چین درصدر جدول واردات کنسانتره قلع دنیا
بخش قابل توجه بازار کنسانتره قلع در اختیار کشورهای آفریقایی

چین درصدر جدول واردات کنسانتره قلع دنیا

قلع فلزی است که با توجه به چشم‌انداز رشد صنایعی همچون خودروهای الکتریکی، انتظار می‌رود با جهش تقاضا مواجه شود و در آینده‌ای نه‌چندان دور در مصارف پیشرفته از جایگاهی ویژه برخوردار شود. در حال حاضر استرالیا، رواندا، کنگو و برزیل بزرگترین صادرکنندگان کنسانتره قلع دنیا هستند. چین نیز بزرگترین واردکننده این محصول است.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فلزات آنلاین و براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی در سال 2018، استرالیا با صادرات 13 هزار و 75 تن سنگ و کنسانتره قلع در رتبه نخست صادرکنندگان  این محصول در دنیا قرار گرفت. عمده سنگ و کنسانتره قلع استرالیا به کشورهای مالزی، تایلند و چین صادر می‌شود. گفتنی است که حدود 10 درصد ذخایر معدنی قلع دنیا متعلق به چین است. بر اساس اطلاعات سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا، چین در سال 2018 حدود 7 هزار تن فلز محتوی قلع تولید کرد.

رواندا دومین صادرکننده بزرگ سنگ و کنسانتره قلع دنیا بود که در رده دوازدهم تولید معدنی قلع دنیا قرار دارد. این کشور در سال 2018 بیش از 4 هزار و 800 تن سنگ و کنسانتره قلع را به کشورهای تایلند و مالزی صادر کرد. عمده صادرات کنگو نیز، به‌عنوان سومین صادرکننده بزرگ سنگ و کنسانتره قلع دنیا، به مالزی بود. این در حالی بود که در سال‌ 2017 برزیل با صادرات 4 هزار و 500 تن قلع معدنی در رتبه دوم صادرات این محصول در دنیا قرار داشت که با کاهش این میزان رتبه این کشور به چهارمین صادرکننده این محصول تنزل پیدا کرد. مقدار صادرات بزرگ‌ترین صادرکنندگان سنگ و کنسانتره قلع در سال‌های 2017 و 2018، در نمودار 1 نشان داده شده است.

در نمودار 2، بزرگترین واردکنندگان سنگ و کنسانتره قلع دنیا برحسب میزان واردات آورده شده است. همان‌طور که در نمودار 2 مشاهده می‌شود، چین بزرگترین واردکننده سنگ و کنسانتره قلع دنیا در سال‌های گذشته بوده است. مجموع واردات وزنی سنگ و کنسانتره قلع دنیا در سال 2018 حدود 272 هزار تن بود که از این میزان، 81.5 درصد به چین تعلق داشت.

همان‌طور که در نمودار 2 مشاهده می‌شود میزان واردات سنگ و کنسانتره قلع توسط چین در سال 2018 نسبت به سال قبل خود کاهش 25 درصدی داشت که این کاهش بر کاهش جهانی تجارت این محصول نیز تاثیر داشت و موجب شد تا تجارت جهانی این محصول کاهش 21 درصدی پیدا کند. عمده واردات سنگ و کنسانتره نیکل چین از میمانمار بوده است. میانمار سومین تولیدکننده معدنی بزرگ قلع در دنیا است که حدود 2 درصد ذخایر معدنی قلع دنیا را در اختیار دارد. عمده صادرات معدنی قلع میانمار به چین بوده و بخش اندکی نیز به کشورهایی همچون مالزی و تایلند صادرات داشته است.

مالزی دومین واردکننده سنگ و کنسانتره قلع دنیا است. هر چند که سهم آن در قیاس با چین بسیار اندک است اما نسبت به سایر نقاط دنیا بخش قابل توجهی از واردات سنگ و کنسانتره قلع را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که مالزی 5 درصد ذخایر معدنی قلع دنیا را در اختیار داشته و جزو 10 تولیدکننده معدنی قلع دنیا است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مصرف‌کنندگان قلع، نگران از کسری عرضه در سال‌های آتی
پیش‌بینی‌های بازار قلع تحقق نیافت
اندونزی رتبه یک صادرات قلع را حفظ کرد
بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قلع دنیا
قلع؛ فلزی تاثیرگذار در دنیای مدرن
رشد قیمت محصولات طویل در بازار
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: