روز آرام بورس با رشد حجم و ارزش معاملات
در روند معاملات امروز بورس تهران ثبت شد:

روز آرام بورس با رشد حجم و ارزش معاملات

نوسان محدود در معاملات امروز باعث شد تا شاخص کل، تغییر چندانی نسبت به روز قبل نداشته باشد. با این حال، متغییر مهم روز یکشنبه شاخص هم وزن بود تا نشان دهد رویکرد معامله‌گران نسبت به نمادهای کوچک قوی‌تر از قبل شده است. همچنین حجم و ارزش معاملات نسبت به روز قبل به ترتیب با رشد ۹۲ و ۶۰ درصدی همراه بود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در جریان داد و ستدهای امروز نماگر اصلی بورس تهران ۷۳ واحد رشد کرد تا جایگاه شاخص کل در میانه‌های کانال ۱۶۴ هزار واحد مسجل شود. شاخص هم وزن نیز با شتاب بیشتری رشد ۱۵۴ واحدی را به جای گذاشت تا این مولفه در یک قدمی کانال ۳۱ هزار واحد قرار گیرد.

با توجه به آرامش و ثبات نسبی در معاملات سهامداران، حجم و ارزش معاملات نسبت به روز قبل با رشد همراه بود. خالص ارزش معاملات روزانه بورس در حالی به رقم ۶۵۰ میلیارد تومان رسید که این رقم نسبت به روز گذشته رشد ۶۰ درصدی داشته است. حجم معاملات نیز هم راستا با ارزش معاملات، نسبت به روز کاری قبل رشد ۹۲ درصدی داشت و به بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون سهم رسید.

فضای کلی امروز معاملات بورس تهران حاکی از توجه بورس‌بازان به کوچک‌ترهای بورسی است، به طوری که نمادهای گروه‌های دارویی و قندی از لیدرهای رشد صنایع بورسی بودند. با این حال، نکته دیگر خروج سهامداران از سهام شرکت‌های کالا محور و بزرگ بورسی است. با توجه به اینکه ساختار بنیادی این شرکت‌ها کماکان مطلوب و مناسب است، همچنین قیمت کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی در سطوح بالایی قرار دارد، خروج سنگین از این نمادها جای تامل زیادی دارد.

با این وجود امروز، «فملی» بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل به جای گذاشت. رونق معاملات شرکت ملی مس ایران در بورس کالا یکی مهم‌ترین عوامل رونق این نماد بود. در معاملات روزانه بورس کالا قیمت کاند مس رکورد زد. کاتد مس در معاملات روزانه ۱۸ درصد نسبت به قیمت پایه رشد قیمتی داشت.  امروز ۵ هزار تن کاتد مس فملی در قیمت پایه ۵۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بورس کالا عرضه و  بیش از ۸ هزار تن تقاضا برای خرید این محصول ثبت شد.

بعد از «فملی» ، نماد شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو با افت قیمتی از رشد بیشتر شاخص کل ممانعت کردند.

حقوقی‌ها امروز نیز سکانداران داد و ستدهای روزانه بودند. بر همین اساس خالص تغییر مالکیت روزانه بورس حدود ۵ میلیارد تومان و از سمت حقیقی به حقوقی ثبت شد. بیشترین خرید بازیگران خرد در گروه‌های قند و شکر و خودرو بود. حقوقی‌ها نیز عمده حمایت خود را در دو گروه فلزات اساسی و محصولات شیمیایی داشتند.

از حیت نمادهای خرید شده ، حقیقی‌ها بیشترین تقاضا را در نمادهای «خپارس» و «قصفها» داشتند و حقوقی‌ها صف‌های عرضه شده در نمادهای «فولاد» و «های وب» را جمع آوری کردند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
شاخص کل بورس یک هزار و 463 واحد رشد کرد
تأثیر 231 واحدی «فملی» بر رشد شاخص کل بورس
افزایش ۷۰ درصدی حجم معاملات در بورس تهران
افزایش قیمت سرب و روی، به‌کام شرکت‌های تولید‌کننده تمام شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: