لزوم اختصاص ارز حاصل از صادرات فولاد به صنایع نسوز
مدیرعامل شرکت فرانسوز یزد در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین» مطرح کرد:

لزوم اختصاص ارز حاصل از صادرات فولاد به صنایع نسوز

مدیرعامل شرکت فرانسوز یزد در مورد وضعیت صنعت فولاد کشور در سال جاری و سال آینده کشور گفت: مهم‌ترین موضوعی که صنعت فولاد و نیز صنایع وابسته با آن درگیر هستند، واردات مواد اولیه و نیز تخصیص ارز است. در این میان مواردی که به حوزه نسوزها مربوط می‌شود، کاملا قابل برنامه‌ریزی و ارزیابی دقیق است. پرواضح است در صورتی که مدیریت صحیحی در این زمینه صورت گیرد، بسیاری از چالش‌های موجود حل خواهند شد.

 داوود عظیمی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین  گفت: عدم توجه سیاست‌گذاران به موارد مطرح شده از سوی کارشناسان حوزه نسوزها  به ایجاد زیان‌های بسیاری برای کشور منجر خواهد شد. امروز حدود سه درصد از هزینه‌های صنعت فولاد به صنایع نسوز اختصاص پیدا می‌کند. شاید در نگاه اول این مقدار اندک به نظر برسد اما تاثیر آن بسیار زیاد است. صنایع تولید نسوز کشور بیش از 95 درصد نیاز فولاد سازان را تامین ‌می‌کنند. بدیهی است که اختلال در کار صنایع نسوز کشور منجر به آشفتگی کل صنعت فولاد خواهد شد و به‌تبع آن سایر صنایع کشور نظیر سیمان، نفت پتروشیمی، سرب، مس، روی و ... با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت فرانسوز یزد با تاکید بر مدیریت صحیح در خصوص تخصیص منابع ارزی کشور افزود: به‌عنوان مثال اگر تنها 3 درصد از ارز حاصل از صادرات فولاد به صنایع نسوز اختصاص داده شود، بسیاری از مشکلات برطرف خواهند شد. این 3 درصد چندان زیاد نیست که مدیران  کشور از برنامه‌ریزی برای آن عاجز باشند.

عظیمی با بیان اینکه دانش فنی، خطوط تولید و تکنولوژی تولید بسیاری از نسوزها در کشور وجود دارد، افزود: کشور در این زمینه موارد اصلی و فنی تولید نسوزها در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد و بسیاری از کالاهای مورد نیاز صنعت فولاد بومی‌سازی شده و قابل خدمت‌رسانی به بخش‌های مختلف است. امید می‌رود تا سیاست‌گذاران با اتخاذ تصمیمات صحیح به این مهم یاری رسانند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌ها از سالی بسیار سخت (1398) برای  صنعتگران حکایت دارند، اضافه کرد: با این وضعیت اگر مسئولان کشور تصمیمات بجا و در مناسبی را در زمان مطلوب اتخاذ نکنند، چالش‌های صنایع کشور دو چندان خواهد شد. تولیدکنندگان نیز باید بیشترین تمرکز خود را در مدیریت صحیح منابع قرار دهند. توجه ویژه به واحدهای تحقیق و توسعه و نیز منابع انسانی و کنترل کیفیت محصولات باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. بنگاه اقصادی و شرکت تولیدی باید در وضعیت تعادل به سر ببرد و تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های آن با دقت بسیار زیاد چک شود. جریان نقدینگی شرکت نیز باید با وسواس بیشتری مورد بررسی قرار بگیرد. پرواضح است که عدم برقراری تعادل در هر کدام از این موارد می‌تواند به نابودی بسیاری از صنایع منجر شود. در ضمن مدیران کشور باید کاملا علمی با مسائل برخورد کرده تا ریسک‌های موجود به حداقل برسد.

مدیرعامل شرکت فرانسوز یزد با تاکید مجدد بر تخصیص 3 درصد از ارز حاصل از صادرات فولاد به صنعت نسوز گفت: این 3 درصد معادل با حدود 150 میلیون یورور می‌شود. نیاز به صنعت نسوز بسیار زیاد است و کمک‌های این‌چنینی می‌تواند به حل مشکلات صنعت نسوز یاری رساند. 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
واردات نسوز به ایران، رشد قابل توجهی داشت
تولید 370 هزار تن کالای خاص در «فرانسوز یزد»
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: