ژاپن بزرگ‌ترین صادرکننده و ایتالیا بزرگترین واردکننده ورق گرم فولادی 2018
بررسی تجارت جهانی ورق گرم فولادی در سال 2018

ژاپن بزرگ‌ترین صادرکننده و ایتالیا بزرگترین واردکننده ورق گرم فولادی 2018

پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش به بررسی تجارت جهانی ورق گرم فولادی در سال 2018 پرداخته است. میزان تجارت کل دنیا برای محصول یاد شده، در این سال بیش از 80 میلیون تن برآورد می‌شود. ژاپن در جایگاه بزرگ‌ترین صادرکننده ورق گرم فولادی قرار دارد و ایتالیا نیز بیشترین حجم از محصول یاد شده را وارد کرده است.

نمودار شماره 1 بزر‌گ‌ترین صادرکنندگان ورق گرم فولادی در سال 2018 را نمایش می‌دهد، همان طور که در این نمودار ملاحظه می‌شود، کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی، روسیه، بلژیک، تایوان، فرانسه، آلمان، ترکیه، هند، نیوزیلند و ایتالیا از بزر‌گ‌ترین صادرکنندگان این محصول در دنیا هستند که حجم صادرات آنها بیشتر از 2 میلیون تن گزارش شده است.

ژاپن در سال 2018 با صادارت بیش از 13 میلیون و 215 هزار تن ورق گرم فولادی، بیشترین حجم صادارت این محصول را به نام خود ثبت کرده است. باید خاطرنشان ساخت، ژاپن یکی از بزرگترین فولادسازان جهان است. حجم صادارت این کشور در سال‌های گذشته بیش از سال 2018 بود. کره جنوبی بزرگترین مقصد برای ورق گرم فولادی تولید شده توسط ژاپن است. حجم صادرات ورق گرم فولادی از ژاپن به کره جنوبی بیش از 2 میلیون و 600 هزار تن برآورد می‌شود. ژاپن به هریک از کشورهای چین و تایلند نیز بیش از 2 میلیون تن ورق گرم فولادی صادر کرده است. سهم ویتنام نیز در این تجارت بیش از 1 میلیون تن برآورد می‌شود. کشورهایی همچون مکزیک، اندونزی، مالزی و ... نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که تجارت فولاد اغلب به‌صورت منطقه‌ای انجام می‌شود. 

کره جنوبی نیز در جایگاه دومین صادرکننده بزرگ دنیا قرار دارد و طی سال 2018 بیش از 8 میلیون تن از این محصول را به بازارهای جهانی صادر کرده است. بزرگ‌ترین مقاصد صادراتی این کشور عبارتند از: هند، ژاپن، چین، ویتنام، ایالات متحده آمریکا و ... .

همانطور که در نمودار قابل مشاهده است،  روسیه از نظر صادارت ورق گرم فولادی در رده سوم دنیا قرار دارد،  ترکیه، لهستان و ویتنام بزر‌گ‌ترین مقاصد صادراتی کشور روسیه هستند.

نمودار 2 بزرگ‌ترین واردکنندگان ورق گرم فولادی را در سال 2018 نشان می‌دهد، که عبارتند از: ایتالیا، ویتنام، آلمان، کره جنوبی، ترکیه، چین، ایالات متحده آمریکا، بلژیک، اسپانیا، لهستان و تایلند. ایتالیا با واردات بیش از 6 میلیون تن ورق گرم فولادی، بزرگترین واردکننده این محصول شناخته شد. ایتالیا از سال 2015، همواره بیش از 6 میلیون تن ورق گرم فولادی وارد کرده است. ترکیه، آلمان و فرانسه بیشترین محصول مورد بحث را به این کشور در سال 2018 صادر کردند. گفتنی است کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا هر 3 عضو اتحادیه اروپا هستند. قانون تجارت آزاد حاکم بر این منطقه را باید از دلایل اصلی حجم بالای تجارت ورق گرم فولادی در این منطقه و بین کشورهای عضو آن عنوان کرد، هم چنین این قانون باعث شده تا اعضای اتحادیه اروپا انواع مختلف از یک محصول (مثلا انواع مختلف ورق گرم با ضخامت های متفاوت) را به راحتی بین کشورهای خود مبادله کنند. به همین دلیل است که نام ایتالیا در میان بزرگترین واردکنندگان و صادرکنندگان این کالا مشاهده می‌شود، این کشور نوع خاصی از ورق را که در کشور خود تولید نمی شود را وارد کرده؛ و مازاد نیاز خود را از نوع دیگر ورق صادر می‌کند. بیشترین صادرات ایتالیا به کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیاانجام می‌شود که همگی عضو اتحادیه اروپا هستند.

ویتنام، آلمان و کره جنوبی نیز 3 کشوری هستند که رقم واردات بیش از 4 میلیون تن را برای خود ثبت کرده‌اند. آلمان بیشترین حجم از ورق مورد نیاز خود را از کشورهای بلژیک، نیوزیلند و ایتالیا وارد کرده است.

ترکیه در سال گذشته میلادی بیش از 3 میلیون و 800 هزار تن ورق گرم فولادی وارد کرده است. ا که مبداء واردات بیش از یک میلیون و 500 هزار تن آن از روسیه بوده است. 

واردات ورق گرم فولادی به چین در سال 2018، بیش از 3 میلیون و 600 هزار تن برآورد شده است. از این رقم یاد شده بیش از 2 میلیون و 500 هزار تن آن توسط ژاپن تامین شده است. باید خاطرنشان ساخت این 2 کشور مرز آبی دارند و همین موضوع تجارت را بین آن‌ها تسهیل می‌کند.

 

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رونق به بازار ورق گرم فولادی چین بازگشت
نوسان قیمت‌ها با جنگ تجاری چین و آمریکا ادامه دارد
تولید ورق گرم فولادی چین، رو به رشد بود
ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت
بازار ورق گرم متعادل شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: