فوریه ماه خوبی برای بیلت فولادی بود
بررسی بهای بیلت در بازار چین

فوریه ماه خوبی برای بیلت فولادی بود

در ماه فوریه بیلت فولادی با وجود افت‌وخیزهای قیمتی که تجربه کرد، با قیمت مناسبی در بازار چین به فروش رفت. حادثه معدن سنگ آهن واله برزیل، رشد قیمت قراضه در بازارهای جهانی، پیشرفت در مذاکرات میان دولت چین و ایالات متحده را باید از دلایل اصلی رونق بازار این محصول دانست. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش، نگاهی به بازار بیلت چین انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین، فوریه را باید درمجموع ماه به نسبت خوبی برای بیلت فولادی گزارش کرد. این رشد نسبی (نسبت به ماه گذشته آن) که تقریبا در تمامی ماه فوریه هم حاکم بود، را می‌توان به افزایش قیمت مواد اولیه و قراضه فولادی نسبت داد. پیشبینی افزایش قیمت سنگ آهن نیز از این روند صعودی قیمت فولاد حمایت کرد. حادثه معدن سنگ آهن برزیل نیز اثر قابل توجهی بر رشد قیمت‌ها داشت. با شکسته شدن سد باطله معدن سنگ آهن شرکت واله برزیل که در اثر آن جان 58 نفر گرفته شد، دولت برزیل اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را نسبت به معدنکاران در پیش گرفت و انتظار می‌رود معادن بیشتری با محدودیت تولید مواجه شوند. همین موضوع، زمینه‌ساز افزایش قیمت فولاد بود.

همانطور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، قیمت بیلت فولادی در 3 روز نخست فوریه ثابت بود. پس از تعطیلات سال نو چین، در هفته دوم این ماه، (به جز 15 فوریه) قیمت‌ها در مسیر صعود قرار گرفتند و بیشتر از روزهای نخست این ماه گزارش شدند. این رشد قیمتی را نمی‌توان بدون ارتباط با تعطیلات سال نو در این کشور دانست. چراکه بسیاری از شرکت‌های فولادی، این تعطیلات را فرصتی مناسب برای اجرای تعمیرات اساسی یافتند و کوره‌های خود را خاموش کردند. درنتیجه پس از تعطیلات از میزان عرضه بیلت به بازار کاسته شد. همین افت عرضه را باید یکی از دلایل اصلی رشد کلی قیمت در هفته نخست پس از تعطیلات ماه فوریه دانست.

کاهش نسبی قیمت‌ها در هفته سوم این ماه را که در نمودار هم قابل مشاهده است، باید به رشد موجودی انبارها نسبت داد. چراکه از یک سو تعمیرات واحدهای فولادی به پایان رسید و بازگشت مجدد آن‌ها به مدار تولید، عرضه را افزایش داد. از سوی دیگر نیز، آب‌وهوای بارانی چین، کم‌رونقی ساخت‌وساز را به دنبال داشت و تاثیر آن بر بازار فولاد نیز احساس شد.

باید خاطرنشان ساخت، بسیاری از خریداران بیلت، اعتقاد دارند بهای آن به حداکثر ممکن رسیده و مگر در شرایط استثنایی، نباید انتظار رشد بیشتر قیمت را داشت. حتی برخی از فعالان این بازار، انتظار افت قیمت‌ها را دارند.

گفتنی است قیمت‌ بیلت چین در هفته آخر فوریه مجدد به روند صعودی بازگشت. این رشد ناشی از رشد محصول یاد شده در بازار جهانی و افزایش قیمت مواد اولیه بود. قیمت‌ها تا 6 مارس همچنان در اوج بودند و سپس افت محدودی را تجربه کردند. این افت را باید به انتظار خریداران برای کاهش قیمت، نسبت داد. بسیاری از خریداران دست از خرید کشیده‌اند و منتظر روند آینده بازارها هستند. کم بودن علاقه به خرید در بازارها، فروشندگان را به کاهش بیشتر قیمت‌ها ترغیب می‌کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار بیلت فولادی چین در انتظار جهش قیمتی است
فولادسازان چین، روی محصولات خود تخفیف اعمال کردند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: