ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت
نگاهی به بازار ورق گرم فولادی در بورس شانگهای

ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت

ورق گرم فولادی طی ماه فوریه در بورس شانگهای روند پر نوسانی را پشت سر گذاشته است، اما در مجموع می‌توان گفت که به جز یک صعود قابل توجه، اغلب در مسیر نزولی قرار داشت. تعطیلات سال نو چین و بی رونق شدن بازار و تنش‌های تجاری میان این کشور و ایالات متحده را باید از دلایل اصلی این روند کاهش دانست. در این میان، قیمت این محصول از اواخر همین ماه در روند رو به رشدی قرار گرفته است. انتشار اخباری مبنی بر حمایت دولت چین از اقتصاد این کشور و همچنین کاهش تولید صنایع آلاینده در ماه مارس را باید از دلایل روند صعودی مورد بحث دانست.

به گزارش فلزات آنلاین ورق گرم فولادی در روز نخست ماه فوریه سال 2019 با حدود قیمت 473 دلار در بورس شانگهای به فروش رفت. مصادف شدن با سال نو چین موجب شد تا بازار بورس این کشور از دوم تا دهم فوریه بسته باشد. پس از بازگشایی بورس شانگهای، در 2 روز نخست، این محصول فولادی افت قیمت را تجربه کرد. گفتنی است در این 2 روز موجودی بازار نیز روند رو به رشدی داشت. موجودی این محصول از 20 هزار و 119 تن به 20 هزار و 699 تن افزایش یافت. این روند نزولی قیمت را می‌توان به کم رونقی بازار پس از یک دوره تعطیلات نسبت داد.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود در روز سوم پس از بازگشایی بازارها، رشد قیمتی قابل توجهی برای ورق گرم فولادی در بورس شانگهای رقم خورد و این محصول با قیمت 488 دلار به‌ازای هر تن فروش رفت. به علاوه آنکه موجودی بورس شانگهای به 19 هزار و 504 تن کاهش یافت. البته این رشد پایدار نبود و مجددا کاهش یافت. این افت تا هفته سوم ماه فوریه ادامه داشت. نگرانی از نتیجه مذاکرات میان دولت چین و ایالات متحده و همچنین احتمال کاهش رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی را باید از دلایل اصلی این روند نزولی دانست.

همانطور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، قیمت ورق گرم فولادی در آغاز هفته آخر فوریه به 498 دلار صعود کرد. قیمت‌ این محصول در بورس شانگهای در هفته نخست ماه مارس، افت کمی را شاهد بوده اما همچنان نسبت به هفته‌های پیشتر، روزهای اوج خود را سپری می‌کند. کاهش موجودی انبار بورس شانگهای را باید یکی از دلایل این روند صعودی قیمت دانست. همچنین باید به برگزاری 2 کنفرانس بین المللی در چین اشاره کرد؛ دولت این کشور اعلام کرده، باید تولید صنایع آلاینده در مناطق کلیدی این کشور، از ۲ تا ۳۱ مارس محدود شوند و همین محدودیت می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت باشد. مشاهده بهبود در نتایج مذاکرات تجاری چین و ایالات متحده و نیز انتشار خبری مبنی بر اجرای اقدامات حمایتی توسط دولت چین از اقتصاد این کشور با هدف جلوگیری از رکود را باید از دلایل دیگر رشد قیمت‌ها عنوان کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رونق به بازار ورق گرم فولادی چین بازگشت
نوسان قیمت‌ها با جنگ تجاری چین و آمریکا ادامه دارد
اجرای سیاست کاهش مالیات بر ارزش افزوده در چین
تولید ورق گرم فولادی چین، رو به رشد بود
بازار ورق گرم متعادل شد
قیمت میلگرد از قیمت ورق گرم بیشتر شد
تقاضای 2 برابری فولاد به‌دلیل افزایش نرخ دلار
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: