سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
مدیر مهندسی شرکت کیان ترانسفو:

سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است

مدیر مهندسی شرکت کیان ترانسفو گفت: با توجه به تاثیر مستقیم کیفیت سیم‌لاکی بر کیفیت ترانسفورماتور، تامین این سیم‌ها از منابع با کیفیت اهمیت دارد. در واقع می‌توان گفت درصد خلوص مس در کیفیت ترانسفورماتور تاثیرگذار است.

جواد قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با بیان اینکه قیمت ترانسفورماتور متاثر از نوسانات قیمت سیم‌لاکی است، اظهار داشت: در واقع می‌توان گفت قیمت ترانسفورماتور با قیمت جهانی مس ارتباط مستقیم دارد. همچنین نوسانات قیمت ارز بر تغییرات قیمت مس تاثیر گذار است. سیم‌لاکی تولیدی داخل کشور باکیفیت است و نیازی به تامین این سیم‌ها از کشورهای دیگر نیست. 100 درصد سیم‌لاکی مصرفی مجموعه ما از واحدهای تولیدی داخلی تامین می‌شود.

وی افزود: معمولا ترانسفورماتور از سیم‌لاکی مسی با سطح مقطع گرد ساخته می‌شود، البته از سیم‌لاکی مسی با سطح مقطع تخت نیز در ساخت ترانس‌های با ظرفیت‌ بالاتر استفاده می‌شود.

مدیر مهندسی شرکت کیان ترانسفو بیان کرد: ترانس از بدنه‌ روغن و اکتیو پارت تشکیل می‌شود، یک از قطعات اصلی ترانسفورماتور تپ چنجر است، تپ چنجر بر روی یک سیم پیچ قرار می‌گیرد. در ساخت این سیم‌پیچ‌ها از سیم‌لاکی استفاده شده است. سیم‌لاکی مصرفی در ترانسفورماتور از نظر هادی دو نوع سیم‌لاکی مسی و سیم‌لاکی آلومینیومی است، البته استفاده از سیم‌لاکی مسی معمول‌تر است، زمانی که مشتری خواهان ترانس ارزان‌تر است سفارش ترانسفورماتور با سیم‌لاکی آلومینیومی می‌دهد.

قربانی در رابطه با انواع ترانسفورماتورهای تولیدی کیان ترانسفو، گفت: ترانسفورماتور رده توزیع، آمورف و 3D Wond core در مجموعه ما ساخته می‌شود، هر کدام از این ترانس‌ها یک رده تلفاتی متفاوت هستند. در واقع ترانس نرمال را بهینه کردیم.

وی ادامه داد: سطح تکنولوژی ساخت ترانسفورماتور در ایران از آسیا بالاتر است، با اروپا نیز اختلاف کمی دارد، در نتیجه ترانسفورماتورهای ساخت داخلی توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند. سال 2014 تکنولوژی جدیدی به اسم 3D Wond core در صنعت ترانسفورماتور رونمایی شد که همزمان با دنیا ما در ایران نیز از این تکنولوژی استفاده می‌کنیم. تکنولوژی آمورف به‌روز است، این تکنولوژی کم‌تر از 10 سال است که مرسوم شده و دانش بسیار جدیدی محسوب می‌شود. از این تکنولوژی فویل پیچی برای بوئین فشار ضعیف، استفاده می‌شود.

مدیر مهندسی شرکت کیان ترانسفو با بیان اینکه چین نمی‌تواند با ترانسفورماتورهای ایرانی رقابت کند، عنوان کرد: تقریبا 90 درصد ترانسفورماتورهای مصرفی در کشور را تولیدکنندگان داخلی تامین می‌کنند که از این مقدار 5 الی 10درصد سهم کیان ترانسفو است. در صنعت ترانس‌سازی به دلیل اهمیت خدمات پس از فروش، کشورهای دیگر نمی‌توانند با ایران در بازار داخلی رقابت کنند.

قربانی در پایان گفت: طیف مصرف‌کنندگان ترانسفورماتور وسیع است، صنایع مخلتف مثل صنایع فولاد، شیشه و پالایشگاه، ترانسفورماتور سفارش می‌دهند، حتی مجتمع‌های مسکونی نیز مخاطب ما هستند و از ترانسفورماتور استفاده می‌کنند.

وی  با بیان اینکه نیاز سالانه کشور به تولید و فروش ترانسفورماتور 3 درصد تعداد ترانسفورماتورهای فعال در هر سال است، عنوان کرد: نیاز کشور سالانه 6 هزار دستگاه ترانسفورماتور است، به صورت معمول هر ساله این تعداد ترانسفورماتور در کشور نصب می‌شود. سهم واردات از این رقم بسیار کم است، کم‌تر از 10 درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قدرت خرید سیم و کابل برقی کاهش یافته است
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
برای بقا تلاش می‌کنیم
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: