74 واگن مسافربری و باری در اراک تولید شد

74 واگن مسافربری و باری در اراک تولید شد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: 74 واگن مسافربری و باری در این واحد صنعتی تولید و در هفته جاری به‌صورت متناوب به ناوگان ریلی کشور پیوست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، محمدرضا مختاری افزود: از مجموع واگن‌های باری تولید شده در شرکت واگن پارس اراک، 30 دستگاه واگن باری لبه کوتاه به سفارش شرکت توکاریل تولید و تحویل شده است. 
وی ادامه داد: همچنین 30 دستگاه واگن باری لبه بلند به سفارش شرکت احیا ریل ایرانیان و 10 دستگاه واگن باری لبه بلند 6 محوره نیز به سفارش شرکت توکاریل در واگن پارس اراک تولید و به شرکت‌های بهره‌بردار تحویل داده شد. 
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اظهار داشت: قیمت تمام شده هر یک از واگن‌های باری تولید شده در شرکت واگن پارس اراک از پنج تا هفت میلیارد و 500 میلیون ریال متغیر است. 
مختاری بیان کرد: همچنین چهار واگن مسافربری نیز به سفارش شرکت رجاء در این مجموعه صنعتی تولید و هفته جاری به شرکت بهره‌بردار تحویل داده شد. 
وی اظهار داشت: قیمت تمام شده واگن‌های مسافربری شرکت واگن پارس اراک در پی نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن قیمت مواد اولیه افزایش دارد و به 60 میلیارد ریال رسیده است. 
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اضافه کرد: از ابتدای امسال تا کنون 230 انواع واگن باری لبه بلند، لبه کوتاه، چهار و 6 محوره و همچنین 6 دستگاه واگن مسافربری در این مجموعه صنعتی تولید و با تحویل به شرکت‌های بهره‌بردار به ناوگان ریلی کشور پیوستند. 
مختاری تاکید کرد: بیش از 80 درصد تولیدات شرکت واگن پارس بومی‌سازی شده و در صورت حمایت مسئولان ظرفیت تولید سالانه بیش از یک هزار انواع واگن در این شرکت وجود دارد. 
وی توضیح داد: علاوه بر تولید انواع واگن مسافربری، باری و غله بر در شرکت واگن پارس اراک ظرفیت تولید و تعمیر لوکوموتیو نیز در این واحد تولیدی وجود دارد و در صورت اعتماد مسئولان و ارائه سفارش‌های بیشتر به این واحد تولیدی ظرفیت اشتغال قابل افزایش است. 
شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است. 
این شرکت در سال 1354 در اراک آغاز به‌کار کرد و در سال 1364 با سرمایه‌‌گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست. 
کارگاه‌های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هکتار جانمایی شده است. 
این شرکت به‌عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل‌ونقل ریلی ایران است. 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
خود رقابتی در بازارهای بین‌المللی عامل تضعیف کالای ایرانی
داد و ستد بیش از 3 میلیون تن ریل در سال
نوسازی گسترده لوکوموتیوها
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: