افزایش 22 درصدی واردات کنسانتره روی چین
5 صادرکننده برتر کنسانتره روی دنیا کدام کشورها هستند؟

افزایش 22 درصدی واردات کنسانتره روی چین

در سال 2018 میلادی به ترتیب کشورهای پرو، استرالیا، ترکیه، آمریکا، بولیوی 5 صادرکننده بزرگ کنسانتره روی دنیا بودند. همچنین کشورهای چین، کره جنوبی، بلژیک، اسپانیا و ژاپن به ترتیب در جایگاه بزرگترین واردکنندگان کنسانتره روی دنیا قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فلزات آنلاین، در سال‌های گذشته پرو همواره بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره روی دنیا بوده است. این کشور پس از استرالیا و چین در رتبه سوم ذخایر معدنی روی دنیا قرار دارد و 9.1 درصد از ذخایر معدنی این فلز را در دل خود دارد. براساس اطلاعات سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا، پرو در سال 2018 میلادی بالغ بر یک میلیون و 600 هزار تن روی محتوی معدنی تولید کرد که این رقم 12.3 درصد تولید کل دنیا را شامل شد. پرو در سال گذشته میلادی کنسانتره روی خود را به بسیاری از نقاط دنیا صادر کرد که در این میان کشورهای چین (27.3 درصد)، کره جنوبی (23.4 درصد)، اسپانیا (18.6 درصد)، برزیل (9.1 درصد)، ژاپن (8.5 درصد) از مهم‌ترین مقاصد صادراتی این کشور بودند.

 در نمودار 1 بزرگترین کشورهای صادرکننده کنسانتره روی براساس بیشترین سهم صادرات در سال 2017 و 2018 آورده شده‌اند. همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، استرالیا، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، بولیوی، بلژیک، مکزیک و سوئد، پس از پرو در رتبه‌های بعدی صادرات کنسانتره روی دنیا قرار دارند.

استرالیا به‌عنوان بزرگترین کشور دارای ذخایر معدنی روی دنیا که 27.8 درصد از ذخایر این فلز را دارا است و از لحاظ حجم تولید معدنی پس از چین و پرو در رتبه سوم قرار دارد، در سال 2018 معادل 2 میلیون و 51 هزار تن کنسانتره و سنگ معدنی روی صادر کرد. کشورهای چین (41.3 درصد)، کره جنوبی (34.9 درصد)، ژاپن (8.1 درصد)، اسپانیا (7.9 درصد) و آلمان (7.8 درصد) مهم‌ترین مقاصد صادراتی کنسانتره روی این کشور بودند.

در نمودار 2 کشورهایی با بیشترین میزان واردات سنگ و کنسانتره روی آورده شده است. براساس گزارش سازمان تجارت جهانی، چین بزرگترین واردکننده کنسانتره روی در سال‌های اخیر بوده است. میزان واردات این کشور در سال 2018 با رشد 22.2 درصدی نسبت به سال قبل خود به 2 میلیون و 976 هزار تن رسید. این میزان واردات درحالی رخ داد که چین در سال 2018 برابر 4 میلیون و 300 هزار تن روی محتوی معدنی تولید کرد که این رقم 33 درصد از تولید معدنی جهانی این فلز را شامل می‌شود. چین عمده واردات کنسانتره روی خود را از کشورهای استرالیا، پرو و روسیه داشته است.

کره جنوبی در سال 2018 معادل 2 میلیون و 160 هزار تن کنسانتره روی وارد کرد و بدین ترتیب در رتبه دوم واردات این محصول قرار گرفت. این کشور یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان کنسانتره و شمش روی در دنیا است که به‌دلیل نداشتن ذخایر معدنی اغلب نیاز خود را از طریق واردات تامین می‌کند. کشورهای استرالیا، پرو، بولیوی و مکزیک مهم‌ترین کشورهای تامین‌کننده کنسانتره روی کره جنوبی بودند. ناگفته نماند که بلژیک، اسپانیا، ژاپن و فنلاند به‌ترتیب در رده‌های بعدی واردات کنسانتره روی قرار گرفتند که میزان واردات هر یک از این کشورها در نمودار 2 نمایش داده شده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
شرکت Teck از تولید روی خود در سال 2019 خواهد کاست
سال 2019، سالی امیدوارکننده برای بخش معدن روی در چین
رشد اندک تولید فلز سرب در سال 2018
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: