گواهی کشف 1.6 میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی صادر شد
طبق اعلام وزارت صنعت،معدن و تجارت؛

گواهی کشف 1.6 میلیارد تن ذخیره قطعی معدنی صادر شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه برای بیش از یک میلیارد و 631 میلیون تن ذخیره قطعی معدنی، گواهی کشف صادر شده است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایرنا، بر پایه جداول آماری منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، در 9 ماهه 97 تعداد 369 گواهی اکتشاف توسط وزارت صنعت صادر شد که شامل ذخیره قطعی معدنی یک میلیارد و 631 میلیون و 952 هزار و 900 تنی با برآورد حجم سرمایه گذاری 426.1 میلیارد ریالی است. 
مقایسه عملکرد 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد از نظر تعداد گواهی در سال 97 به میزان 0.3 درصد کاهش، از لحاظ ذخیره قطعی 385 درصد افزایش و از نظر هزینه عملیات اکتشافی نیز 13.6 افت وجود داشته است. 
آمارهای پیش میزان ذخیره شناسایی شده معدنی کشور حدود 60 میلیارد تن است که از این رقم حدود 40 میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است. 
توسعه فعالیت های اکتشافی معادن در دولت یازدهم موجب شد تا از سال 1393 تا پایان 96 میزان ذخایر جدید فلزی به حدود 1.5 میلیارد تن برسد، در واقع علاوه بر ذخایر قبلی، 1.5 میلیارد تن ذخیره قطعی جدید بدست آمده است. 
براساس برنامه همکاری میان سازمان های توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، ابتدا فعالیت اکتشافی در گستره 250 هزار کیلومتر از مساحت کشور در دستور کار قرار گرفت و در دولت دوازدهم این وسعت به 270 هزار کیلومتر مربع رسید. 
بر اساس گزارش ها 68 نوع ماده معدنی در کشور کشف شده که بر اساس آن، ایران در بین 10 کشور شاخص جهان جای گرفته است. 
یکی از دستاوردهای فعالیت های اکتشافی در دولت یازدهم، شناسایی 42 تن ذخیره جدید طلا است که شروع عملیات از دولت یازدهم بود و دولت دوازدهم این روند را تداوم بخشید به طوری که پارسال نیز با دستیابی به تولید حدود 6 تن طلا برای نخستین بار تولید شمش این فلز زرد در کشور رکورد زد. 
اکتشافات سازمان ایمیدرو در چارچوب برنامه دولت های یازدهم و دوازدهم امکان دستیابی به بیش از 500 میلیون تن زغالسنگ را فراهم ساخت که از این رقم 200 میلیون تن زغال حرارتی و 345 میلیون تن زغال «کک شو» است. 
علاوه بر ذخایر جدید طلا، سنگ آهن و زغالسنگ، شناسایی 22 میلیون تن بوکسیت، 103 میلیون تن باریت، 30 هزارتن آنتیموان و 65 هزار تن عناصر نادرخاکی از دستاوردهای دیگر حوزه اکتشاف است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی محدوده‌های داری گواهی کشف خود را به مزایده می‌گذارد
253 پروانه بهره‌برداری، 177 گواهی کشف و 325 پروانه اکتشاف در حوزه معدن صادر شد
گواهی کشف برای 1.5 میلیارد تن ماده معدنی صادر شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: