27 پروژه تحقیقاتی در دستور کار ایمیدرو؛ شناسایی 157 نیاز تحقیقاتی

27 پروژه تحقیقاتی در دستور کار ایمیدرو؛ شناسایی 157 نیاز تحقیقاتی

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان 27 پروژه تحقیقاتی در دستور کار دارد و 157 نیاز تحقیقاتی نیز شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور گفت: اعتقاد ما بر اثرگذاری تحقیقات است و نتایج پژوهش ها باید منجر به جلوگیری از خام فروشی، ارتقای بهره وری، ایجاد مزیت رقابتی و ارزش افزوده در بخش شود.

وی افزود: امسال ایمیدرو 27 پروژه تحقیقاتی را در دستور کار خود دارد و بر اساس نیازهایی که واحدها اعلام کرده اند، تاکنون 157 نیاز تحقیقاتی از جمله در صرفه جویی مصرف انرژی، ارتقای بهره وری عوامل تولید و توسعه بازارها شناسایی شده است.

غریب پور یادآور شد: ایمیدرو تاکنون از 618 پایان نامه تحصیلی حمایت کرده و تفاهم نامه هایی با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر، همچنین جهاد دانشگاهی و سازمان نظام مهندسی معدن امضا کرده است.

وی تاکید کرد: با تفاهم نامه های انجام شده با دانشگاه ها و تشکل ها، انتظار داریم فضای پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه معدن و صنایع معدنی رونق قابل توجهی بگیرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پارسال با رشد تولید فولاد به رکورد 25 میلیون تن تولید دست یافتیم و برای امسال نیز حدود 10 درصد رشد پیش بینی می شود.

وی افزود: اکنون توسعه اکتشافات به ویژه سنگ آهن به عنوان یکی از اولویت ها محسوب شود و تکمیل زنجیره فولاد در افق یاد شده نیازمند تولید بیش از 160 میلیون تن سنگ آهن است که باید میزان ذخایر را افزایش داد.

جایگزینی معدن با نفت

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه نفت در سبد صادراتی ما سالانه از 40 تا 80 میلیارد دلار متفاوت بوده است، گفت: سال گذشته بیش از 9 میلیارد دلار صادرات از بخش معدن و صنایع معدنی انجام شد که سهم بیش از 22 درصدی در صادرات غیرنفتی داشت.

وی اضافه کرد: اینکه معدن در بُعد صادرات و ارز آوری چقدر بتواند جایگزین نفت شود بستگی به موفقیت ما در میزان اکتشافات و شناسایی ذخایر معدنی دارد و زمانی می توان پاسخ قطعی به جایگزینی معدن به جای نفت داد که کل ذخایر معدنی شناسایی شده باشند و دانش بومی هم برای استحصال و فرآوری داشته باشیم که البته در این راستا تلاش می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های ایرانی بویژه در بخش فولاد توانسته اند در برخی زمینه ها به فناوری بومی دست یابند و با وجود تحریم های ظالمانه، تولید کنندگان داخلی در مسیر رشد تلاش می کنند، با اینحال اولویت برای ارتقای دانش بومی با کمک دانشگاه ها و سایر مراکز علمی در دستور کار است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بخش تحقیق و پژوهش شرکت های تابعه ایمیدرو فعال شده اند تا خود به دنبال شناسایی فرصت ها و خلق ارزش باشند.

بازگشت ارز حاصل از صادرات

غریب پور گفت: بازگشت ارز حاصل از صادرات مطابق قانون، الزامی است و ما ملزم به رعایت آن هستیم. این امر توسط شرکت های معدنی در 2 قالب سامانه نیما یا تامین نیازمندی های شرکت ها به مواد اولیه و واسطه ای در حال انجام است.

وی همچنین درباره معادن کوچک اعلام کرد: برای امسال، فعال سازی 50 معدن کوچک در 15 استان برنامه ریزی شد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی نیز برای 150 معدن کوچک دیگر نیز بسته اجرایی تهیه می کند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ابلاغ 5 شاخص خط مشی سیستم مدیریت انرژی ایمیدرو
همکاری میان اعضای جدید و قدیمی ایمیدرو برای تحقق توسعه
اعتبارات زیرساخت معادن از محل
مشکلات ارزی بخش معدن و صنایع معدنی را حل می کنیم
روش‌های سه‌گانه توسعه در شرایط حساس/ ایمیدرو، زمینه‌ساز توسعه بخش خصوصی است
طرح احیای معادن کوچک، فراگیر شود
افتتاح پروژه تولید آهن اسفنجی بافت با تکنولوژی ایرانی پرد
تشکیل کمیته مالی ایمیدرو مطابق با روش‌های بازار سرمایه
جذب سرمایه اولویت منطقه ویژه اقتصادی لامرد
8 شاخص خط مشی کیفیت برای مدیران مجموعه ایمیدرو
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: