ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت
نگاهی به بازار ورق گرم فولادی در بورس شانگهای

ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت

ورق گرم فولادی طی ماه فوریه در بورس شانگهای روند پر نوسانی را پشت سر گذاشته است، اما در مجموع می‌توان گفت که به جز یک صعود قابل توجه، اغلب در مسیر نزولی قرار داشت. تعطیلات سال نو چین و بی رونق شدن بازار و تنش‌های تجاری میان این کشور و ایالات متحده را باید از دلایل اصلی این روند کاهش دانست. در این میان، قیمت این محصول از اواخر همین ماه در روند رو به رشدی قرار گرفته است. انتشار اخباری مبنی بر حمایت دولت چین از اقتصاد این کشور و همچنین کاهش تولید صنایع آلاینده در ماه مارس را باید از دلایل روند صعودی مورد بحث دانست.

به گزارش فلزات آنلاین ورق گرم فولادی در روز نخست ماه فوریه سال 2019 با حدود قیمت 473 دلار در بورس شانگهای به فروش رفت. مصادف شدن با سال نو چین موجب شد تا بازار بورس این کشور از دوم تا دهم فوریه بسته باشد. پس از بازگشایی بورس شانگهای، در 2 روز نخست، این محصول فولادی افت قیمت را تجربه کرد. گفتنی است در این 2 روز موجودی بازار نیز روند رو به رشدی داشت. موجودی این محصول از 20 هزار و 119 تن به 20 هزار و 699 تن افزایش یافت. این روند نزولی را می‌توان به کم رونقی بازار پس از یک دوره تعطیلات نسبت داد.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود در روز سوم پس از بازگشایی بازارها، رشد قیمتی قابل توجهی برای ورق گرم فولادی در بورس شانگهای رقم خورد و این محصول با قیمت 488 دلار به‌ازای هر تن فروش رفت. به علاوه آنکه موجودی بورس شانگهای به 19 هزار و 504 تن کاهش یافت. البته این رشد پایدار نبود و مجددا کاهش یافت. این افت تا هفته سوم ماه فوریه ادامه داشت. نگرانی از نتیجه مذاکرات میان دولت چین و ایالات متحده و همچنین احتمال کاهش رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی را باید از دلایل اصلی این روند نزولی دانست.

همانطور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، قیمت ورق گرم فولادی در آغاز هفته آخر فوریه به 498 دلار صعود کرد. قیمت‌ این محصول در بورس شانگهای در هفته نخست ماه مارس، افت کمی را شاهد بوده اما همچنان نسبت به هفته‌های پیشتر، روزهای اوج خود را سپری می‌کند. کاهش موجودی انبار بورس شانگهای را باید یکی از دلایل این روند صعودی قیمت دانست. همچنین باید به برگزاری 2 کنفرانس بین المللی در چین اشاره کرد؛ دولت این کشور اعلام کرده، باید تولید صنایع آلاینده در مناطق کلیدی این کشور، از ۲ تا ۳۱ مارس محدود شوند و همین محدودیت می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت باشد. مشاهده بهبود در نتایج مذاکرات تجاری چین و ایالات متحده و نیز انتشار خبری مبنی بر اجرای اقدامات حمایتی توسط دولت چین از اقتصاد این کشور با هدف جلوگیری از رکود را باید از دلایل دیگر رشد قیمت‌ها عنوان کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار ورق گرم متعادل شد
قیمت میلگرد از قیمت ورق گرم بیشتر شد
تقاضای 2 برابری فولاد به‌دلیل افزایش نرخ دلار
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: