خرید از تولیدکننده ایرانی جرات و اعتماد می‌خواهد
مدیرتولید توربوژنراتور شاهرود:

خرید از تولیدکننده ایرانی جرات و اعتماد می‌خواهد

مدیرتولید توربوژنراتور شاهرود با بیان اینکه ایران توان ساخت هرگونه الکتروموتوری را در داخل کشور دارد، گفت: استفاده از محصولات بومی باید فرهنگ‌سازی شود؛ در برخی موارد نیز مدیران خرد برای اینکه از خود سلب مسئولیت کنند به خرید محصول خارجی تمایل دارند؛ اگر مشکلی برای دستگاه خریداری شده به‌وجود آمد، مواخذه نمی‌شوند که چرا از کالای ایرانی استفاده کرده‌اند؟! در نتیجه قبل از هر چیز باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی رواج یابد تا کسی با ترس اقدام به خرید نکند؛ خرید از تولیدکننده داخلی جرات و اعتماد می‌خواهد که متاسفانه کمتر در بین مدیران ایرانی دیده می‌شود.

حجت الله صدقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عنوان اینکه الکتروموتورهای تولید داخلی از برخی نمونه‌های مشابه خارجی با کیفیت‌تر هستند، اظهار داشت: شرکت ما الکتروموتورهای AC و DC تولید می‌کند. الکتروموتورهای ساخت ایران از الکتروموتورهای ساخت کشورهای روسیه و چین باکیفیت‌تر است. اما برای رقابت با آلمان راه طولانی باید سپری شود. متاسفانه با وجود کیفیت بهتر، سود برخی افراد در واردات است؛ به همین دلیل تمایلی به همکاری با تولیدکننده ایرانی ندارند.

وی با اشاره به اینکه خرید از کشورهای دیگر همیشه به‌ معنی کیفیت بهتر محصولات آن کشور نیست، افزود: در برخی از ادارات دولتی نیز کیفیت دستگاه وارداتی هیچ‌گونه اهمیتی ندارد و کارمند مربوطه برای رفتن به یک سفر خارجی، ترجیح می‌دهد از الکتروموتور ساخت کشورهای دیگر استفاده کند.

مدیرتولید توربوژنراتور شاهرود با بیان اینکه تکنولوژی ساخت ژنراتور در ایران وجود دارد، عنوان کرد: به دلیل اینکه مصرف‌کنندگان ژنراتور به تولیدکننده داخلی اعتماد ندارند، ژنراتور در ایران بسیار کم تولید می‌شود. این در حالی است که ژنراتور تولید داخلی از لحاظ کیفیت قابل رقابت با نمونه خارجی است.

صدقی با اشاره به اینکه شرکت‌های محدودی در ایران ژنراتور تولید می‌کنند، گفت: در حال حاضر ما بیشتر در بحث تعمیرات ژنراتور فعالیت می‌کنیم و در برخی موارد براساس سفارش مشتری تولید نیز داریم. اگر اعتمادسازی شود به راحتی می‌توان ژنراتور در داخل کشور تولید کرد. توسعه تولید ژنراتور وابسته به ‌اعتمادسازی است. با اینکه ژنراتورهای وارداتی خدمات پس از فروش ندارد اما متاسفانه تمایل مشتریان به خرید ژنراتور خارجی است.

وی با بیان اینکه ژنراتور از دو بخش اصلی رتور و استاتور ساخته شده است، عنوان کرد: قسمت متحرک ژنراتور را رتور و قسمت ساکن آن را استاتور می‌گویند. ژنراتور با نیرومحرکه حرارتی، گازی و بخار در نیروگاه‌ها و در صنایع بیشتر از دیزل به‌عنوان نیرو محرکه استفاده می‌شود.

مدیرتولید توربوژنراتور شاهرود با عنوان اینکه تمامی صنایع از الکتروموتور استفاده می‌کنند، بیان کرد: تمامی صنایع برای تبدیل انرژی الکترسیته به حرکت نیازمند استفاده از الکتروموتورها هستند؛ در نتیجه مشتریان این موتورهای الکتریکی طیف وسیعی دارند.

صدقی با عنوان اینکه تمامی قطعات الکتروموتور در ایران ساخته می‌شود، گفت: به‌جز عایق و بلبرینگ تمامی قطعات الکتروموتور در داخل کشور ساخته می‌شود. اصلی‌ترین جز الکتروموتور، سیم‌لاکی است که در داخل کشور ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه کیفیت سیم‌لاکی تاثیر مستقیم در کیفیت الکتروموتور دارد، عنوان کرد: منظور از کیفیت سیم‌لاکی این است که لاک سیم حباب نداشته باشد و به اصطلاح پنچر نشود، زیرا پنچری سیم موجب سوختن موتور می‌شود. در برخی موارد ما مجبوریم تا سیم‌لاکی استاندارد الکتروموتور ر ا سفارش دهیم؛ زیرا به گفته تولیدکنندگان سیم‌لاکی‌های رایج در بازار برای استفاده در الکتروموتور مناسب نیستند، استاندارد و شرایط لازم را ندارند و برای مصارف دیگری تولید می‌شوند.

مدیرتولید توربوژنراتور شاهرود با اشاره به اینکه تامین سیم‌لاکی از ایران با صرفه‌تر است، بیان کرد: تامین سیم‌لاکی از کشورهای دیگر هزینه زیادی دارد و تامین سیم‌لاکی از بازارهای داخلی به‌صرفه‌تر است. زیرا قیمت الکتروموتور رابطه مستقیم با قیمت سیم‌لاکی دارد؛ در اینجا منظور از الکتروموتور، موتورهای فشار ضعیف با ولتاژ 400 ولت است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
نباید سیم و کابل تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود
تولید در حد بقا!
قدرت خرید سیم و کابل برقی کاهش یافته است
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
برای بقا تلاش می‌کنیم
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 88 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: