فولادسازان بیش از 5 میلیون تن صادرات داشتند
طی 10 ماه ابتدای سال؛

فولادسازان بیش از 5 میلیون تن صادرات داشتند

صادرات فولادسازان بزرگ کشور از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه به 5 میلیون و 89 هزار و 55 تن شمش و محصولات فولادی رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت 22 درصدی داشت.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایمیدرو، برپایه داده های آماری فولاد سازان بزرگ کشور در بهمن ماه 97 مجموع صادرات این بخش به رقم 373 هزار و 888 تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه پارسال کاهش 51 درصدی دارد.

صادرات 1.9 میلیون تنی فولاد خوزستان
بررسی کارنامه 11 ماهه شرکت های بزرگ فولادی کشور نشان می دهد فولاد خوزستان در این دوره زمانی یک میلیون و 999 هزار و 530 تن صادرات داشت که نسبت به مدت مشابه در سال 96 افت 20 درصدی داشته است.
فولاد خوزستان در بهمن ماه امسال 159 هزار و 387 تن صادرات داشت که در مقایسه با عملکرد بهمن ماه 96 به میزان 43 درصد کاهش را ثبت کرد.

سهم 16 درصدی ذوب آهن 
شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در 11 ماهه امسال نزدیک به 16 درصد از کل صادرات این مدت را در اختیار گرفت، صادرات این شرکت به میزان 810 هزار و 601 تن بود که از این رقم 71 هزار و 733 تن سهم بهمن ماه گذشته بود که نسبت به بهمن 96 افت 32 درصدی دارد. 

سهم بیش از 15 درصدی مبارکه
فولاد مبارکه نیز 15.3 درصد از مجموع صادرات این مدت را به خود اختصاص داد که به میزان 783 هزار و 684 تن بود و در مقایسه با 11ماهه پارسال افت 25 درصدی داشت.
عملکرد بهمن ماه امسال نیز نشان داد که این واحد صنعتی 27 هزار و 739 تن صادرات انجام داد که در مقایسه با ماه مشابه پارسال کاهش 84 درصدی را نشان می دهد.

انگیزه صادرات برای فولادسازان در دوره تحریم
ظهور مشکلات ناشی از تحریم دشمن، مانع از انگیزه صادرات برای فولاد سازان نشده، بگونه ای که فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی (یزد)، فولاد آذربایجان (میانه)، فولاد خراسان (نیشابور)، فولاد کاوه جنوب (هرمزگان) و صبا فولاد از دیگر صادرکنندگان این صنعت در دوره مورد بررسی بودند که تولیدات آنها در زمینه ورق عریض، اسلب، میلگرد، بلوم، بیلت و غیره راهی بازارهای هدف شد.
به گزارش ایرنا، ارزش صادرات 10 ماهه 97 چدن، آهن و فولاد (بر اساس سرفصل های گمرک) نیز به بیش از سه میلیارد و 220 میلیون دلار رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد 27 درصدی داشت
جدول های آماری گمرک ایران نشان داد، سهم ارزش صادرات فولاد کشور از ارزش کل صادرات در 10 ماه امسال، 9.1 درصد بود.
آمارهای اعلام شده، گویای آن است که ارزش صادرات غیر نفتی بدون احتساب میعانات گازی در 10 ماه امسال بیش از 33.3 میلیارد دلار بود.
پیش از این، میزان صادرات فولاد سازان بزرگ کشور در 10 ماه امسال افزون بر چهار میلیون و 715 هزار تن اعلام شده بود.
امسال انتظار می رود مجموع تولید فولاد خام (میانی) به رقم 24 تا 25 میلیون تن برسد و از این رقم بیش از 50 درصد در داخل کشور به مصرف می رسد.
آمارها نشان می دهد، اکنون ایران به عنوان دهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود و ظرفیت این بخش به رقم 35 میلیون تن رسیده و تا دستیابی به سطح پیش بینی افق چشم انداز 1404 (ظرفیت 55 میلیون تنی) بالغ بر 20 میلیون تن اختلاف وجود دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
گام محکم گروه فولاد مبارکه برای تحقق راهبرد «رونق تولید»‏
تراز تجاری ۱.۵ میلیارد دلار مثبت شد
رشد 102درصدی صادرات محصول
افزایش 15 درصدی صادرات محصولات صنعتی و معدنی
صادرات فولاد 27 درصد رشد کرد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: