تولید گندله و سنگ آهن واله در سال 2018 حدود 7 درصد افزایش یافت
عملکرد مالی سال 2018 واله بهتر از سال 2017

تولید گندله و سنگ آهن واله در سال 2018 حدود 7 درصد افزایش یافت

واله، بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا سالانه نزدیک به 400 میلیون تن سنگ آهن تولید می‌کند. بالغ بر 95 درصد تولید سالانه واله به سنگ آهن و گندله اختصاص دارد. داده‌های تولید و مالی سالانه این شرکت نشان‌دهنده تولید و درآمد بیشتر در سال 2018 نسبت به سال پیش از آن است. این شرکت در سال 2018 بالغ بر 6.6 درصد سنگ آهن و گندله بیشتری نسبت به سال 2017 تولید کرد. همچنین رشد 8 درصدی EBITDA، شاخص‌های مالی بهتری را برای غول سنگ آهن دنیا در سال 2018 نسبت به سال 2017 نشان می‌دهد.

به گزارش «پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین» بزرگ‌ترین تامین‌کننده سنگ آهن دنیا در سال 2018 حدود 384 میلیون و 600 هزار تن سنگ آهن تولید کرد که نسبت به سال 2017 حدود 18 میلیون تن افزایش داشت. همین‌طور تولید گندله سنگ آهن واله نیز با افزایش 9 میلیون تنی به 55 میلیون و 308 هزار تن رسید. دیگر محصولات واله از جمله مس، نیکل، زغال‌سنگ سهم 4.3 درصدی در تولید سال 2018 داشتند.

نمودار 1 تغییرات شاخص‌های مالی شرکت در بازه‌های زمانی 3 ماهه در سال‌های 2017 و 2018 نشان می‌دهد. همان‌طور که ملاحظه می‌شود EBITDA شرکت از 3 ماهه سوم سال 2017 روندی نزولی داشت تا در 3 ماهه دوم سال 2018 به 3.9 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. EBITDA در 3 ماهه سوم سال 2018، نسبت به بازه مشابه پیش از آن با رشد 11 درصدی به بیش از 4.3 میلیارد دلار رسید. همچنین درآمد عملیاتی واله در 6 ماهه پایانی سال 2018 نسبت به بازه مشابه سال 2017 حدود 6 درصد افزایش یافت. یکی از مهم‌ترین دلایل این افزایش درآمد، رشد قیمت سنگ آهن بود؛ هر تن سنگ آهن 62 درصد در زمستان 2018 حدود 71.6 دلار معامله شد که قیمت آن نسبت به زمستان 2017 حدود 6 دلار در هر تن بیشتر بود.

وضع قوانین جدید زیست‌محیطی دولت چین در سال 2018 مبنی بر تعیین میزان کاهش تولید زمستانه واحدهای فولادسازی متناسب با میزان آلایندگی آن‌ها، فولادسازهای چینی را تشویق به سازگار کردن هرچه بیشتر صنایع خود با محیط‌زیست کرد. سنگ آهن برزیلی به دلیل عیار بالاتر و آلومینای محتوی کمتر آلایندگی کمتری از سایر محصولات موجود در بازار دارد که این باعث شده است تا فولادسازان چینی تمایل بیشتری به استفاده از سنگ آهن برزیلی نشان دهند. این موضوع افزایش مصرف سنگ آهن برزیلی را در زمستان 2018 به همراه داشت. تولید 7.6 میلیون تن سنگ آهن بیشتر در 3 ماهه پایانی 2018 در مقایسه با همین بازه زمانی در سال 2017 و قیمت بیشتر سنگ آهن 62 درصد در زمستان 2018 موجب شد تا درآمدهای عملیاتی واله با رشد 7 درصدی به بیشترین مقدار خود در 18 ماه گذشته برسد. درآمد عملیاتی شرکت در سال 2018 در مقایسه با 2017 تقریبا 8 درصد رشد پیدا کرد و با توجه به رشد 4 درصدی مجموع هزینه‌ها، سطح رشد بیشتر درآمد ها نسبت به هزینه‌ها سبب افزایش درآمد خالص شرکت در سال 2018 به 6.86 میلیارد دلار شد.

در پی فاجعه سد باطله یکی از معادن واله (بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن دنیا) در 25 ژانویه 2019 در برزیل، این شرکت متحمل خسارات فراوانی شد که در آخرین برآوردها احتمال کاهش 70 میلیون تنی تولید سالانه سنگ آهن واله در سال 2019 پیش‌بینی شده است. از سوی دیگر دادگاه‌های برزیل، واله را مجبور به پرداخت جرایم سنگین کرده است و دستور توقف فعالیت چند معدن دیگر این شرکت را جهت حصول اطمینان از ایمنی سد انباشت مواد باطله داده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سنگ آهنی‌ها، پیشتاز سرمایه‌گذاری زیست‌محیطی در معادن
رویکردهای زیست‌محیطی جدید فشارها را بر فولادسازها بیشتر می‌کند
ادامه روند صعودی قیمت سنگ آهن در آوریل
واردات گندله چین در 3 ماهه پایانی 2018، افزایش 43 درصدی داشت
ژاپن و کره بزرگ‌ترین واردکنندگان سنگ آهن و کنسانتره پس از چین
نگرانی از کاهش عرضه سنگ آهن در پی حادثه معدن واله،  قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: