خرید مفتول مس را کاهش داده‌ایم
مدیرعامل کابل مسین:

خرید مفتول مس را کاهش داده‌ایم

مدیرعامل کابل مسین گفت: به‌دلیل فروش کم و نبود تقاضا برای سیم و کابل برقی، خرید مفتول مس به‌عنوان مواد اولیه تولید سیم و کابل را کاهش داده‌ایم.

فرهاد جهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: تمامی صنایع به یک‌دیگر وابسته هستند بیشتر واحدهای تولیدی سیم و کابل به دلیل کاهش ساخت‌وساز تعطیل شده‌اند؛ کارخانجات یا تعطیل هستند یا با پایین‌ترین ظرفیت خود، تولید می‌کنند و به حالت نیمه تعطیل درآمده‌اند. وقتی یکی از صنایع تولیدی با مشکل مواجه شود بر صنایع دیگر تاثیر منفی می‌گذارد چه برسد به اینکه تمامی واحدهای تولیدی در صنایع مختلف با مشکلات عدیده مواجه باشند.

وی با بیان اینکه اگر مجموعه ما فعال باشد هفتگی بین 40 تا 60 تن مفتول مس خرید می‌کنیم، عنوان کرد: نبود تقاضای خرید سیم و کابل،  بزرگ‌ترین معضل تولیدکنندگان داخلی است، درحال حاضر فروش سیم و کابل متوقف شده است؛ برای تهیه مواد اولیه مشکلی نداریم، اما بازاری برای فروش وجود ندارد که بخواهیم براساس آن سیم و کابل تولید کنیم. اگر فروش خوب باشد هفتگی 60 تن مفتول مس مصرف می‌کنیم که متاسفانه در حال حاضر به دلیل نبود بازار مناسب، تولید سیم و کابل بسیار کاهش داشته و مفتول نیز خرید نمی‌کنیم.

مدیرعامل کابل مسین با بیان اینکه شرایط بازار سیم و کابل بستگی زیادی به وضعیت ساخت‌وساز دارد، عنوان کرد: متاسفانه اکثر پروژه‌های مختلف تولیدی و ساختمانی نیمه‌کاره رها شده‌اند، ساخت‌وسازها متوقف شدند، شرایط بازار سیم و کابل نیز به این پروژه‌ها وابستگی مستقیم دارد.

جهانیان درخصوص برنامه سال آینده شرکت مسین گفت: با اوضاعی که بر اقتصاد کشور حاکم است، بازار به هیچ‌وجه قابل پیش‌بینی نیست؛ هیچ واحد تولیدی یا فعال اقتصادی نمی‌تواند برنامه مشخصی را برای فعالیت‌های سال آینده مشخص کند. در چنین شرایطی میزان تولید و حتی ادامه حیات هیچ مجموعه‌ای، قابل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی نیست.

مدیرعامل کابل مسین با عنوان اینکه مجموعه ما سیم و کابل با دو هادی مس و آلومینیوم تولید می‌کند که متاسفانه بازار هر دو نوع سیم و کابل مساعد نیست و تقاضایی برای خرید وجود ندارد، بیان کرد: براساس سفارش و مصرف مشتری سیم و کابل با هادی مس یا آلومینیوم تولید می‌کنیم. بیشتر مفتول مس مورد نیاز مجموعه را از صنایع ملی مس تهیه می‌کنیم که بالاترین کیفیت مس را نیز دارد. البته امکان تامین مفتول مس، از بازار آزاد نیز وجود دارد. زمانی که تولید مجموعه بیشتر بود مفتول مس مصرفی را از بازار آزاد نیز تهیه می‌کردیم.

وی در رابطه با مشکلاتی که پیش روی تولیدکنندگان سیم و کابل وجود دارد، ادامه داد: نوسانات قیمت مس نیز یکی از معضلات تولیدکنندگان سیم و کابل است که اگر بازار فروش وجود داشته باشد این مشکل کمتر تولیدکنندگان را آزار می‌دهد.

مدیرعامل کابل مسین با بیان اینکه نوسانات قیمت مفتول مس روی بازار سیم و کابل تاثیر مستقیم می‌گذارد، تصریح کرد: تحت تاثیر افزایش قیمت مفتول مس، قیمت سیم و کابل مسی نیز افزایش می‌یابد. علی الخصوص این روزها قیمت مفتول مس افزایش قابل توجهی داشته است. در واقع قیمت سیم و کابل از افزایش قیمت مفتول مس تاثیر می‌گیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تولیدکنندگان سیم و کابل مخابراتی بیشتر شده‌اند
حیف از تو که دگر نباشی!
تعدیل 100 نفر نیروی متخصص
رکود بازار سیم و کابل در سال 98
صنعت سیم و کابل مخابراتی در کما
95 درصد قیمت سیم و کابل، متاثر از قیمت مفتول مس
فعالیت 40 خط تولید مفتول مس با تکنولوژی کانتی راد در جهان
توقف تولید مفتول مس به‌دلیل کمبود نقدینگی
وضعیت بازار مفتول مس آشفته است
چاره‌اندیشی قبل از مرگ سهراب
سال 97 روزهای خوبی برای صنعت سیم و کابل نداشت
بازار مفتول مس همواره پویا است
تقاضای مس، از عرضه آن پیشی گرفت
مفتول مس به‌راحتی در دسترس است
وفور مفتول مس برای تولید سیم و کابل
صادرات مفتول مس، خام فروشی است
رکود مسکن و صنعت به بازار سیم و کابل آسیب زده است
ساخت‌وساز در کشور تقریبا متوقف شده است
کاهش تقاضای سیم و کابل در پی خواب زمستانی ساخت‌وساز
نباید سیم و کابل تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود
تولید در حد بقا!
علامت استاندارد ملاک خوبی در بازار نیست
قدرت خرید سیم و کابل برقی کاهش یافته است
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
تعمیرات به جای تولید کشتی
تحریم‌های داخلی موثرتر از تحریم‌های خارجی!
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: