آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست‌محیطی در هفته منابع طبیعی
رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه خبر داد

آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست‌محیطی در هفته منابع طبیعی

«محمدحسین معصومی» از آغاز عملیات احداث پارک معدنی در مس سرچشمه خبر داد و افزود: این پارک معدنی با استفاده از ضایعات صنعتی ایجاد خواهد شد که توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه را به وسعت 15 هزار مترمربع در معدن مس سرچشمه در بر خواهد داشت.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از مس پرس، مهندس «محمدحسین معصومی» با اشاره به فرا رسیدن پانزدهم اسفند ماه که در تقویم به نام «روز درختکاری» نامگذاری شده است، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم انجام‌ شده در زمینه افزایش خودپالائی کیفیت هوا در مجتمع مس سرچشمه، گسترش فضای سبز و ایجاد کمربند سبز در سطح مجتمع مس سرچشمه بوده است.

وی تاکید کرد: مدیریت و برنامه‌ریزی برای استفاده از گونه‌های مناسب درختان با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی مجتمع مس سرچشمه، انتخابی بسیار موثر خواهد بود.
وی افزود: این درختان بومی علاوه بر کنترل شرایط اقلیمی ثابت منطقه مورد نظر، از روند رو به رشد نابودی محیط‌زیست جلوگیری می‌کنند.
رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه 15 تا 22 اسفند ماه به‌عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است، یادآور شد: پانزدهم اسفندماه نخستین روز هفته منابع طبیعی که به‌عنوان روز درختکاری نامگذاری شده است، فرصتی را مهیا می‌کند تا با کاشت درختان به‌نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدتی برای آیندگان ایجاد کرده و راهکاری مناسب برای کاهش تاثیرات منفی و سوئی باشد که توسط خودمان، به زمین و سرزمینمان وارد شده است.
معصومی بیان داشت: به‌منظور بزرگداشت روز درختکاری و در راستای حرکت به‌سوی توسعه پایدار و محیط زیستی پاک و سالم، اقداماتی با همکاری و مشارکت امورهای نظارت بر پیمانکاران، معدن مجتمع مس سرچشمه، معدن مس دره زار و روابط عمومی و خدمات اجتماعی در هفته درختکاری و منابع طبیعی در مجتمع مس سرچشمه انجام می‌شود.
رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه با تشریح برنامه‌های روز درختکاری، گفت: در هفته منابع طبیعی کاشت نهال پسته وحشی (بنه) از گیاهان بومی منطقه در معدن مس دره زار به وسعت بیش از 30 هزار مترمربع آغاز می‌شود.
معصومی از آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست‌محیطی در مس سرچشمه خبر داد و افزود: این پارک معدنی با استفاده از ضایعات صنعتی ایجاد خواهد شد که توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه را به وسعت 15 هزار مترمربع در معدن مس سرچشمه در بر خواهد داشت.
وی توزیع بیش از 5 هزار پاکت حاوی بذرهای اصلاح‌شده بادام کوهی و پسته وحشی (بنه) در بین کارکنان مجتمع مس سرچشمه با هدف جلب و توسعه مشارکت همگانی در ایجاد و گسترش فضاهای سبز را از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اعلام کرد.
رئیس اداره محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات در حال انجام در راستای توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی موجود در مجتمع مس سرچشمه، خاطرنشان کرد: اجرای فاز اول توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه (کاشت بذر بادام‌کوهی) به وسعت نزدیک به 500 هکتار از ابتدای دی‌ماه 97 آغازشده و در حال انجام است.
معصومی اضافه کرد: اجرای فاز اول مبارزه با آفت گیاهی لورانتوس در درختان ارژن منطقه به وسعت 1000 هکتار نیز از اواسط آذرماه 97 آغاز شده و در راستای توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی موجود در مجتمع مس سرچشمه، در حال انجام است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
پژوهش همراه خط تولید است
توسعه فضای سبز مجتمع مس سرچشمه منطبق با شرایط اکولوژیک
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: