واردات نسوز به ایران، رشد قابل توجهی داشت
تجارت جهانی نسوز زیر ذره‌بین فلزات آنلاین

واردات نسوز به ایران، رشد قابل توجهی داشت

نسوزها خواص فیزیکی خود را در دماهای بالا حفظ می‌کنند و به‌عنوان مواد مصرفی در صنایع مختلف به‌ویژه صنعت فولاد کاربرد دارند. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش به بررسی تجارت جهانی این موارد مصرفی در سال 2018 پرداخته و مقایسه‌ای از روند این تجارت با سال 2017، انجام داده است.

در این گزارش تجارت جهانی نسوزها طی سال 2018 مورد بررسی قرار گرفته است. بزرگترین صادرکنندگان نسوز دنیا طی سال 2018 عبارت بودند ازکشورهای: چین، آلمان، هند، استرلیا، روسیه، فرانسه، اسپانیا، لهستان. نمودار 1 میزان صادرات این کشورها را در 2 سال 2018 و 2017 نمایش می‌دهد. مقایسه صادرات نسوز این کشورها در 2 سال 2017 و 2018 حکایت از رشد صادرات  اغلب کشورهای مورد بررسی طی سال 2018 دارد. تنها صادرات نسوز از سوی فرانسه اندکی کاهش یافته است. همانطور که در این نمودار مشاهده می‌شود، چین بزرگترین صادرکننده این محصول در دنیا به‌شمار می‌رود. میزان صادرات این کشور حدود یک میلیون و 700 هزار تن برآورد می‌شود. بیشترین حجم صادرات این کشور به ترتیب به کشورهای هند، ژاپن، جمهوری کره، ویتنام و اندونزی انجام می‌شود. باید خاطرنشان ساخت ایران در سال 2018، نهمین مقصد نسوزهای صادراتی چین بود. این کشور بیش از 39 هزار و 750 تن نسوز به ایران صادر کرده است. میزان واردات نسوز از چین به ایران در سال 2017 بیش از 16 هزار تن گزارش شده است. این آمار حکایت رشد قابل توجه واردت نسوز به کشور طی سال گذشته میلادی دارد.

آلمان در جایگاه دومین صادرکننده بزرگ نسوز دنیا قرار دارد. میزان صادرات این کشور بیشتر از 400 هزار تن گزارش شده است. کشورهای هند، انگلیس، استرلیا و فرانسه بزرگترین مقاصد برای ورود نسوز تولید شده در آلمان طی سال 2018 بودند. گفتنی است ایران نیز در سال گذشته، بیش از 8 هزار تن نسوز از این کشور وارد کرد.

نمودار 2 نیز نماینگر بزرگترین واردکننده‌های نسوز در سال‌های 2018 و 2017 است. همانطور که در این نمودار رویت می‌شود، کانادا، هند، کره جنوبی، ویتنام، اندونزی، ایالات متحده آمریکا، ژاپن و قزاقستان به ترتیب بزرگ‌ترین کشورهای واردکننده نسوز در سال 2018 بودند. کانادا نزدیک به یک میلیون تن از محصول یاد شده را طی سال گذشته وارد کرد که نسبت به سال 2017 کاهش یافته است. ایالات متحده آمریکا و چین 2 واردکننده بزرگ به این کشور بودند. حجم واردات سایر کشورهای نام برده شد در مقایسه با کانادا، بسیار کمتر است. میزان ورادات هند که در جایگاه دوم بزرگترین واردکننده نسوز دنیا قرار دارد، بیش از 350 هزار تن برآورد می‌شود. حجم واردات این کشور نسبت به سال 2017 رشد قابل توجهی یافته است. کره جنوبی حدود 200 هزار تن و سایر کشورها، واردات به مراتب کمتری دارند.

 

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد صنعت نسوز، در راستای توسعه صنعت فولاد است / منابع دولومیت و کرومیت کشور را جدی بگیریم
لزوم اختصاص ارز حاصل از صادرات فولاد به صنایع نسوز
تولید 370 هزار تن کالای خاص در «فرانسوز یزد»
بومی‌سازی اقلام مصرفی و نسوز در واحد فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان
کسب رکورد کاهش مصرف نسوز کوره‌های قوس الکتریکی در فولاد هرمزگان
تامین مواد اولیه، چالش این روزهای صنعت نسوز کشور است
محدودیت بازار مصرف، اصلی‌ترین چالش صنعت نسوز
ثبت رکورد جدید کاهش مصرف نسوز در فولاد مبارکه
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: