اعضای جدید هیئت مدیره آلومینیوم المهدی مشخص شدند
جزئیات مجمع امروز آلومینیم المهدی و پایان حاشیه‌ها؛

اعضای جدید هیئت مدیره آلومینیوم المهدی مشخص شدند

مجمع فوق‌العاده سهامداران مجتمع آلومینیم المهدی صبح امروز با حضور 95 درصد سهامداران برگزار و کرسی‌های جدید هیئت مدیره آن مشخص شد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از فارس، مجمع فوق‌العاده سهامداران مجتمع آلومینیوم المهدی صبح روز دوشنبه 97/12/13 برگزار و نمایندگان هیئت مدیره جدید این شرکت مشخص شدند.

بر اساس این گزارش مجمع شرکت آلومینیوم المهدی صبح امروز با حضور 95 درصد سهامداران رسمیت یافت و پس از آن وارد دستور جلسه برای تعیین اعضای هیئت مدیره شد، به طوری که از مجموع 5 کرسی هیئت مدیره این شرکت، تخصیص تعداد 4 کرسی به گروه مپنا و یک کرسی نیز به شرکت آلومینیوم خاتم وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی به تصویب مجمع رسید.

به گفته یک سهامدار حاضر در مجمع، محمد علیمحمدی مالک شرکت‌های فرو آلیاژ گنو و توسعه معادن جنوب به عنوان خریدار قبلی مجتمع آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال غایب بود.

به این ترتیب پس از گذشت حدود 3 سال کشمکش بر سر واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال، با برگزاری مجمع امروز و تعیین اعضای هیات مدیره جدید این شرکت اصل چهل و چهاری به حاشیه‌های آن پایان داده شد.

مجتمع آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال از سوی سازمان خصوصی‌سازی، پس از خلع ید و عدم ایفای تعهدات شرکت فرو آلیاژ گنو متعلق به محمد علیمحمدی به شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی(مپنا) واگذار شده است.

سازمان خصوصی‌سازی اگر چه توضیحی پیرامون نحوه تسویه این معامله با گروه مپنا نداده، اما دلیل لغو واگذاری مجتمع المهدی به علیمحمدی را «عدم ایفای برخی تعهدات از سوی شرکت فروآلیاژ گنو به عنوان خریدار قبلی سهام شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال عنوان کرده» و اعلام کرده است: «با حال شدن دین مشارالیه، سازمان خصوصی سازی اقدام به انتشار فراخوان در خصوص جایگزینی خریدار قبلی نموده و پس از بررسی پیشنهادهای رسیده، قرارداد جایگزین با شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی (مپنا) منعقد شد.»

گزارش‌های غیر رسمی در این باره حاکی است :گروه مپنا مطالبات بزرگی از مجموعه وزارت صمت دارد و بر این اساس مقرر شده اقساط و وجه معامله 73.36 درصد از سهام کنترلی مجتمع آلومینیوم المهدی و 100 درصد طرح هرمزال از محل تهاتر بدهی و مطالبات گروه مپنا با دولت تسویه شود.

همچنین اقساط یورویی وام جعاله بانک صنعت و معادن نیز از محل مطالبات گروه مپنا از بانک صنعت و معدن یا مطالبات از وزارت نیرو تسویه شود.

علاقه‌مندی گروه مپنا برای مالکیت مجتمع آلومینیوم المهدی نیاز به محصول استراتژیک این شرکت در ساخت نیروگاه‌ها و همچنین راه‌اندازی کوره تولید آلیاژی آلومینیوم با ظرفیت تولید 25 تن در روز اعلام شده که می‌تواند این مجتمع را از خام فروشی شمش آلومینیوم نجات دهد.

بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی، شرکت فروآلیاژ گنو تحت مالکیت محمد علیمحمدی طی سه سال گذشته تنها بابت 3.83 درصد از کل سهامی که در اواخر اسفند ماه 1394 و با وجود هیاهوی بسیار به وی با ارزش یک هزار و 751 میلیارد تومان واگذار شده توانسته پول دولت را پس بدهد و در نهایت بلوک 73.36 درصدی سهام کنترلی مجتمع آلومینیوم المهدی و 100 درصد طرح هرمزال به این معدن‌دار به دلیل عدم ایفای تعهدات دوباره و به ظاهر بدون طی تشریفات قانونی مزایده به گروه مپنا واگذار شده است.

سهامدار کنترلی گروه مپنا شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا با 47.56 درصد سهام متعلق به مجموعه وابسته به وزارت نیرو است و پس از آن نیز سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا با 11.07 درصد سهام و بانک پاسارگاد با 5.56 درصد سهام در کنار سهام عدالت اصلی‌ترین سهامداران عمده آنرا تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مپنا در یک قدمی افزایش سرمایه قرار گرفت
مشکل آلومینیوم المهدی با مذاکره قابل حل است
واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی به مپنا
آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال دوباره روانه میز فروش می‌شود
احتمالا واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال ابطال می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: