بازار بیلت فولادی چین در انتظار جهش قیمتی است
بررسی نوسانات قیمتی بیلت فولادی تانگشان

بازار بیلت فولادی چین در انتظار جهش قیمتی است

بیلت فولادی چین، روند مثبت فروش خود را در ماه مارس حفظ کرده است. هرچند که با رشد چشمگیر موجودی انبار بنادر چین، قیمت‌ها فراز و فرودهایی را تجربه کرده‌اند اما درمجموع بازار این محصول، مثبت گزارش می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در پایان ماه مارس به بررسی بازار بیلت فولادی چین در این ماه پرداخته است. همانطور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، مارس را باید ماه خوبی برای این محصول فولادی دانست. قیمت بیلت در این بازه یک ماهه بین 3420 یوآن به ازای هر تن تا 3540 یوآن بر تن نوسان داشت. با وجود نوسان در این بازه 120 یوآنی اما همچنان می‌توان اذعان کرد که رنج کلی قیمت‌ها نسبت به ماه فوریه از روند مثبتی بر خوردار بود.

چنانچه در نمودار قابل مشاهده است، بیلت فولادی تانگشان در روز نخست ماه مارس با قیمت 3490 یوآن به‌ازای هر تن به فروش رفت. قیمت این محصول تا ششم ماه مارس نیز همچنان بالا بود اما از روز هفتم این ماه در روند نزولی قرار گرفت. این روند کاهشی تا روزهای ابتدایی هفته دوم این ماه ادامه داشت. این افت را می‌توان به انتظار خریداران به کاهش قیمت نسبت داد. در واقع بسیاری از مشتریان دست از خرید کشیدند و منتظر روند آینده بازارها ماندند. نبود مشتری نیز فروشندگان را به کاهش بیشتر قیمت‌ها ترغیب کرد.

قیمت‌ها از روز دوم هفته دوم ماه مارس صعودی شد و از 3430 یوآن به ازای هر تن در 11 ام این ماه به 3540 یوآن به‌ازای هر تن در تاریخ 19 ام افزایش یافت. باید خاطرنشان ساخت، 3540 یوآن به‌ازای هر تن، بیشترین قیمت ثبت شده برای بیلت در ماه مارس بوده است.

از 20 مارس مجددا روندی نزولی بر قیمت‌ها حاکم شد. حتی در مواردی که شاهد افزایش قیمت بودیم، رشد قابل توجهی حاصل نشد. این روند نه‌چندان پر رونق را باید منوط به رشد چشمگیر موجودی انبار بنادر چین دانست که به‌عنوان اهرم فشاری بر قیمت‌ها عمل می‌کند. کاهش سخت‌گیری‌های محیط زیستی در مسیر تولید فولاد نیز از این روند نزولی حمایت کرد.

گفتنی است تاثیر محدودیت تولید سنگ آهن شرکت واله برزیل (به دلیل حادثه شکسته شدن سد باطله معدن سنگ آهن) در ماه مارس نیز نمایان بود و یکی از دلایل اصلی رشد کلی قیمت محصولات فولادی در بازارهای بین‌المللی از جمله چین شناخته شد. در هفته سوم این ماه، دادگاه عالی برزیل اجازه شروع مجدد فعالیت در یکی از معادن مهم واله را صادر کرد. اما در ادامه این شرکت اخطار دیگری از دادگاه برزیل برای تعلیق فعالیت در 13 سد دیگر خود دریافت کرد. انتظار می‌رود میزان تولید سنگ آهن این کشور در سال 2019، کاهش 50 تا 70 میلیون تنی را تجربه کند. همین موضوع را باید از عوامل مثبت اثرگذار در بازار فولاد و محصولات آن دانست.

چنانچه در نمودار 1 قابل رویت است از ابتدای ماه فوریه، قیمت‌ها با شیب اندکی در مسیر صعود قرار گرفتند. این روند مثبت را باید به افزایش شاخص PMI تولید چین در ماه مارس نسبت داد و عنوان کرد: محرک‌های اقتصادی اعمال شده از سوی دولت چین همچون کاهش مالیات بر ارزش افزوده، کاهش سپرده بانک‌ها نزد بانک مرکزی چین که زمینه‌ساز افزایش اعطای وام بانکی است را باید از دلایل این روند صعودی دانست و به آینده بازار فولاد امیدوار شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: