حدود 720 کیلومتر فیبر نوری در قزوین ایجاد شده است
سرپرست اداره کل ارتباطات زیر ساخت استان قزوین:

حدود 720 کیلومتر فیبر نوری در قزوین ایجاد شده است

سرپرست اداره کل ارتباطات زیرساخت استان قزوین گفت: در حال حاضر 720 کیلومتر فیبر نوری در استان ایجاد شده است که ارتباط با استان‌های همجوار را تسهیل داده است.

ناصر نژاد محمد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مطرح کرد: در بحث زیرساخت از فیبر نوری استفاده می‌شود و مزایای استفاده از سیم و کابل نوری اصلا قابل مقایسه با سیم و کابل مسی نیست، حجم داده‌ای را که با سرعت بالا می‌توان با فیبر نوری انتقال داد به هیچ وجه با سیم و کابل مسی نمی‌شود جابه‌جا کرد.

وی در رابطه با زیرساخت شبکه استان قزوین، اعلام کرد: تا پایان دی ماه سال گذشته بیش از 700 کیلومتر فیبرنوری در سطح استان اجرایی شده است، که این متراژ در مسیرهای قزوین-گیلان، قزوین-همدان، ساوه و در سطح استان فعال است.

سرپرست اداره کل ارتباطات زیرساخت استان قزوین در خصوص انتقال دیتا، توضیح داد: ظرفیت پهنای باند استان 240 گیگ است که 27 گیگ آن در اختیار کاربران قرار گرفته و 95 گیگ نیز قابل واگذاری است.

نژاد محمد ادامه داد: در بخش ارتباطات صوتی نیز 46 هزار و 800 کانال منصوبه داریم که از این تعداد 10 هزار و 370 کانال توسط سوئیچ بین شهری در سطح کشور و بین الملل توزیع می‌شود؛ ظرفیت شبکه انتقال نیز 326 گیگ است.

وی در پاسخ به این سئوال که در گذشته به جای استفاده از فیبر نوری از چه نوع محیطی برای انتقال داده استفاده می‌شد، بیان کرد: در شبکه مخابراتی کم‌وبیش از سیم و کابل مسی استفاده می‌شود اما در بحث زیرساخت، در گذشته از شبکه رادیویی به ‌عنوان محیط انتقال داده استفاده می‌شد؛ اما در حال حاضر با توجه به افزایش حجم ارتباطات، از فیبر نوری به عنوان محیط انتقال استفاده می‌شود. حتی در بحث شبکه‌های مخابراتی نیز استفاده از فیبر نوری در حال ترویج است، جایگزینی فیبر نوری به جای سیم و کابل مخابراتی مسی به دلیل اختلاف فاحش حجم انتقال اطلاعات به سرعت در حال جایگزینی است. تقریبا می‌توان گفت بیشترین برنامه توسعه مخابرات نیز با فیبر نوری است، به هرحال با توجه به اینکه مواد اولیه‌ فیبر نوری از مس ارزان‌تر، افت سیگنال‌های آن بسیار کم‌تر و قطر و وزن فیبر نوری نیز نسبت به سیم مسی کم‌تر است این جایگزینی کاملا منطقی به نظر می‌آید و مهم‌تر از همه این‌ها، پهنای باند آن برای ارسال اطلاعات نسبت به سیم و کابل مسی بسیار بیش‌تر است.

سرپرست اداره کل ارتباطات زیرساخت استان قزوین در رابطه با کیفیت فیبر نوری، گفت: فیبر نوری از طریق ارتباطات زیر ساخت تهران خریداری و در شهرستان‌ها توزیع می‌شود، هسته فیبر نوری از طریق واردات تامین و در داخل کشور روکش می‌شود؛ کیفیت فیبر در نتیجه نهایی محصول تاثیر بسزایی دارد.

وی در رابطه با ظرفیت زیر ساخت استان قزوین اعلام کرد: به صورت کلی، زیر ساخت فیبر نوری قزوین حدود 720 کیلومتر، ظرفیت شبکه انتقال حدود 327 gbps، ظرفیت شبکه IP داخل استان 240 gbps و میزان پهنای باند بهره‌برداری شده در استان حدود 28 gbps است، ظرفیت زیر بار سوئیچ بین شهری 10 هزار و 375  پورت، تعداد پورت منصوبه بین شهری نیز 46 هزار و 870 است.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولیدکنندگان سیم و کابل مخابراتی بیشتر شده‌اند
حیف از تو که دگر نباشی!
برابری تکنولوژی تولید سیم و کابل مخابراتی ایران با جهان
افت مصرف مس در صنعت ساختمان به‌دنبال رکود ساخت و ساز
توسعه زیرساخت ارتباطات در کشور و رشد تقاضای فیبر نوری
تعدیل 100 نفر نیروی متخصص
رکود بازار سیم و کابل در سال 98
صنعت سیم و کابل مخابراتی در کما
95 درصد قیمت سیم و کابل، متاثر از قیمت مفتول مس
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: