شرکت Teck از تولید روی خود در سال 2019 خواهد کاست
کاهش جهانی قیمت روی، موجب کاهش سود شرکت Teck شد

شرکت Teck از تولید روی خود در سال 2019 خواهد کاست

شرکت تک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان معدنی روی در دنیا است. معادن تحت بهره‌برداری این شرکت در ایالات متحده آمریکا و پرو واقع شده‌اند. همچنین این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شمش روی تصفیه شده در دنیا است و تجهیزات ذوب و پالایش سرب و روی این شرکت در کانادا واقع شده است؛ این مجتمع واقع در شهر تریل ایالت بریتیش کلمبیای کانادا، یکی از بزرگترین مراکز ذوب و پالایش سرب و روی در دنیا به‌شمار می‌رود.

به گزارش فلزات آنلاین، شرکت Teck در سال 2018 میلادی 705 هزار تن روی محتوی در کنسانتره و 303 هزار تن روی پالایش شده تولید کرد. درآمد این شرکت در سال 2017 برابر 3 میلیارد و 496 میلیون دلار به‌ازای هر تن بود که در سال 2018 با حدود 11.5 درصد کاهش به 3 هزار و 94 دلار به‌ازای هر تن رسید. 

همچنین این شرکت در بخش روی، سود ناخالص 869 میلیون دلار را محقق کرد که نسبت به همین زمان در سال قبل کاهش 10.1 درصدی داشت. کاهش جهانی قیمت روی در سال 2018 نسبت به سال 2017 عامل اصلی کاهش سود حاصل از فروش روی شرکت تک در سال 2018 بود. در 3 ماهه سوم سال 2018 میانگین قیمت روی در بازارهای جهانی نسبت به همین زمان در سال قبل کاهش 19 درصدی داشت.

در نمودار 1 میزان تولید روی معدنی و پالایش شده در شرکت Teck در مقاطع زمانی 3 ماهه سال 2017 و 2018 آورده شده است. همچنین در نمودار 2 میزان تولید روی محتوی در کنسانتره و روی تصفیه شده این شرکت از سال 2014 تا 2018 و همچنین پیش‌بینی تولید برای سال 2019 آورده شده است.

معادن روی تحت بهره‌برداری این شرکت در ایالات متحده آمریکا عبارت هستند از: معدن Red Dog در آلاسکا و معدن Pend Oreille در واشنگتن. میزان تولید روی محتوی در کنسانتره از معدن Red Dog برای سال 2018 برابر 583 هزار تن و برای معدن Pend Oreille برابر 30 هزار تن بود.

همچنین شرکت تک دارای 22.5 درصد از سهام معدن Antamina آنتامینا در پرو است. این معدن دارای ذخایر معدنی مس و روی است. میزان تولید مس در این معدن در سال 2018 برابر 446 هزار و 100 تن بود که نسبت به سال قبل خود رشد 5.6 درصدی داشت. میزان تولید روی این معدن در سال 2018 برابر 409 هزار و 300 تن بیان شده که نسبت به سال قبل خود رشد حدود 10 درصدی داشت. از ارقام تولیدی 22.5 درصد متعلق به شرکت Teck است. باتوجه به برنامه درنظر گرفته شده برای تولید از این معدن، پیش‌بینی می‌شود که سهم این شرکت از تولید مس در سال 2019 به 95 تا 100 هزار تن برسد. شرکت بهره‌بردار معدن بنا دارد تا میزان تولید روی خود را در سال 2019 کاهش دهد، بنابراین پیش‌بینی می‌شود که سهم شرکت تک نیز از تولید معدنی روی این معدن در سال جاری به 65 تا 70 هزار تن روی برسد.

در نمودار 1 مشاهده می‌شود که میزان تولید معدنی روی شرکت تک در 3 ماه چهارم سال 2018 نسبت به همین زمان در سال قبل خود رشد داشته و از 171 هزار تن به 189 هزار تن رسیده است. حجم فروش این شرکت در همین زمان با اندکی کاهش از 213 هزار تن به 205 هزار تن رسیده است. درآمد حاصل از فروش کنسانتره و شمش روی این شرکت در 3 ماه پایانی سال 2018 نسبت به همین زمان در سال قبل خود کاهش چشم‌گیری داشت و از 411 میلیون دلار به 278 میلیون دلار رسید که این امر ناشی از افت قیمت‌های جهانی بود.   

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش 22 درصدی واردات کنسانتره روی چین
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: