به دنبال شفاف‌سازی در همه بخش‌های صنعت،معدن و تجارت هستیم
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

به دنبال شفاف‌سازی در همه بخش‌های صنعت،معدن و تجارت هستیم

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: شفاف‌سازی را در همه بخش‌های وزارتخانه دنبال می کنیم.

سعید زرندی در گفت و گو با شاتا افزود: در گذشته، سرمایه گذاران،تولیدکنندگان و محققان برای بدست آوردن اطلاعات حوزه صنعت ومعدن دچار مشکلات زیادی بودن و بعضا رانتها و مفاسدی در این خصوص پیش می آمد.
وی گفت: هم اکنون تمام اطلاعات واحدهای صنعتی به تفکیک استان، محصول تولیدی و ظرفیت آن، در بخش معادن، پروانه های اکتشاف،گواهی های اکتشاف و مجوزهای برداشت و در بخش بازرگانی تمام اطلاعات صنوف و کارت های بازرگانی در پورتال وزارتخانه در دسترس عموم می باشد.

در اعلام آمار شفاف سازی می کنیم
زرندی افزود: در گذشته در انتشار برخی آمارها و اطلاعات وزارتخانه ملاحظاتی بود خصوصا وقتی آمار های منفی در بخش تولید وجود داشت اما در حال حاضر تمام اطلاعات و آمارهای وزارتخانه مثبت و منفی بطور شفاف بطور منظم در پورتال وزارتخانه متنتشر می شود.
وی افزود: گزارشهایی نیز بطور روزانه تعداد مجوزهای صادر شده بخش صنعت و معدن، صنوف، کارت های بازرگانی واردات، صادرات و آخرین وضعیت بورس و... در هر روز را منتشر می کند، که این گزارش ها نیز در پورتال وزارتخانه قابل مشاهده است.
معاون طرح و برنامه همچنین افزود: سامانه بهین یاب بطور متمرکز ،کلیه خدمات مرتبط با حوزه سرمایه گذاری در صنعت، معدن و تجارت اعم از صدور مجوزها، وضعیت پروژه ها و طرح ها، معافیت های گمرکی و درخواست تسهیلات در آن ارائه گردیده است.
وی تاکید کرد: همه دستگاههای اجرای ، خصوصا نظام بانکی می توانند سامانه بهین یاب را مبنا عمل خود قرار دهند واز اطلاعات این سامانه برای خدمات خود به بخش تولید و تجارت کمک بگیرند.
زرندی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که همیشه مطرح می شود این است که سیستم بانکی اعلام می کند در سال چقدر تسهیلات و چه درصدی از کل تسهیلات به بخش صنعت و معدن و بازرگانی پرداخت کرده اما فعالان این بخش نسبت به این اعداد تاملات و مسائلی دارند و وزارتخانه نیز قادر به تایید یا رد آن نیست.


اطلاعات تسهیلات پرداختی واحدهای صنعتی از سیستم بانکی در سامانه بهین یاب ثبت می شود
معاون طرح و برنامه گفت: از سیستم بانکی خواسته ایم تا با اتصال به این سامانه ، همه تسهیلاتی که اعلام می کند به واحدهای تولیدی پرداخت می کند را ثبت کند تا دقیقا وضعیت هر واحد صنعتی در قبال دریافت تسهیلات مشخص شود و وزارتخانه هم دقیقا بداند چه واحدی در سال چه مقدار تسهیلات گرفته است.
وی گفت: معتقدیم این اطلاعات برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان و صاحب نظران بسیار مفید و راهگشا خواهد بود و هر آنچه که برای آنان نیاز باشد بطور شفاف و بدون محدودیت ارائه می شود.
زرندی در پایان تصریح کرد: شفاف سازی و سالم سازی که در سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز به آن تاکید شده است باید بطور کامل در همه بخش های وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود و برای تحقق آن در سال آینده تلاش خواهیم کرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 56 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: