اندونزی رتبه یک صادرات قلع را حفظ کرد
بررسی تجارت جهانی شمش قلع در سال 2018

اندونزی رتبه یک صادرات قلع را حفظ کرد

شمش قلع در 2 دسته آلیاژی و غیر آلیاژی قرار می‌گیرد که در این میان سهم کمتری به شمش آلیاژی از تجارت جهانی اختصاص می‌یابد. به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین و بر اساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی، حدود 93 درصد تجارت شمش قلع دنیا مربوط به شمش غیر آلیاژی بوده و اندونزی در سال‌های اخیر همواره در رتبه اول صادرات این محصول قرار داشته است.

در نمودار 1 بزرگترین صادرکنندگان شمش قلع غیر آلیاژی دنیا در سال‌های 2017 و 2018 آورده شده است. همان‌طور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود اندونزی بزرگترین صادرکننده قلع دنیا در سال‌های گذشته بوده است. این کشور با دارا بودن 17 درصد ذخایر معدنی قلع دنیا در رتبه دوم ذخایر معدنی این فلز قرار گرفته است و سهم 33.5 درصدی از تجارت جهانی این محصول را در اختیار دارد. همچنین این کشور دومین تولیدکننده قلع معدنی دنیا است. میزان صادرات کنسانتره و سنگ معدنی قلع این کشور اندک بوده و اغلب برداشت معدنی در همین کشور مورد مصرف و پالایش قرار می‌گیرد. شمش قلع تولیدی در اندونزی به نقاط مختلف دنیا ازجمله سنگاپور ( 24.5 درصد)، ژاپن (14.3 درصد)، کره‌جنوبی ( 14.3 درصد) و هلند ( 12.9درصد) صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فلزات آنلاین و به نقل از سازمان تجارت جهانی، مالزی در سال 2018 در رتبه دوم صادرات قلع دنیا قرار گرفت. مالزی دارای 5 درصد ذخایر معدنی قلع دنیا بوده و در رتبه یازدهم تولید معدنی قلع دنیا قرار دارد. این کشور پس از چین دومین واردکننده سنگ و کنسانتره قلع دنیا است و در جایگاه  دوم صادرات شمش قلع دنیا قرار دارد. هلند در سال 2018 با افزایش 129 درصدی صادرات شمش قلع غیر آلیاژی در رتبه سوم صادرات این محصول قرار گرفت. عمده صادرات این کشور به کشورهایی از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسلواکی بود؛ گفتنی است که بخش قابل توجهی از صادرات هلند، به‌دلیل موقعیت جغرافیایی آن، صادرات دوباره (Re-Export) است که در مسیر ترانزیت آبی از رودخانه‌های بزرگ اروپا قرار دارد.

سازمان تجارت جهانی میزان صادرات شمش قلع آلیاژی دنیا در سال 2018 را 18 هزار و 199 تن اعلام کرد که این رقم نسبت به سال قبل خود رشد 19 درصدی داشت. اسپانیا (28.5 درصد)، مالزی (10.5 درصد)، آلمان (7درصد) و امارات متحده عربی (7درصد) بزرگترین صادرکنندگان شمش قلع آلیاژی دنیا بودند.

براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی در سال 2018 برابر 224 هزار و 673 تن شمش قلع در دنیا مورد معامله قرار گرفت و کشورهای ایالات متحده آمریکا، ژاپن، آلمان، هلند و سنگاپور به ترتیب واردکنندگان این محصول بودند. در نمودار 2 بزرگترین واردکنندگان شمش دنیا در سال 2017 و 2018 و میزان واردات آن‌ها به نمایش درآمده است.

ایالات متحده آمریکا در رتبه اول واردات شمش قلع دنیا قرار دارد، آمریکا به‌عنوان بزرگترین واردکننده، عمده شمش قلع مورد نیاز خود را از کشورهایی همچون اندونزی، مالزی، پرو و بولیوی خریداری می‌کند. همچنین بزرگترین واردکنندگان شمش آلیاژی قلع دنیا در سال 2018 عبارت بودند از: بلزیک (32.6 درصد)، مالزی(24 درصد)، ایالات متحده آمریکا (5.7 درصد)، لهستان (5.6 درصد) و فیلیپین (31 درصد).

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مصرف‌کنندگان قلع، نگران از کسری عرضه در سال‌های آتی
پیش‌بینی‌های بازار قلع تحقق نیافت
چین درصدر جدول واردات کنسانتره قلع دنیا
بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قلع دنیا
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: