کدام کشورها در صدر صادرات شمش روی دنیا قرار دارند؟
بررسی تجارت جهانی شمش روی در سال 2018

کدام کشورها در صدر صادرات شمش روی دنیا قرار دارند؟

در سال‌های گذشته، کره جنوبی در رتبه اول صادرات شمش روی در دنیا  قرار گرفت. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شمش روی در دنیا است که ماده اولیه اصلی مورد نیاز برای این صنعت (کنسانتره روی) را از طریق واردات تامین می‌کند. بخشی از شمش روی تولیدی این کشور در صنایع داخلی آن همچون صنعت گالوانیزه به مصرف رسیده و بخشی نیز صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فلزات آنلاین و بر اساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی، در سال 2018 میلادی معادل 5 میلیون و 504 هزار تن شمش روی در دنیا مورد معامله قرار گرفت که این رقم نسبت به تجارت شمش روی در سال 2017 کاهش یک درصدی داشت.

در نمودار 1 بزرگترین صادرکنندگان شمش روی دنیا در سال 2017 و 2018 آورده شده است. در سال 2018 میلادی کره جنوبی با صادرات 589 هزار و 665 تن شمش روی در رتبه اول صادرات این محصول قرار گرفت. کره جنوبی جزو کشورهای معدنی روی نیست، از همین رو ماده اولیه مورد نیاز تولید شمش روی را از طریق واردات تامین می‌کند. این کشور در سال جاری میلادی با واردات 2 میلیون و 170 هزار تن سنگ و کنسانتره روی در رتبه دوم واردات این محصول قرار گرفت. کره جنوبی یکی از مصرف‌کننده‌های بزرگ شمش روی دنیا بوده و علاوه بر مصرف بخشی از تولیدات این کشور به سایر نقاط دنیا به فروش می‌زسد. بخش قابل توجهی از شمش روی تولیدی در کره جنوبی صادر می‌شود که صادرات عمدتا به مقاصد چین (23.3 درصد)، هند (21.5 درصد)، ویتنام (11.3 درصد) و اندونزی (7.3 درصد) انجام می‌شود.

کانادا دومین صادرکننده شمش روی دنیا است. بالغ بر 10.3 درصد از تجارت جهانی شمش روی دنیا در سال 2018 به این کشور تعلق داشت. کانادا در زمره 10 کشور برتر به‌لحاظ ذخایر معدنی روی دنیا قرار دارد و بر اساس اطلاعات سازمان‌ زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا، 2.6 درصد از تولید معدنی این فلز به این کشور تعلق داشته است.  همچنین این کشور در زمره بزرگترین واردکنندگان سنگ و کنسانتره روی دنیا قرار دارد. عمده شمش روی تولیدی در کانادا (حدود 93 درصد) به ایالات متحده آمریکا صادر و مابقی به کشورهایی همچون تایوان، مالزی و... صادر می‌شود. بلژیک سومین صادرکننده شمش روی در دنیا است. عمده محصول تولیدی در این کشور به مقاصد آلمان (24 درصد)، ایتالیا (13 درصد)، هلند (12 درصد) و چین (11 درصد) فرستاده می‌شود.

در نمودار 2 بزرگترین واردکنندگان شمش روی در سال‌های 2017 و 2018 و میزان واردات هر کشور نمایش داده شده است. به ترتیب چین‌، ایالات متحده آمریکا، آلمان، هلند، بلژیک، ترکیه، تایوان و ایتالیا بزرگترین واردکنندگان شمش روی دنیا بودند.

مصرف بالای فلز روی در چین سبب شده است تا این کشور به بزرگترین واردکننده کنسانتره و شمش روی در دنیا و همچنین بزرگترین تولیدکننده شمش روی دنیا بدل شود. گفتنی است میزان واردات شمش روی چین در سال 2018 نسبت به سال قبل رشد 4.9 درصدی داشت. ایالات متحده آمریکا نیز در رتبه دوم واردات شمش روی دنیا قرار گرفت. میزان واردات شمش روی این کشور در سال 2018 با 12.6 درصد رشد به 705 هزار و 166 تن رسید. کانادا، مکزیک، پرو و اسپانیا بزرگترین تامین‌کنندگان شمش روی این کشور در سال 2017 و 2018 بودند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بانک‌ها کمر تولید را شکسته‌اند
کاهش درآمد و سود تریوالی
افزایش قیمت شمش روی ادامه‌دار است
موجودی شمش روی بورس فلزات لندن به 90 هزار تن رسید
تولید روی از تقاضای آن پیش افتاد
 قیمت شمش روی، 20 درصد رشد داشت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: