سرمایه‌گذاری مشترک Thyssenkrupp  و Tata Steel، عامل رشد سهام تیسسن کروپ بود
تیسسن کروپ به دنبال تثبیت موقعیت خود در بازار فولاد است

سرمایه‌گذاری مشترک Thyssenkrupp و Tata Steel، عامل رشد سهام تیسسن کروپ بود

Thyssenkrupp یک شرکت چند ملیتی آلمانی است که بر تولید فولاد تمرکز دارد. این شرکت از ادغام دو واحد Thyssen AG و Krupp در سال 1999 تشکیل شد و مقر عملیاتی آن در حال حاضر در اسن واقع است. درمجموع 670 شرکت تابعه آن در سراسر جهان مشغول فعالیت هستند. Thyssenkrupp یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان شناخته می‌شود. این شرکت علاوه بر تولید فولاد در صنایعی همچون ساخت ماشین‌آلات، خدمات صنعتی، قطار، آسانسور، کشتی‌سازی و .... نیز فعالیت می‌کند. باید خاطرنشان ساخت هدف این مجموعه، افزایش بهره‌وری در تمام زمینه‌های کسب‌وکار به منظور ثبات، ایجاد ارزش افزوده و جریان نقدی است.

به گزارش فلزات آنلاین، صنعت فولاد اروپا تغییرات بزرگی را طی سال‌های اخیر تجربه کرده است. Thyssenkrupp  نیز در این مسیر کوشیده تا عملکرد و کارایی خود را بهبود بخشد و تمرکز خود را روی مشتریان و کل زنجیره ارزش قرار دهد. این موضوع شامل هماهنگ‌سازی داده‌ها و فرآیندهای کسب‌وکار است. Thyssenkrupp در تلاش است تا موقعیت خود را به‌عنوان قدرت صنعت فولاد اروپا تثبیت کند. این استراتژی با سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های جدید، پشتیبانی می‌شود. از سرمایه‌گذاری مشترک این شرکت با گروه تاتا استیل می‌توان به‌عنوان یکی از فعالیت‌های راهبردی آن در زمینه صنعت فولاد نام برد. این سرمایه گذاری مشترک 50/50 منجر به ایجاد Thyssenkrupp Tata Steel شد که فعالیت خود را در ژوئن 2018 آغاز کردند. پس ار بستن این قرارداد، شرکت فروش 21 میلیون تنی و 17 میلیارد یورویی داشته است. 48 هزار نفر نیز به استخدام آن درآمده‌اند. حال این سرمایه‌گذاری مشترک کمک می‌کند تا به یک مجموعه قدرتند در سراسر اروپا بدل شود. تولید ارزان و سریع از دیگر امتیازات این همکاری مشترک خواهد بود.

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد این شرکت در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کند. نمودار 1 میزان فروش Thyssenkrupp را در سال مالی 2018 به تفکیک حوزه فعالیت نشان می‌دهد.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، فروش این شرکت در بخش فولاد 9.5 میلیارد یورو برآورد شده است. تجهیزات پیشرفته که در نمودار اشاره شده است مبین میزان فروش قطعات پیشرفته‌ای همچون توربین بادی، محصولات های تک و ارائه خدمات مهندسی در سراسر دنیا است، که فروش 7.9 میلیارد یورویی را به خود اختصاص داده است. فروش 7.6 میلیارد یورویی نیز به فروش آسانسور، پله برقی، نصب و راه‌اندازی این تجهیزات و ... تعلق دارد. منظور از سایر صنایع، فعالیت این شرکت در ساخت‌ساز، کشتی‌سازی، مواد شیمیایی، سیمان و ... است. توزیع جهانی مواد و ارائه خدمات در این خصوص نیز بیشترین سود یعنی نزدیک به 15 میلارد یورو فروش برای شرکت به دنبال داشته است.

عملکرد سهام

در سال مالی 2018 عملکرد سهام تیسسن گروپ بهبود یافت. مذاکرات با Tata Steel در سرمایه گذاری مشترک فعالیت‌های فولادی اروپا و امضای معامله در پایان ماه ژوئن، تاثیر مثبتی بر رشد سهام داشت. هرچند که این تحولات مثبت، تحت تاثیر شرایط نامساعد سایر کشورها نیز قرار گرفت. فروش این شرکت در بخش فولاد در سال مالی مورد بحث، معادل 9470 میلیون یورو برآورد شده است. گفتنی است، میزان فروش خالص در سال 2017 معادل 8915 میلیون یورو بود. یعنی فروش خالص فولاد این شرکت در سال 2018 نسبت به سال 2017، 6 درصد افزایش یافته است.

نگاهی به بازار فولاد در سال 2019

انتظار می‌رود اقتصاد جهانی در سال 2019، از وضعیت خوبی برخوردار نباشد. همچنین انتظار می‌رود تقاضای فولاد تا سال 2019 حدود 1 تا 2 درصد کاهش یابد. انتظار رکود در بازار فولاد چین دور از ذهن نیست. برای سایر اقتصادهای درحال ظهور نیز، رشد تقاضا متوسط پیش‌بینی می‌شود. هند کشوری است که انتظار می‌رود بیشترین رشد را تجربه کند. رشد تقاضای فولاد در کشورهای صنعتی تضعیف خواهد شد. این رشد تقاضا برای ایالات متحده حدود یک درصد و در آلمان 2 درصد پیش‌بینی می‌شود. بنابراین احتمالا فشار بر بازار فولاد اروپا باقی می‌ماند. علاوه بر این وضعیت بازار فولاد به شدت چالش برانگیز است. خطرات ناشی از عدم تعادل تجارت و قیمت‌های متغیر مواد اولیه، صاحبان این صنایع را دچار مشکل می‌کند. با توجه به رشد پایین تقاضا فولاد در سال جاری و انتظار افزایش واردات، باید حمایت لازم از صنعت فولاد اروپا صورت گیرد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش تولید بزرگترین فولادساز کره جنوبی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: