قاچاق صنعت تولید ژنراتور برق را متوقف کرده است
مدیرعامل شرکت آلتون اشتات:

قاچاق صنعت تولید ژنراتور برق را متوقف کرده است

مدیرعامل شرکت آلتون اشتات گفت: یکی از دلایل تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی، قاچاق است؛ شاید نشود جلوی ورود کالای قاچاق به ایران را گرفت یا مقابله با این معضل دشوار باشد اما می‌توان از توزیع این اقلام جلوگیری کرد؛ اگر جلوی توزیع اقلام قاچاقی در ایران گرفته شود، دیگر کسی تمایلی به قاچاق هیچ‌نوع کالایی ندارد. در بحث ژنراتور نیز محل توزیع قاچاقی آن بسیار مشخص است؛ اگر مسئولان مربوطه جلوی توزیع ژنراتورهای قاچاقی را در خیابان سعدی بگیرد به‌صورت خودکار قاچاق ژنراتور در کشور متوقف می‌شود.

فرزاد تمجیدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با بیان اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی دلایل زیادی دارد، اظهار داشت: یکی از دلایل تعطیلی واحدهای تولیدکننده ژنراتور، واردات بی‌رویه آن و دلیل دیگر نوسانات ارزی بوده است، اما مهم‌ترین دلیل تعطیلی اکثر واحدهای تولیدی سیاست‌های خارجی و مدیریت ضعیف مدیران اقتصادی کشور، هم در بحث ارزی و هم در بحث ریالی است.

وی افزود: سایز کوچک ژنراتور در ایران را مجموعه ما تولید داشت که متاسفانه دو سال است که دیگر تولید نمی‌کنیم. با شرایط بد اقتصادی و ارزی این روزها و همچنین مشکلات تامین مواد اولیه، تولید هیچ‌گونه توجیح اقتصادی ندارد.

مدیر عامل شرکت آلتون اشتات ادامه داد: شرکت‌های بزرگی که الکتروموتور تولید می‌کنند توان و دانش ساخت ژنراتور را نیز دارند و ساخت ژنراتور برای آن‌ها کاری ندارد، چون مصرف ژنراتور پایین است ساخت این ژنراتورها در داخل کشور صرفه اقتصادی برای شرکت‌های بزرگ ندارد.

تمجیدزاده گفت: ژنراتور دستگاه مولد برق است که می‌تواند محرک‌های متفاوتی داشته باشد، این محرک‌ها می‌تواند هر انرژی اعم از سوختی، بادی و یا هرنوع انرژی دیگری باشد. در واقع ژنراتور بخش مولد برق است اما در ایران به اصطلاح عامیانه به مولد برق و محرک آن مجموعا ژنراتور می‌گویند.

مدیر عامل شرکت آلتون اشتات عنوان کرد: در سال‌هایی نه چندن دور وارد شهرک صنعتی البرز، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین‌شهرصنعتی ایران که می‌شدیم تریلرهای مواد اولیه وارد این شهرک و تریلرهای محصول نهایی از آن خارج می‌شدند و همواره در جاده‌های مواسلاتی این شهرک ترافیک بود، اما این روزها اکثر واحد‌های تولیدی استان قزوین به حالت تعطیلی درآمده‌اند. ظرفیت تولید ما بسیار خوب بود اما متاسفانه مجبور به توقف تولید شدیم، بسیاری از تولیدکنندگان نیز تولیدات خود را متوقف کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ژنراتور جزء کالاهای تولید محدود است، بیان کرد: ژنراتور هیچ‌گاه در تیراژ بالا تولید نشده است و این تولیدات محدود نیز از طریق بازار  توزیع می‌شد، در نتیجه صنایع مصرف‌کننده ژنراتورها زیاد با تولیدکنندگان در تماس نبودند.

تمجیدزاده با بیان اینکه به غیر از صنایع مختلف، ژنراتور در جاهای متفاوتی استفاده می‌شود، عنوان کرد: یکی از راهکارهای مسئولین برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیر مجاز در ایران، این است که به این واحدهای غیرمجاز انشعابات برق ارائه نمی‌کند، در  نتیجه برخی این واحدها از ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز مجموعه خود استفاده می‌کنند. در زمان اوج مصرف در تابستان متاسفانه بلعکس بقیه دنیا واحدهای مسکونی در اولویت مصرف قرار می‌گیرند و کارخانجات مجبور هستند برای تامین برق مورد نیاز مجموعه خود از ژنراتور استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت آلتون اشتات با عنوان اینکه برخی مواقع برای پایین آوردن هزینه‌ها از سیم‌لاکی آلومینیومی استفاده می‌کنند، بیان کرد: در ساخت ژنراتور باید از سیم‌لاکی مسی استفاده شود که در برخی موارد تولیدکنندگان تقلب کرده و از سیم‌لاکی آلومینیومی استفاده می‎‌کنند، استفاده از سیم‌لاکی آلومینیومی توان واقعی به ژنراتور نمی‌دهد. در تولید ژنراتور از هر دو نوع سیم‌لاکی مسی با سطح مقطع گرد و تخت براساس نوع ژنراتور استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت ژنراتور ارتباط مستقیم با نوسانات قیمت سیم‌لاکی دارد، عنوان کرد: در واقع می‌توان گفت بخش هزینه‌بر تولید ژنراتور سیم‌لاکی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
نباید سیم و کابل تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود
قدرت خرید سیم و کابل برقی کاهش یافته است
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
برای بقا تلاش می‌کنیم
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: