سالانه 50 تن لوله مسی مصرف می‌کنیم
مدیر عامل شرکت نیک:

سالانه 50 تن لوله مسی مصرف می‌کنیم

مدیر عامل شرکت نیک گفت: یکی از مواد اولیه صنعت ما لوله مسی است که با توجه به اینکه در داخل کشور تولید می‌شود، مشکلی از جهت دسترسی نداریم، البته این لوله‌ها افزایش قیمت داشته اما همواره در دسترس است، ما سالانه تقریبا 50 تن لوله مسی خریداری می‌کنیم، این روزها لوله مسی جدای از افزایش نرخ، نوسان قیمت نیز دارد.

حسن نیکنام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزت آنلاین»، اظهار داشت: قیمت‌گذاری مس از طریق بورس کالا و بر اساس نرخ ارز محاسبه می‌شود، البته در حال حاضر قیمت ریالی مس از قیمت دلاری آن بیشتر است و اگر لوله مسی را وارد کنیم تقریبا همان‌ مبلغ خواهد شد، البته اگر کمتر نشود.

وی افزود: ما بیشترین استفاده از لوله مسی را در ساخت کویل‌های مسی داریم، شرکت‌هایی که تابلوی برق تولید می‌کنند از شمش مس و شرکت‌هایی که مثل ما در حوزه تهویه مطبوع فعالیت دارند برای ساخت کویل از لوله مسی استفاده می‌کنند؛ از کویل‌ها در ساخت اواپراتور و کندانسور استفاده می‌شود که نهایتا در تجهیزات تهویه مطبوع فضاهای داخلی استفاده می‌شود.

مدیر عامل شرکت نیک ادامه داد: عموما برای ساخت کویل‌ها باید از لوله مسی استفاده شود مگر در موارد خاص برای مصارف دریایی از آلیاژ استفاده می‌شود، اما مس با توجه به اختلاف قیمتی که با برخی از آلیاژهای خاص دارد، فلز مناسب‌تری است.

نیکنام در پاسخ به این سئوال که هر چیلر یا هواساز چقدر لوله مسی مصرف می‌کند، توضیح داد: در ساخت یک هواساز تقریبا 100 کیلوگرم مس استفاده می‌شود، همان‌طور که گفتم ما تقریبا سالانه چیزی بالغ بر 50 تن لوله مسی مصرف می‌کنیم.

وی در رابطه با کیفیت لوله‌های مسی تولید داخل کشور، بیان کرد: از لحاظ کیفیت لوله مسی تولید داخلی مشابه لوله‌های مسی تولید شده در خارج کشور است اما با توجه به تعرفه‌های سنگین گمرکی واردات لوله مسی به صرفه نیست؛ در واقع با توجه به اینکه کیفیت هر دو نوع خارجی و داخلی استاندارد است پس نیازی به واردات لوله مسی نیست.

مدیر عامل شرکت نیک به صورت اجمالی محصولات تولید شده در شرکت نیک را نام برد: ما انواع چیلر آبی و هوایی، انواع پکیج یونیت هوایی، هواساز، هواشوی، انواع فن کویل، انواع اواپراتور، کندانسور، برج های خنک کننده صنعتی، آیس بانک، انواع مخازن عمودی و افقی مورد استفاده در تاسیسات برودتی، فلوئید کولرهای صنعتی و ایرکولرهای صنعتی تولید می‌کنیم.

نیکنام تشریح کرد: عمده مصارف محصولات ما در صنعت نفت است و اوضاع صنعت ما نیز وابسته به پروژه‌هایی است که در سطح کشور اجرا می‌شود، تحریم‌ها تاثیر خود را بر صنعت ما که از بازار منفک است نیز گذاشته و مشکلاتی را هر چند غیر مستقیم به وجود آورده و هم مصرف و هم تولید ما کاهش داشته است.

مدیر عامل شرکت نیک در پایان گفت: صنعت ما وابستگی شدیدی به صنعت ساختمان‌سازی دارد اگر صنعت ساختمانی رونق داشته باشد، صنایع تهویه مطبوع نیز رشد خواهند داشت و اگر دچار رکود شود تولیدات ما نیز با کاهش همراه خواهد بود که البته متاسفانه چندی است صنعت ساختمانی از رونق افتاده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مناطق ویژه اقتصادی یا صنعتی مقصد لوله مسی ترکیه
تغییر قیمت لحظه‌ای لوله مسی
تولیدکنندگان کوچک و متوسط  بی‌چاره‌اند
برنج تولید داخلی کیفیت لازم را دارد
لوله‌های مسی تولید داخلی با کیفیت است
کاهش فروش لوله مسی در بازار داخلی
دولت چوب لای چرخ تولیدکننده نکند، برای صنعتگر کافی است
95 درصد قیمت سیم و کابل، متاثر از قیمت مفتول مس
فعالیت 40 خط تولید مفتول مس با تکنولوژی کانتی راد در جهان
توقف تولید مفتول مس به‌دلیل کمبود نقدینگی
بازار مفتول مس همواره پویا است
معادن مس شهر بابک آماده سرمایه‌گذاری
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: