موفق در عملکرد در دوران تحریم
بررسی عملکرد 10 ماهه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو؛

موفق در عملکرد در دوران تحریم

در چند سال اخیر و با مطرح شدن اقتصاد مقاومتی، فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی کشور نیز کوشیدند تا به تبیین و شناساندن هرچه بیشتر پتانسیل‌های بخش معدن در اقتصاد کشور و راهکارهای اجرایی کردن این نقش بپردازند. بخش معدن تاثیر به‌سزایی در اشتغال، تولید ملی، بازار سهام، صادرات غیرنفتی و... دارد و همین امر نیز براهمیت هرچه بیشتر این بخش افزوده است. با افزایش تحریم‌ها علیه کشور نقش و جایگاه این بخش در اقتصاد بیش از پیش مشخص شد و درحالیکه بسیاری از صنایع تولیدی متاثر از تحریم با مشکل برخوردند، خوشبختانه این حوزه همچنان با قدرت بر تولید خود افزوده و سهم بیشتری را از تولید ملی از آن خود کرده است.

توسعه معادن و صنایع معدنی در سطوح مختلفی ازجمله اشتغالزایی، تولید ملی، ارز آوری برای کشور موثر است.  افزایش تولیدات معدنی با تامین اولین بخش از زنجیره تامین مواد اولیه فعالیت بسیاری از صنایع را امکان‌پذیر می‌کند و همین امر نیز موجب ایجاد اشتغال مولد خواهد شد و درکنار آن افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه کشور را به‌دنبال خواهد داشت.

افزایش نقش معدن در اقتصاد در دوران تحریم

اهمیت و نقش معدن در اقتصاد با افزایش تحریم علیه کشور بیش از پیش مشخص شد. درحالی‌که با ایجاد مشکلات اقتصادی بسیاری از حوزه‌های تولیدی کشور با مشکل روبرو شدند و همین امر نیز سبب خروج سرمایه از این حوزه‌ها شد که در ادامه به افزایش مشکلات اقتصادی دامن زد، اما همچنان بخش معدن یکی از سرمایه‌پذیرترین حوزه‌های کشور بود و این بخش توانست نقش ۱۵تا۲۰ درصدی خود را در بازار سهام حفظ کند.

آغاز به‌موقع توسعه نجات‌دهنده بود

در این میان واحدهای معدنی که از سال‌های گذشته طرح‌های توسعه خود را آغاز کرده و به مرحله اجرا رسانده و یا در شرف بهره‌بردرای هستند، می‌توانند نقشی به‌سزا در عبور از بحران‌های اقتصادی فراهم آورند. شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز از این دست شرکت‌های معدنی کشور است که با درک به‌موقع از نقش معدن و صنایع معدنی طرح‌های توسعه خود در زمینه تکمیل زنجیره تولید فولاد را آغاز کرد. این طرح‌ها در راستای تضمین سود بلندمدت این شرکت از معدن تا محصول نهایی تعریف شده‌اند و شامل بهره‌برداری از ذخایره جدید معدنی سنگ آهن، واحد جدید فولادسازی و مشارکت در طرح نورد بردسیر بود.

واحد فولادسازی این شرکت در اواخر سال گذشته به بهره‌بردرای رسید و بدین ترتیب تولید این محصول نیز به سبد محصولات این شرکت معدنی افزوده شد و افزایش سودآوری شرکت در سال جاری را برای شرکت به‌همراه داشت.

رشد تولید و سودآوری چادرملو در 10 ماه ابتدای سال

براساس اطلاعات سامانه جامع اطلاع‌رسانی کدال شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، در 10 ماه منتهی به 31 دی ماه 1397 معادل 7 میلیون و 540 هزار تن کنسانتره آهن خشک؛ 354 هزار تن سنگ دانه‌بندی؛ 2 میلیون و 957 هزار تن گندله و 743 هزار تن فولاد تولید کرد.

مبلغ فروش کل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در 10 ماه ابتدای سال جاری معادل 61143 میلیارد ریال بود که به نسبت همین زمان رشد 135.5 درصدی داشت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: