کابل‌های CCA کیفیت لازم را ندارند
مدیریت نمایشگاه و فروشگاه مرکزی خیام الکتریک:

کابل‌های CCA کیفیت لازم را ندارند

مدیریت نمایشگاه و فروشگاه مرکزی خیام الکتریک گفت: متاسفانه با اینکه کابل‌های CCA کیفیت لازم را ندارند اما فروش این نوع کابل در بازار لاله‌زار بسیار رایج است.

محمود نوروزی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: یکی از معضلات ما در بازار سیم و کابل مخابراتی فروش کابل‌های CCA در بازار لاله‌زار است. در کابل‌های CCA از آلومینیوم با روکش مس استفاده می‌شود، قیمت اینگونه کابل‌ها بسیار ارزان‌تر از کابل‌های مسی است؛ متاسفانه این نوع کابل‌ها کل بازار را قبضه کرده و مشتری نیز قدرت تشخیص این دو نوع کابل را از هم ندارد و اگر بتواند تشخیص هم دهد، تفاوت بین این دو کابل را نمی‌داند که بخواهد مس را به CCA ترجیح دهد. برای مشتری عموما قیمت مطرح است؛ به طور مثال قیمت کابل‌های دو زوجی مسی متری هزار و 600 تومان به دست نماینده فروش می‌رسد و با قیمت نهایی دو هزار تومان نیز در دسترس مشتری قرار می‌گیرد در حالی که قیمت نهایی و فروش کابل‌های CCA متری هزار و 900 تومان است، پر واضح است که خریدار ناآگاه کابل‌های CCA را به دلیل قیمت پایین‌تر ترجیح می‌دهد.

وی افزود: شرکت‌های معتبر مثل صنایع سیم و کابل کرمان و کاویان، خیام الکتریک و به طور کلی برندهای مطرح در این حوزه تنها از مس به عنوان هادی استفاده می‌کنند، متاسفانه استاندارد هیچ‌گونه الگو و مشخصاتی را به عنوان سیم و کابل مخابراتی، شبکه و کواکسیال‌ها مطرح نکرده است و اصلا استانداردی وجود ندارد که تولیدکنندگان بخواهند بر اساس آن اقدام به تولید کنند، یکی از راهکارهای این اوضاع نابسامان، تعریف استاندارد تولید است.

مدیریت نمایشگاه و فروشگاه مرکزی خیام الکتریک ادامه داد: متاسفانه سیم و کابل آلومینیومی را رنگ مسی می‌کنند و به اسم کابل باکیفیت به مشتریان بی‌خبر از همه جا می‌فروشند. مشکلاتی که این کابل‌های بی‌استاندارد ایجاد می‌کنند کم نیست، کاهش سرعت انتقال داده و نویز یا هم‌شنوایی تنها بخشی مشکلات این کابل‌ها است. مهم‌تر از این، کابل CCA برای چند زوجی‌ها اصلا قابل استفاده نیست.

نوروزی در ادامه گفت: برخی از کاربران، ، از سرعت اینترنتADSL شکایت دارند و ضعیف بودن اینترنت خود را از مخابرات یا شرکت عرضه‌کننده پیگیری می‌کنند، خیلی از مواقع ایراد از سیستم مخابراتی نیست بلکه از کابل‌کشی منازل است.

وی در خصوص انواع سیم و کابل مخابراتی مسی، بیان کرد: انواع سیم و کابل مسی مخابراتی در کشور تولید می‌شود، کابل‌های تک زوجی، دو زوجی و زوج‌های پایین را شرکت خیام الکتریک تولید می‌کند اما زوج‌های بالا را شرکت‌هایی همچون صنایع سیم و کابل کرمان و کاویان تولید می‌کنند.

مدیریت نمایشگاه و فروشگاه مرکزی خیام الکتریک  در خصوص فروش سال 97 عنوان کرد: فروش سال گذشته نسبت به سال 96 به مراتب کمتر بود؛ دلایلی چون نوسانات قیمت سیم و کابل، کاهش ساخت و ساز و بسیاری معضلات دیگر بر بازار تاثیر گذاشته است. امیدوارم امسال اوضاع بازار سیم و کابل نسبت به سال گذشته بهتر باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
روند روبه‌رشد شرکت کابل البرز
کاهش فروش لوله مسی در بازار داخلی
گرایش شبکه‌های مخابراتی جهان به FTTH روزافزون است
کارخانجات شهیدی قندی قلب تپنده مخابرات ایران است
قیمت سیم و کابل مخابراتی متاثر از قیمت مس
بازار سیم و کابل مسی در سال 97 خوب نبود
سیم و کابل مسی در صنعت مخابراتی عملا مرده است
مجتمع کابل و صنایع مهک نیمه تعطیل است
تولیدکنندگان سیم و کابل مخابراتی بیشتر شده‌اند
حیف از تو که دگر نباشی!
برابری تکنولوژی تولید سیم و کابل مخابراتی ایران با جهان
افت مصرف مس در صنعت ساختمان به‌دنبال رکود ساخت و ساز
توسعه زیرساخت ارتباطات در کشور و رشد تقاضای فیبر نوری
تعدیل 100 نفر نیروی متخصص
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: