نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است
نماینده فروش صنایع سیم و کابل همدان:

نظارت بر صنعت سیم و کابل بسیار ضعیف است

نماینده فروش صنایع سیم و کابل همدان با بیان اینکه نظارت بر صنعت سیم و کابل برقی بسیار ضعیف است، گفت: متاسفانه در صنعت سیم و کابل از برندها به راحتی سوء استفاده می‌شود. به طور مثال شرکتی از نام برند صنایع سیم و کابل همدان سوء استفاده کرده و با اضافه کردن پیشوند اقدام به فعالیت کرده است، با وجود تمام پیگیری‌های انجام شده نتوانستیم جلوی این سوء استفاده را بگیریم. این شرکت‌ها با تولید محصول بی‌کیفیت نام برندهای مطرح را نیز لکه‌دار می‌کنند و متاسفانه این اتفاق بسیار در صنعت ما عادی جلوه می‌کند.

قرچلوئی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با بیان اینکه جریمه کردن واحدهای متخلف فایده ندارد، اظهار داشت: میزان جریمه وضع شده برای تخلفات در حوزه سیم و کابل آنقدر کم است که پرداخت جریمه نسبت به تولید جنس با کیفیت برای متخلفان با صرفه‌تر است؛ آنقدر این جریمه‌ها در مقایسه با سود حاصل از فروش سیم و کابل بی‌کیفیت کم است که به چشم نمی‌آید. در واقع ضرر واحدهای تولیدی معتبر با محصول با کیفیت‌تر نسبت به آن متخلفان بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه تغییر فصل تاثیر مستقیم بر میزان تقاضا در بازار دارد، ادامه داد: در اکثر مواقع درپایان فصول سرد بازار با افزایش میزان تقاضای سیم و کابل و درنتیجه افزایش فروش همراه است؛ با نزدیک شدن به ماه‌های گرم شاهد افزایش ساخت‌وساز هستیم. عمده مشتریان ما فعالان صنعت ساختمانی هستند که قبل از شروع ساختمان سازی اقدام به خرید سیم و کابل می‌کنند. ما دو دوره شاهد کاهش تقاضا هستیم؛ اواخر تابستان و شروع سال میلادی، میزان تقاضا کم‌تر می‌شود.

نماینده فروش صنایع سیم و کابل همدان با بیان اینکه نسبت به سال گذشته فروش کاهش چشم‌گیری داشته است، اظهار کرد: یکی دیگر از عواملی که با میزان تقاضا ارتباط مستقیم دارد، قیمت سیم و کابل است. هرچه قیمت سیم و کابل افزایش یابد، میزان تقاضا نیز افزایش می‌یابد. با کاهش قیمت خریدها متوقف می‌شود و مشتریان در انتظار کاهش قیمت بیشتری هستند.

قرچلوئی گفت: نوسانات قیمت سیم و کابل برقی سبب کاهش تقاضا در بازار شده است، در شهریور ماه امسال در عرض سه ماه، قیمت سیم و کابل 40 درصد کاهش داشت که سبب ضرر ما در آن برهه از زمان شد، در واقع ما با دلار بالاتر خرید کردیم و پس از پایین آمدن نرخ دلار دیگر نتوانستیم سیم و کابل را به قیمت خریداری شده عرضه کنیم که این خود سبب ضرر ما شد. از این قسم اتفاقات در ماه‌های اخیر کم نداشته‌ایم، در واقع می‌توان گفت نوسانات دلار سبب عدم ثبات قیمت مس و در نتیجه این عدم ثبات مس، موجب شده قیمت سیم و کابل نیز متغیر باشد و تقاضا نیز کاهش یابد. فقط دولت می‌تواند آرامش را به بازار برگرداند، زیرا قیمت‌گذاری سیم و کابل به صورت مکتوب به فروشندگان اعلام می‌شود و فروشنده هیچ دخل و تصرفی در تعیین قیمت سیم و کابل ندارد.

نماینده فروش صنایع سیم و کابل همدان عنوان کرد: در نمایندگی سیم وکابل بر اساس قیمت کارخانه با سه درصد سود فروخته می‌شود. با اینکه مواد اولیه تولید سیم و کابل از داخل کشور تامین می‌شود نباید شاهد تغییر قیمت این محصول بر اساس نوسانات دلار باشیم.

قرچلوئی با عنوان اینکه عوامل زیادی در تغییر قیمت سیم و کابل تاثیر گذار است، بیان کرد: کوچک‌ترین تصمیمات دولت بر قیمت سیم و کابل تاثیر می‌گذارد، به طور مثال زمانی که صادرات منع می‌شود، قیمت سیم و کابل نیز کاهش می‌یابد اما زمانی که صادرات آزاد می‌شود سیم وکابل افزایش قیمت دارد.

وی با اشاره به اینکه هزینه تولید سیم و کابل آلومینیومی ارزان‌تر از تولید سیم و کابل مسی است، ادامه داد: قیمت سیم و کابل آلومینیومی نسبت به سیم و کابل مسی به صرفه است اما هم از لحاظ عمر محصول و هم رسانایی سیم و کابل مسی بهتر است. در واقع می‌توان گفت که عمر مفید سیم و کابل آلومینیومی 7 الی 8 سال است.

نماینده فروش صنایع سیم و کابل همدان با بیان اینکه سیم‌های مفتول با سطح مقطع مشابه، ارزان‌تر از سیم‌های افشان هستند، عنوان کرد: با توجه به اینکه تولید سیم‌های افشان به زمان و فعالیت بیشتری نیاز دارد، این سیم نسبت به سیم خشک گران‌تر است. البته کیفیت رسانایی آن‌ها با هم تفاوتی ندارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
وفور مفتول مس برای تولید سیم و کابل
رکود مسکن و صنعت به بازار سیم و کابل آسیب زده است
ساخت‌وساز در کشور تقریبا متوقف شده است
کاهش تقاضای سیم و کابل در پی خواب زمستانی ساخت‌وساز
نباید سیم و کابل تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود
تولید در حد بقا!
علامت استاندارد ملاک خوبی در بازار نیست
قدرت خرید سیم و کابل برقی کاهش یافته است
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
جریمه‌ای کم‌تر از قیمت یک کلاف سیم!
استفاده از کالاهای سبز می‌تواند میزان مصرف سیم‌لاکی را افزایش دهد
در حال حاضر تولید ژنراتور متوقف شده است
سیم‌لاکی داخلی با کیفیت است
توان تولید 100 درصد ترانسفورماتور مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی
لاک تولید شده در ایران مرغوبیت ندارد
سهم پایین تولیدکنندگان داخلی از بازار دیزل ژنراتور ایران
نحوه تعیین مالیات، آفت جان تولیدکنندگان
تولید سیم‌لاکی آلومینیومی به صرفه نیست
برای بقا تلاش می‌کنیم
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
رقبای ترک گوی سبقت را از ما می‌ربایند
نگاهی به بازار خرده‌فروشی سیم‌لاکی در پامنار تهران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: