مجموعه مس هماهنگ برای افزایش تولید و توسعه
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس مطرح کرد:

مجموعه مس هماهنگ برای افزایش تولید و توسعه

علی محمدی، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با اشاره به تولید 200 هزار تن کاتد تا پایان دی‌ماه امسال گفت: با بهره‌برداری از طرح محیط‌زیستی اسیدسولفوریک سرچشمه، صنعت مس علاوه بر تبدیل شدن به یک صنعت کاملاً سبز در مسیر توسعه پایدار قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، علی محمدی، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با تأکید بر این‌که هم‌اکنون در مجموعه مس هماهنگی خوبی برای تحقق دو هدف افزایش تولید و توسعه وجود دارد، گفت: از حدود یک‌سال پیش با انتخاب مهندس بنی‌اسدی‌راد به‌عنوان مدیرعامل شرکت مس طرح‌های توسعه‌ای شرکت اولویت‌بندی شد و تصمیم گرفته شد تا به دو پروژه کارخانه اسیدسولفوریک و طرح معدن مس درآلو سرعت بیشتری داده شود.
وی افزود: طرح اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه یکی از طرح‌های محیط‌زیستی شرکت است که از ابتدای سال جاری از پیشرفت خوبی برخوردار شد و هم‌اکنون در مرحله پیش راه‌اندازی است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
محمدی تصریح کرد: با بهره‌برداری کامل از این طرح صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل می‌‌شود و شرکت مس در مسیر توسعه پایدار گام بر خواهد داشت.
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس در ادامه درباره توسعه معادن درآلو، دره‌زار و چاه‌فیروزه گفت: این پروژه‌ها با هدف افزایش ظرفیت کنسانتره با تمام قوا در حال پیگیری است و شرکت مس برای تحقق چشم‌انداز تولید 1‌ میلیون و 600 هزار تن کنسانتره به بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از این طرح‌ها نیاز دارد.
محمدی با بیان این‌که تولید کنسانتره شرکت مس در حال حاضر 1‌ میلیون و 150 هزار تن است، گفت: مهم‌ترین این معادن، معدن مس درآلو است که از ابتدای امسال پیشرفت بسیار خوبی داشته و هم‌اکنون پیشرفت بیش از 40 درصدی دارد.
وی افزود: امیدواریم تا اوایل سال 99 به تولید 100 هزار تن کنسانتره در این معدن برسیم.
به گفته عضو هیأت مدیره شرکت مس، با تعیین پیمانکاران طرح معدن دره‌زار و تجهیز کارگاه‌های مربوطه در آبان ماه امسال این معدن به‌عنوان دومین معدن مهم قابل بهره‌برداری شرکت مس هم‌اکنون در فاز عملیاتی قرار گرفته است و تلاش خواهیم کرد طی دو سال آینده با بهره‌برداری از آن به تولید 150 هزار تن کنسانتره برسیم.
وی با بیان این‌که معادن چاه فیروزه و دره‌زرشک دو طرح توسعه‌ای دیگر هستند که ازنظر اولویت بعد از معادن درآلو و دره‌زار قرار گرفتند، بیان کرد: در معدن مس چاه‌فیروزه شهربابک که می‌تواند سالانه 100 هزار تن کنسانتره بدهد باطله‌برداری انجام‌شده و آماده استخراج سنگ سولفور است.
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با اشاره به خرید بخش زیادی از تجهیزات کارخانه تغلیظ معدن مس چاه‌فیروزه گفت: دره‌زرشک معدن چهارم ما در استان یزد است که هم‌اکنون در حال اخذ مجوزها از متولیان منابع طبیعی و محیط‌زیست هستیم.
محمدی در پایان گفت: با بهره‌برداری کامل از این معادن در حدود 400 تا 450 هزار تن کنسانتره به تولید شرکت مس اضافه خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صنعت مس با کیمیای تحقیق و توسعه به بهره‌وری می‌رسد
شرکت مس پیشرو در سرمایه‌گذاری‌های معدنی
حضور شرکت مس در نمایشگاه سیستان‌وبلوچستان تبعات مثبتی به دنبال دارد
به توازن رسیده‌ایم
راهکارهای رفع موانع توسعه معدن مس سونگون
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: