دو بانک تجارت و ملت از «فملی» خارج می‌شوند
پس فردا در بورس تهران صورت می‌گیرد؛

دو بانک تجارت و ملت از «فملی» خارج می‌شوند

در آخرین سه‌شنبه امسال دو بانک تجارت و ملت به ترتیب بلوک‌های 2.46 درصدی و 5.74 درصدی شرکت ملی صنایع مس ایران را به قیمت‌های 4115 ریال و 4500 ریال به ازای هر سهم روانه میز فروش بازار اول بورس تهران می‌کنند.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس، روز سه‌شنبه 28 اسفند 97 دو بانک تجارت و ملت بنا دارند به ترتیب تعداد یک میلیارد و 921 میلیون و 643 هزار و 699 سهم معادل 2.46 درصد و تعداد 4 میلیارد و 478 میلیون و 823 هزار و 860 سهم معادل 5.74 درصد کل سهام ملی صنایع مس ایران را به طور یکجا و نقد و یا پرداخت 30 درصد از ارزش کل معامله به طور نقدی و الباقی در قالب 6 قسط مساوی روانه میز فروش بازار اول بورس تهران نماید.

بر اساس این گزارش قیمت پایه هر سهم ملی صنایع  مس ایران در این واگذاری عمده از سوی بانک ملت مبلغ 4500 ریال و از سوی بانک تجارت مبلغ 4115 ریال تعیین شده است.

عرضه 2.46 درصدی سهام «فملی» از طریق 4 کد سهامداری حقوقی شامل «بان00006»، «بان 02829»، «بان 03161» و «بان 02936» به وسیله کارگزاری بانک تجارت صورت خواهد گرفت و در صورتی که خریدار تقاضای خرید سهم به صورت نقد و اقساط را داشته باشد می‌بایست 30 درصد از ارزش کل معامله را به صورت نقدی و حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری از طریق مشخص شدن برنده مزایده و الباقی را در قالب 6 قسط مساوی با فواصل 6 ماهه با نرخ سود 20 درصد سالیانه پرداخت نماید.

در عین حال قطعیت معامله حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری پس از انجام معامله و منوط به پرداخت حصه نقدی و همچنین امضای قرارداد، تودیع اسناد پرداختنی مربوط به اقساط معامله، ارائه رسید تائید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مبنی بر درخواست توثیق کل سهام مورد معامله و همچنین علاوه بر توثیق صد در صد سهام مورد معامله، به میزان 70 درصد از ارزش معامله وثایقی همچون ضمانت نامه بانکی تعهد پرداخت به غیر از ضمانت‌نامه‌های بانک تجارت، توثیق سهام از بین سهام اعلام شده به عنوان 50 شرکت فعال‌تر بورس برای سه ماهه سوم 97 به جز سهام بانک‌هاو مؤسسات اعتباری  که بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده دو سال گذشته و 6 ماهه حسابرسی شده سال 97 زیان‌ده نباشند، به قیمت 40 درصد قیمت پایانی در زمان اعلام قطعیت معامله به موجب وکالتنامه به سلب حق عزل و سلب ضم امین و یا وکیل به فروشنده وکالت اعطا نماید. 

بلوک 5.74 درصدی "فملی" نیز از طریق7کد معاملاتی حقوقی و بوسیله کارگزاری بانک ملت عرضه می‌شود.   

شرایط اقساطی این معامله از سوی بانک ملت اما همچون شرایط اعلام شده از سوی بانک تجارت ، پرداخت 30 درصد ارزش معامله به صورت نقدی حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده تعیین شده با این تفاوت که 70 درصد الباقی با شرایط اقساط 4 ساله با نرخ سود سالیانه 18 درصد بابت دوران تقسیط عنوان شده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: