افزایش 30 درصدی واردات سنگ و کنسانتره منگنز چین در سال 2018
بیش از 64 درصد سنگ و کنسانتره منگنز صادراتی آفریقای جنوبی به چین صادر می‌شود

افزایش 30 درصدی واردات سنگ و کنسانتره منگنز چین در سال 2018

چین یکی از قدرت‌های بزرگ تجارت جهانی همواره نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار محصولات معدنی داشته است. این کشور به عنوان مقصد اصلی سنگ و کنسانتره منگنز صادرشده دنیا نیز محسوب می‌شود. آفریقای جنوبی با صادرات بیش از 17 میلیون تن سنگ و کنسانتره منگنز در سال 2018 به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده جهانی این محصولات شناخته می‌شود. کشورهای آفریقای جنوبی و استرالیا با تامین 60 درصد سنگ و کنسانتره منگنز وارداتی چین در سال 2018 نقش مهمی در این بازار ایفا می‌کنند.

به گزارش «پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین»، چین در زمینه سنگ و کنسانتره منگنز مانند بسیاری دیگر از محصولات معدنی، به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده در دنیا شناخته می‌شود. مهم‌ترین تامین‌کنندگان این محصولات در بازار چین در سال‌های اخیر را کشورهای آفریقای جنوبی، استرالیا، غنا، گابن، برزیل، مالزی و ساحل عاج تشکیل می‌دهند. در سال 2018 حجم واردات سنگ و کنسانتره منگنز چین با بیش از 30 درصد افزایش نسبت به سال 2017 به حدود 27.7 میلیون تن رسید که بیش از 96 درصد این محصولات از کشورهای ذکر شده وارد چین شدند. با توجه به نمودار 1، صادرات سنگ و کنسانتره منگنز آفریقای جنوبی به چین در 3 سال اخیر روندی صعودی داشته است و صادرات آن در سال 2018 نسبت به سال‌های 2016 و 2017 به ترتیب 59 و 21 درصد رشد داشت. آفریقای جنوبی به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده سنگ و کنسانتره منگنز جهان در 3 سال اخیر همواره بالغ بر 40 درصد بازار این محصولات در چین را در اختیار داشته است.

حجم واردات سنگ و کنسانتره منگنز چین از استرالیا که به‌عنوان دومین تامین‌کننده بزرگ این محصولات در جهان شناخته می‌شود در سال‌های 2016 و 2017 تقریبا ثابت بود ولی در سال 2018 با افزایش صادرات این محصولات به چین نسبت به 2 سال پیش از آن، سهم استرالیا در بازار سنگ و کنسانتره منگنز چین 5 درصد افزایش یافت. به گزارش «پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین» طبق داده‌های تجارت جهانی، افزایش 30 درصدی واردات سنگ و کنسانتره چین در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن، افزایش فروش سنگ منگنز آفریقای جنوبی و استرالیا در چین را به دنبال داشته است. همان‌طور که در نمودار 1 نشان داده شده است، صادرات سنگ و کنسانتره منگنز غنا به چین در سال 2018 نسبت به 2017 رشد 83 درصدی داشت و این کشور در بازار رقابت این محصولات، سهم خود را به 13 درصد افزایش داد. برزیل برخلاف کشورهای مذکور که افزایش صادرات به چین داشتند، در سال‌های 2017 و 2018 سطح صادرات تقریبا ثابتی را به چین داشت.

گفتنی است چین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ منگنز دنیا نیز محسوب می‌شود و با توجه به صادرات نزدیک به صفر این محصولات از این کشور، تمام تولیدات این محصولات در صنایع داخلی این کشور مصرف می‌شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد 5 درصدی تولید منگنز معدنی در سال 2018
ترکیه و عمان تنها صادرکنندگان منگنز معدنی منطقه
گنجایش ریلی پایین، بخش کانی منگنز در آفریقای‌ جنوبی را دچار مشکل خواهد کرد
سهم کم خاورمیانه از واردات جهانی سنگ منگنز
چین؛ غول بزرگ مصرف سنگ منگنز
معادن آفریقای‌جنوبی، تامین‌کننده عمده سنگ منگنز دنیا
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 66 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: