فعال شدن بیش از 400 معدن جدید
در 9 ماهه امسال محقق شد؛

فعال شدن بیش از 400 معدن جدید

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره 9 ماهه امسال نشان می دهد که تعداد 436 معدن جدید با میزان استخراج اسمی 12 میلیون و 836 هزار و 600 تن فعال شده که این معادن اشتغال سه هزار و 561 نفر را فراهم کرده است.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایرنا، جدول های آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که در 9 ماه امسال، تعداد معادن جدید 21.7 درصد، استخراج اسمی 62.7 درصد و اشتغال این بخش 19.4 درصد در مقایسه با عملکرد دوره مشابه پارسال کاهش داشته است.
آمار های وزارت صنعت گویای آن است که شمار معادن فعال بیش از چهار هزار معدن و متوسط استخراج سالیانه حدود 400 میلیون تن است و در افق 1404 انتظار می رود به استخراج سالیانه 570 میلیون تن دست یابیم.
آمار های 9 ماهه امسال نشان داد که استانهای ایلام و چهارمحال و بختیاری به شکل مشترک رشد 400 درصدی از نظر تعداد معادن جدید را داشتند و جنوب استان کرمان هم افزایش 87.5 درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال 96 ثبت کرد.
گزارش های پیشین گویای آن است که بیش از 10 هزار معدن در سطح کشور دایر است که از این تعداد، فعالیت حدود چهار هزار معدن بدلیل اتمام ذخیره یا غیر اقتصادی بودن و نیز فرسودگی متوقف شده است.
همچنین از نظر میزان استخراج اسمی در دوره 9 ماهه 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، استانهای چهارمحال و بختیاری با رشد 365.6 درصدی، بوشهر با 243.8 درصد و سیستان وبلوچستان با 194.1 درصد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در این زمینه از آن خود ساخته اند.
ایران با کشف 68 نوع ماده معدنی در بین 10 کشور شاخص معدنی از لحاظ تنوع مواد معدنی جای گرفته است.
پیش از این میزان ذخایر شناسایی شده کشور بیش از 60 میلیارد تن اعلام شده بود که از این رقم حدود 40 میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.
علاوه براین، در دوره سالهای 1393 تا 1396 با فعالیت مشترک سازمانهای توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به میزان 1.5 میلیارد تن ذخیره جدید معدنی کشف شد.
جدول های آماری وزارت صنعت در ارتباط با میزان اشتغال پروانه های بهره برداری معدن حاکی از آن است که در دوره 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته استانهای چهارمحال و بختیاری، جنوب استان کرمان و ایلام به ترتیب با 441.7، 292 و 227.3 درصد رشد را ثبت کردند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
فعال‌سازی معادن کوچک آهن پلاسری استان سیستان و بلوچستان
فعال‌سازی معادن کوچک، منجر به اشتغال‌زایی می‌شود
فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حمایت و استفاده از توان بخش خصوصی امکان‌پذیر است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: