افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت چادرملو
در جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت چادرملو مطرح شد:

افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت چادرملو

به گزارش «فلزات آنلاین»، صبح امروز مورخ 29 بهمن 97، جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سالن همایش‌های مجموعه فرهنگی، ورزشی تلاش تهران، برگزار شد. در این مجمع که با حضور بیش از 90 درصد از سهامداران برگزار شد، افزایش سرمایه 100 درصدی این شرکت مورد تصویب قرار گرفت.

در آغاز جلسه مجمع، دکتر شیری نماینده شرکت سرمایه‌گذاری امید به عنوان رئیس مجمع، محمدحسین قائمی‌راد نماینده شرکت توسعه معادن و فلزات و مهندس یزدخواستی نماینده شرکت فولاد مبارکه به عنوان ناظران مجمع و مهندس نوریان مدیرعامل شرکت چادرملو به عنوان دبیر مجمع معرفی شدند.

در بخش نخست جلسه، مهندس محمود نوریان مدیر عامل شرکت، به ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه پرداخت و آماری از عملکرد شرکت و هزینه‌های صورت گرفته در طرح‌ها ارائه کرد. نوریان همچنین به برنامه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برای افزایش 100 درصدی سرمایه اشاره کرد و افزود این افزایش سرمایه در دو مرحله و از منابع مطالبات حال‌شده سهامداران و آورده نقدی صورت خواهد گرفت. بر این اساس، در مرحله اول سرمایه شرکت از مبلغ 33 هزار و پانصد میلیارد ریال به 44 هزار میلیارد ریال و در مرحله دوم تا 67 هزار میلیارد ریال افزایش داده خواهد شد.

نوریان در ادامه آمار مربوط به برآورد هزینه‌های طرح‌های آتی شرکت چادرملو را ارائه داد؛ از جمله بهره‌برداری از آنومالی D19 که نزدیک به 1900 میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت. در مجموع، برآورد هزینه‌های مورد نیاز 3488 میلیارد تومان است که 138 میلیارد تومان آن از منابع داخلی و مابقی از مطالبات و آورده نقدی تأمین خواهد شد.

نوریان افزود: در سال‌های اخیر به دفعات نسبت به روبه اتمام بودن ذخایر معدن کنونی چادرملو تأکید شده است. براساس برآوردهای صورت گرفته، بخش عمده ظرفیت معدن فعلی شرکت چادملو استخراج شده است و ظرف 4 تا 5 سال آینده ذخیره سنگ آهن این معدن به اتمام خواهد رسید. ضمن اینکه حداکثر میزان ذخیره باقیمانده معدن فعلی 65 میلیون تن است.

مدیر عامل شرکت چادرملو با بیان اینکه واردات مواد اولیه در دستور کار شرکت صنعتی و معدنی چادرملو قرار ندارد،اضافه کرد: این شرکت جهت تامین تعهدات خود برای رسیدن به افق ظرفیت 55 میلیون تن تولید فولاد نیازمند بهره‌برداری از ذخایر جدید سنگ آهن است. از این رو، در صورتی که شرکت قادر به تامین منابع مواد اولیه از داخل نباشد، ناگزیر از واردات است که این با اهداف کلی شرکت چادرملو و همچنین برنامه استراتژیک طرح جامع فولاد مغایرت دارد. به این منظور، آنومالی D19 که یکی از پهنه‌های معدنی شناخته شده استان یزد است برای محل تامین مواد اولیه شرکت در نظر گرفته شده است.12در سال پیگیری‌ مستمر ، مجوز اولیۀ استفاده از ذخیرۀ سنگ‌آهن آنومالی D19 با ذخیرۀ تقریبی70 تا 100 میلیون تن، برای شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو و سنگ ‌آهن مرکزی ایران صادر شده است، در این راستا ، شرکت معدنی و اکتشافی (دشت یوز درۀ انجیر) در سال 1395 جهت تسهیل در راهبری این موضوع ، تأسیس شده است. طبق برآوردهای انجام شده، مدت اکتشاف، تجهیز و باطله‌برداری 5 سال و میزان استخراج سنگ آهن در این آنومالی بیش از 60 میلیون تن طی 10 سال خواهد بود.

مطابق طرح افزایش سرمایه فعلی در مرحله اول، تعداد 10 هزار و پانصد میلیون سهم با ارزش اسمی 100 تومان منتشر خواهد شد. مرحله دوم نیز، حداکثر دو سال پس از تحقق سرمایه بخش اول و پس از تفویض اختیار از سوی مجمع عمومی فوق‌العاده به هیئت مدیره شرکت انجام خواهد شد.

مهندس نوریان در بخش انتهایی صحبت‌های خود به تکمیل و بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی شامل 2 واحد گازی در سال 1393 و یک واحد بخار نیز در اردیبهشت سال 1395 اشاره کرد. او همچنین افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی، احداث و بهره‌برداری از یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 10 مگاوات نیز در برنامه‌های شرکت قرار دارد که در محلی نزدیک به نیرگاه سیکل ترکیبی و یا محل‌های مستعد دیگر انجام خواهد شد. در انتهای جلسه مجمع، گزارش توجیهی افزایش سرمایه قرائت شد. از جمله نکات مهم این گزارش، می‌توان به اتمام معافیت مالیاتی 20 ساله شرکت چادرملو در سال 98 اشاره کرد. همچنین در پایان مجمع، اصلاح اساسنامه شرکت چادرملو، در بند «الف» ماده «2» اساسنامه به تصویب رسید. به استناد مصوبه مجمع فوق العاده، موضوع فعالیت شرکت از

 الف) موضوعات اصلی-اکتشاف و بهره‌برداری از معادن سنگ آهن وتولید کنسانتره از آن و تولید گندله، تولید سنگ آهن (لامپ اور")، تولید محصولات فولادی

 ب) موضوعات فرعی- نصب و راه‌اندازی، نگهداری، تعمیرات، بازرسی فنی، سرویس تجهیزات ماشین آلات مورد نیاز شرکت

به

الف) «اکتشاف، استخراج، مهندسی، تکنولوژی، طراحی، احداث و بهره برداری از معادن و صنایع معدنی وابسته، پائین‌دستی، جنبی و تکمیلی و همچنین تولید کنسانتره، سنگ آهن دانه‌بندی، گندله، آهن اسفنجی و فولاد »

ب) «نصب و راه‌اندازی، نگهداری، تعمیرات، بازرسی فنی، سرویس تجهیزات ماشین آلات مورد نیاز شرکت، احداث و بهره برداری کلیۀ واحدها و تأسیسات نیروگاهی و تولید و فروش انرژی برق »

 تغییر یافت.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تقسیم ۷۰۰ ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد
رشد ۳ برابری مجوزهای افزایش سرمایه
موفق در عملکرد در دوران تحریم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: