درآمد خالص سال مالی 2018 شرکت آرسلورمیتال، 12.7 درصد افزایش یافت
نگاهی به عملکرد بزرگترین فولادساز دنیا در سال 2018

درآمد خالص سال مالی 2018 شرکت آرسلورمیتال، 12.7 درصد افزایش یافت

آرسلورمیتال (ArcelorMittal) یک شرکت چند ملیتی فولادی است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ و در پی خریداری شرکت آرسلور توسط فولاد میتال تاسیس شد و اکنون بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان محسوب می‌شود. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش به عملکرد این شرکت در سال 2018 پرداخته است.

گزارش‌های مالی منتشر شده از عملکرد این شرکت در سال 2018 حکایت از آن دارد که درآمد خالص سال مالی 2018 شرکت آرسلورمیتال  5.1 میلیارد دلار بود. این درآمد در سال 2017، حدود 4.6 میلیارد دلار گزارش شده بود. یعنی درآمد خالص سال مالی 2018 این شرکت 12.7 درصد نسبت به سال 2017 افزایش یافته است.

همانطور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، میزان تولید فولاد خام آرسلورمیتال در فصل چهارم سال 2018 و 2017 به ترتیب 22.8 و 22.7 میلیون تن عنوان شده است. همچنین باید خاطرنشان ساخت این شرکت فولادی در سال 2018، حدود 92.5 میلیون تن فولاد خام تولید کرده است. این رقم تولید نسبت به سال گذشته آن، 0.6 درصد کاهش یافته است.

گفتنی است آرسلورمیتال بخشی از مواد اولیه تولیدآهن و فولادش را خود تامین می‌کند. میزان تولید سنگ آهن این مجموعه در فصل چهارم سال 2018 و 2017 به ترتیب برابر 14.9 و 14.4 میلیون تن گزارش شد. این رقم برای 12 ماه سال‌ 2018 و 2017 به ترتیب 58.5 و 57.4 ذکر شده است.

آرسلورمیتال در نظر دارد تا سرمایه خود را بر پروژه‌هایی با بازده بالاتر متمرکز کند، همچنین درنظر دارد تا بدهی‌های خالص این مجموعه به کمتر از 6 میلیارد دلار برسد. این شرکت قصد دارد تا به‌طور مداوم سود سهام پایه‌ای که در اختیار سهامداران می‌گذارد را افزایش دهد. بر همین اساس هیئت مدیره پیشنهاد داده‌اند تا سود سهام پایه که از درآمد سال 2018 پرداخت می‌شود، تا 0.2 دلار به ازای هر سهم افزایش پیدا کند.

آرسلورمیتال در گزارش خود اعلام کرده است که، انتظار دارد تقاضای جهانی فولاد در سال مالی 2019، به نسبت سال 2018 کمی بهتر باشد. بدون شک رونق تقاضا به منزله حمایت از تولید است و به بهبود عملکرد عملیاتی این شرکت منجر خواهد شد.

لاکشمی میتال مدیرعامل آرسلورمیتال با اشاره به عملکرد این شرکت در سال 2018، آن را سالی مثبت برای این مجموعه دانست و افزود پیشرفت‌های قابل قبول استراتژیک و مالی برای این شرکت در این سال رقم خورد. آرسلورمیتال از عملکرد مالی قوی برخوردار بوده و بهبود قابل توجه سودآوری را به همراه داشته است. وی تاکید کرد در سال‌های اخیر اعتبار رتبه بندی سرمایه‌گذاری ما نیز بهبود یافته است. آرسلورمیتال توانسته است فرصت‌های خوبی را برای تکمیل حضور و رشد اثرگذاری خود در سطح جهانی به دست آورد.

تملک شرکت ایلوا ایتالیا توسط آرسلورمیتال در سال 2018، به اتمام رسید، که به رشد جایگاه کلیدی این شرکت در بازار جهانی فولادی کمک شایانی خواهد کرد. گفتنی است در اواخر سال 2018، نتیجه مزایده فروش شرکت فولاد ESSAR هند به ظرفیت 10 میلیون تن منتشر شد و آرسلورمیتال+ نیپون استیل با رقم پیشنهادی 5.7 میلیارد دلار برنده اعلام شدند. (گفتنی است اسار مدتهاست با چالش‌هایی همچون کمبود گاز و سنگ آهن روبرو بود).

لاکشمی میتال خاطرنشان می‌سازد: «البته ما در سال 2018 برای تحقق چشم‌انداز سال 2020 اندازه کافی خوب عمل نکردیم و در سال جدید تلاش می‌کنیم تا این اهداف عملیاتی شود. تولید فولاد همچنان بیش از ظرفیت جهانی ادامه دارد، اما ما انتظار داریم تقاضا این محصول استراتژیک در سال جاری متوسط باشد و امید داریم با مشکلی در این خصوص مواجه نشویم».

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آرسلورمیتال و ترنیوم در صنعت فولاد مکزیک، سرمایه‌گذاری می‌کنند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: