بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قلع دنیا
بیشترین ذخایر معدنی قلع متعلق به کدام کشورها است؟

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قلع دنیا

بخش عمده‌ای از ذخایر معدنی فلز قلع دنیا متعلق به کشورهای آسیای شرقی است و در این میان چین به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده معدنی قلع دنیا بیشترین سهم از ذخایر معدنی این فلز را نیز در اختیار دارد. اندونزی، بولیوی و برزیل در ادامه در رتبه‌های بعدی تولید معدنی این فلز قرار دارند.

به گزارش فلزات آنلاین، در نمودار 1 سهم کشورهای مختلف دنیا از ذخایر معدنی قلع براساس اطلاعات سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا آورده شده است. براساس اطلاعات این سازمان میزان ذخایر قطعی فلز قلع در سراسر جهان، برابر 4 میلیون و 700 هزار تن قلع محتوی تخمین زده می‌شود که کشور چین با دارا بودن یک میلیون و 100 هزار تن قلع در رتبه اول دنیا به‌لحاظ ذخایر معدنی این فلز قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین کشورهای اندونزی، بولیوی، برزیل، استرالیا، روسیه، مالزی، تایلند و کونگو به ترتیب در رتبه‌های بعدی تولید این فلز قرار گرفتند.

قلع فلزی است که تولید آن از محصولات بازیافتی این فلز بسیار رایج و نتیجه بخش است، عموما در تولید فلز تصفیه شده قلع، بین 15 تا 19 درصد از قراضه (منابع ثانویه) استفاده می‌شود و مابقی از تولیدات معدنی تأمین می‌شود. همین امر نیز سبب شده تا درکنار تولید معدنی، بازیافت این فلز نیز بسیار مورد توجه قرار گیرد.

همانطور که در نمودار 2 مشاهده می‌شود، چین به‌عنوان کشوری که دارای بیشترین ذخایر معدنی قلع است با تولید 90 هزار تن قلع در رتبه اول تولید معدنی این فلز در سال گذشته میلادی قرار گرفت. همچنین این کشور 29 درصد تولید جهانی معدنی قلع را به خود اختصاص داد.  میزان تولید معدنی قلع چین در سال 2018 نسبت به سال قبل خود 3.2 درصد کاهش یافت.

اندونزی نیز علاوه بر آنکه در رتبه دوم ذخایر قلع دنیا قرار دارد، در سال 2018 در رتبه دوم تولید معدنی این فلز نیز قرار گرفت و با تولید 83 هزار تن قلع محتوی معدنی، سهم 26.7 درصدی از تولید معدنی این فلز را به خود اختصاص داد.

میانمار کشوری که تنها 2 درصد از ذخایر معدنی این فلز را در اختیار دارد اما با تولید 45 هزار تن قلع در سال 2018 معادل 14.5 درصد از تولید معدنی جهانی این فلز را به خود اختصاص داد. این کشور در سال‌های اخیر روند کاهشی را در زمینه تولید قلع داشته است و باتوجه به سهم بالای این کشور در تولید جهانی قلع، این کاهش بر تولید جهانی معدنی قلع نیز موثر واقع شده است.

در حال حاضر، عمده قلع تولیدی در دنیا به مصرف لحیم‌کاری می‌رسد و کاربردهای مواد شیمیایی، ورق‌های فولادی قلع‌اندود، باتری‌ها و تولید آلیاژها در رده‌ها بعدی مصرف این فلز قرار دارند. با این حال، باتوجه به چشم‌انداز بازار خودروهای الکتریکی، پیش‌بینی می‌شود که تقاضا برای قلع از محل باتری‌ها افزایش یابد؛ علاوه بر آن، نظر به ویژگی‌های قلع انتظار می‌رود که این فلز به‌زودی جای خود را در مصارف جدید و مدرن همچون کاتالیزورها نیز باز کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
پیش‌بینی‌های بازار قلع تحقق نیافت
اندونزی رتبه یک صادرات قلع را حفظ کرد
چین درصدر جدول واردات کنسانتره قلع دنیا
قلع؛ فلزی تاثیرگذار در دنیای مدرن
آیا بازار قلع از خواب زمستانی بیدار شده است؟
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: