95 درصد قیمت سیم و کابل، متاثر از قیمت مفتول مس
مدیر بازرگانی سیم و کابل ستاره یزد مطرح کرد:

95 درصد قیمت سیم و کابل، متاثر از قیمت مفتول مس

مدیر بازرگانی سیم و کابل ستاره یزد گفت: اصلی‌ترین جزء تشکیل‌دهنده سیم و کابل مسی، مس آن است و به همین دلیل 95 درصد قیمت سیم و کابل متاثر از قیمت مفتول مس است.

علیرضا شیشه بری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عنوان اینکه قیمت سیم و کابل کاملا تابع قیمت مفتول مس است، اظهار داشت: تقریبا 95 درصد قیمت سیم و کابل مسی بر اساس قیمت مفتول آن است که راهی جز بورس کالا برای خرید مفتول وجود ندارد؛ البته در بازار آزاد نیز مفتول خرید و فروش می‌شود اما چون فاکتوری صادر نمی‌شود ما نمی‌توانیم از بازار خرید کنیم.

وی با بیان اینکه شدت رقابت را با کاهش عرضه مفتول مس افزایش می‌دهند، توضیح داد: ما از طریق شرکت در بورس مفتول مس مورد نیاز مجموعه خود را تامین می‌کنیم و با شرایط رقابتی که برای عرضه مفتول بوجود آورده‌اند، قیمت این مواد اولیه تولید سیم و کابل متغیر شده و حتی در برخی موارد 10 الی 15 درصد بیشتر از قیمت مفتول مس عرضه شده در بورس، معامله می‌شود. شرکت صنایع ملی مس، دنیای مس و گیل‌راد بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده مفتول مس هستند که به راحتی می‌توان با هرکدام از این شرکت‌ها همکاری کرد.

مدیر بازرگانی سیم و کابل ستاره یزد با اشاره به اینکه واردات مفتول مس بسیار دشوار است، ادامه داد: به‌صورت کلی واردات بسیار سخت شده و با توجه به اینکه کیفیت مفتول مس ایران مقبول است نیازی به واردات مفتول هم نیست. شرکت‌های ایرانی در بحث واردات با دو کشور ترکیه و امارات همکاری می‌کنند و با توجه به شرایط پیش آمده پس از تحریم‌های دور دوم، دور زدن و خرید از آن‌‌ها، بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر شده است.

شیشه بری با عنوان اینکه بازار سیم و کابل پویایی سابق را ندارد، بیان کرد: بازار سیم و کابل همان بازار داخلی است و متقاضیانی که برای پروژه‌های مختلف خود نیاز به خرید این محصول دارند از ما سیم و کابل خریداری می‌کنند اما میزان تقاضا بسیار پایین است لذا میزان تولید ما نیز کمتر از ظرفیت است.

وی با اشاره به اینکه با نصف ظرفیت تولید شرکت، سیم وکابل تولید می‌کنیم، عنوان کرد: تقاضای خرید سیم و کابل نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشم‌گیری داشته که سبب کاهش میزان تولید مجموعه ما شده است؛ البته بزرگ‌ترین معضل ما در سمت فروش، همکاری و تامین سیم و کابل پروژه‌های دولتی است، ارگان‌های مربوط یا مبلغ خرید را پرداخت نمی‌کنند و یا عموما در بازه طولانی‌تری پرداخت دارند و با توجه به افزایش قیمت‌ها، وصول مبلغ فروش‌ در بازه طولانی‌تر هیچ سودی برای تولیدکننده ندارد.

مدیر بازرگانی سیم و کابل ستاره یزد با عنوان اینکه آینده بازار سیم و کابل به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست، گفت: عمده مشتریان سیم و کابل، فعالان صنعت ساختمانی هستند؛ وقتی پروژه‌های عمرانی رونق بگیرند و صنعت ساخت‌وساز پویا شود، تقاضا برای خرید سیم و کابل برقی و مخابراتی نیز افزایش خواهد داشت.

شسشه بری با عنوان اینکه بیش از 10 نمایندگی فروش در سراسر کشور داریم، بیان کرد: عمده فروش مستقیما توسط خود شرکت‌های تولیدکننده انجام می‌شود اما از طریق لاله‌زار و نمایندگی‌های فروش نیز می‌توان سیم و کابل خرید؛ ما در اکثر استان‌ها نمایندگی فروش داریم. سیم و کابل با هادی مس و آلومینیوم تولید می‌شود که استفاده از هر کدام از این هادی‌ها بلامانع است و تنها چیزی که باید در تولید سیم و کابل برقی با هادی آلومینیوم به آن توجه شود این است که برای مصرف مشابه سایز سیم و کابل آلومینیومی باید سه برابر سایز سیم کابل با هادی مس باشد.

مدیر بازرگانی سیم و کابل ستاره یزد با بیان اینکه دانش و تکنولوژی تولید نقش مهمی در کیفیت محصول نهایی دارد، گفت: جدای از کیفیت هادی، روکش نیز باید کیفیت مناسبی داشته باشد.خوشبختانه برای تامین این مواد هیچ مشکلی نداریم؛ جدای از مواد اولیه، تکنولوژی و دانش فنی تولید نیز سهم بسزایی در کیفیت سیم و کابل تولیدی دارد. عمده ماشین‌آلات مجموعه ما، ماشین‌آلات ساخت سال 2010 کشور ایتالیا است که از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات صنعت سیم وکابل به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سیم و کابل مسی در صنعت مخابراتی عملا مرده است
مجتمع کابل و صنایع مهک نیمه تعطیل است
حدود 720 کیلومتر فیبر نوری در قزوین ایجاد شده است
تولیدکنندگان سیم و کابل مخابراتی بیشتر شده‌اند
حیف از تو که دگر نباشی!
برابری تکنولوژی تولید سیم و کابل مخابراتی ایران با جهان
افت مصرف مس در صنعت ساختمان به‌دنبال رکود ساخت و ساز
توسعه زیرساخت ارتباطات در کشور و رشد تقاضای فیبر نوری
تعدیل 100 نفر نیروی متخصص
رکود بازار سیم و کابل در سال 98
صنعت سیم و کابل مخابراتی در کما
فعالیت 40 خط تولید مفتول مس با تکنولوژی کانتی راد در جهان
توقف تولید مفتول مس به‌دلیل کمبود نقدینگی
وضعیت بازار مفتول مس آشفته است
سال 97 روزهای خوبی برای صنعت سیم و کابل نداشت
بازار مفتول مس همواره پویا است
تقاضای مس، از عرضه آن پیشی گرفت
مفتول مس به‌راحتی در دسترس است
وفور مفتول مس برای تولید سیم و کابل
صادرات مفتول مس، خام فروشی است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: