ثبات در قیمت سهام فولاد خوزستان
3 درصد تغییر فخوز در 3 ماه

ثبات در قیمت سهام فولاد خوزستان

سهام شرکت فولاد خوزستان در طی 3 ماه اخیر در مجموع تغییرات اندکی داشته است. اگر چه اخبار مثبت مربوط به انجام پیش‌فروش خارجی، منجر به رشد سهام در مقطع معینی شد، جو منفی بازار بورس بیشتر این تاثیر مثبت را خنثی کرد؛ به‌طوری که ارزش فعلی هر سهم این شرکت تقریبا برابر با میزان 3 ماه قبل است.

به گزارش فلزات آنلاین، طی سال گذشته، شرکت‌های بزرگ فولادی کشور در تامین منابع ارزی خود دچار مشکل شدند؛ با این وجود مطابق آمارهای ارائه شده، میزان درآمد کلی این شرکت‌ها در مجموع رشد داشت. اگر چه میزان صادرات محصولات فولادی کشور به دلیل مسائل به وجود آمده ناشی از تحریم، افت کرد، صعود نرخ ارز نه‌تنها کسری درآمد ناشی از کاهش مجموع فروش را جبران کرد، بلکه درآمد بالایی نیز برای صادرکنندگان فولادی کشور، به ویژه فولاد خوزستان به عنوان بزرگترین صادرکننده در بین شرکت‌های داخلی رقم زد.

مطابق آمار انجمن جهانی فولاد، در سال 2018 میزان صادرات محصولات فولادی ایران به بیش از 7.5 میلیون تن رسید که 4.1 میلیون تن آن محصولات میانی زنجیره فولاد نظیر اسلب، بلوم و بیلت بود. شرکت فولاد خوزستان بزرگترین تولیدکننده این محصولات در کشور است و سالانه بیش از نیمی از اسلب تولیدی خود و حدود 60 درصد بلوم و بیلت را صادر می‌کند.

قیمت هر سهم فخوز در بازار بورس، پس از سقوط 30 درصدی در آبان و آذر 1397 که عمدتا به دلیل افت نرخ ارز در بازار آزاد رخ داد، طی 3 ماه گذشته نوسان بسیار اندکی داشته است. طی ماه‌های اخیر، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فولاد خوزستان موفق شده تا پیش‌فروش بخش عمده محصول صادراتی خود طی 3 ماه آتی را انجام دهد. این اخبار با واکنش مثبت بازار مواجه بود، به‌طوری که منجر به صعود 20 درصدی در طول یک‌هفته در ابتدای اسفند ماه 1397 شد. اگر چه پس از افت کلی شاخص بورس در هفته‌های بعد، سهام فخوز نیز با افت نسبی مواجه شد و هم اکنون تقریبا ارزشی معادل با میزان 3 ماه قبل خود دارد.

هم اکنون تقاضای جهانی بالایی برای فولاد وجود دارد و این در حالی است که میزان عرضه بنا به عوامل مختلف در حال کاهش است. به تازگی اخباری منتشر شد در خصوص اینکه شرکت تولیدکننده فولاد روسی نوولیپتسک (Novolipetsk Steel) -که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات میانی فولاد در جهان است- قصد دارد یکی از خطوط تولید اسلب خود را از مدار خارج کند. این اتفاق که طی هفته‌های آتی رخ خواهد داد، بر روی قیمت جهانی اسلب تاثیر مستقیم خواهد گذاشت و منجر به افزایش سود شرکت‌های صادرکننده این محصول نظیر فولاد خوزستان خواهد شد.

با این وجود، با توجه به چشم‌انداز کاهش بیشتر صادرات فولاد کشور در سال جاری، می‌توان گفت نوسان قیمتی سهام فخوز در سال جاری، میزان اندکی باشد و این نماد در حال حاضر به ثبات نسبی رسیده است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ارزآوری یک میلیارد دلاری فولاد خوزستان در سال 97
افزایش 3 برابری قیمت سهام فولاد خوزستان طی یک سال
تعدیل مثبت 9 درصدی سود فخوز
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: