شرایط صندوق به ثبات قابل قبولی رسیده است/ نگرانی در خصوص تعهدات صندوق نداریم
مدیرعامل مؤسسه صندوق بازنشستگی شرکت مس:

شرایط صندوق به ثبات قابل قبولی رسیده است/ نگرانی در خصوص تعهدات صندوق نداریم

سید «حجت ا... موسوی» گفت: در سال گذشته با حمایت هیأت مدیره شرکت مس از اقدامات و سیاست‌های صندوق، بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌های بازنشستگان در خصوص آینده صندوق برطرف شده و اکنون شرایط صندوق به ثبات قابل‌قبولی رسیده است.

به گزارش فلزات آنلاین به نقل از مس پرس، سید «حجت ا... موسوی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس با بیان این مطلب گفت: به‌طور کلی سیاست صندوق در سال گذشته تمرکز بر شناسایی نقاط ضعف صندوق و حذف مواردی بود که بار مالی منفی برای موسسه داشت. همچنین تلاش کردیم با شناسایی نقاط قوت و حوزه‌های سودده و تقویت آنها عملکرد مالی صندوق را بهبود بخشیم.
وی افزود: در این راستا بخش اعظم دارایی‌های راکد مجموعه صندوق تعیین تکلیف شد. برای نمونه موسسه از سال 1393، هشت درصد از سهام بانک سامان را در اختیار داشت که به دلیل برخی مسائل عملاً بازدهی مناسبی برای صندوق طی سال‌های گذشته نداشت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس تصریح کرد: با تصمیم‌گیری انجام‌شده این دارایی را با شرایط بسیار خوب در بورس عرضه کردیم که نتیجه این اقدام دستیابی صندوق به یک‌صد میلیارد تومان نقدینگی بود.
به گفته موسوی این میزان نقدینگی باعث شد تا صندوق در روزهای پایانی سال گذشته سهام شرکت مس متعلق به بانک تجارت را خریداری کند و مبلغ فوق را به‌عنوان بخشی از 30 درصد پیش‌پرداخت این معامله استفاده کند و با اطمینان خاطر این معامله سنگین را انجام دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا صندوق سهام شرکت مس را خریداری کرد گفت: همان‌طور که اشاره کردم سیاست صندوق از یک‌سو خروج از سرمایه‌گذاری‌های کم‌بازده و از سوی دیگر ورود به سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر بود. ازاین‌رو و با توجه به این‌که فلز مس یک فلز استراتژیک در دنیا محسوب می‌شود و شرکت مس نیز سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه افزایش تولید و اجرای طرح‌های توسعه انجام داده، مطمئن هستیم که سهام مس سهم ارزشمندی است و این سرمایه‌گذاری می‌تواند برای مجموعه صندوق سودآوری خوبی داشته باشد.
موسوی ادامه داد: همچنین در سال گذشته بسیاری از املاک راکد صندوق تعیین تکلیف شد و در حال حاضر اکثر املاک صندوق از حالت راکد خارج شده است.
وی با اشاره به شرکت‌های تابعه موسسه صندوق بازنشستگی گفت: طی دو سال گذشته در مجامع شرکت‌های تابعه این حساسیت را در بین شرکت‌ها ایجاد کردیم که هرکدام از شرکت‌های در مقابل تعهداتی که به صندوق دارند نسبت به میزان سرمایه‌ در اختیار مسئول و پاسخگو هستند.
موسوی بیان کرد: با اتخاذ این سیاست در سال 97 بالای 80 درصد شرکت‌های اصلی موسسه سودده شدند و سود خوبی داشتند که مجامع آنها طی ماه‌های آینده برگزار می‌شود و عملکرد مالی آنها به‌طور دقیق منتشر خواهد شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس با اشاره به حذف تعدادی از شرکت‌های زیان‌ده اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب صندوق در سال 97 حضور در افزایش سرمایه و افزایش قطعی سهام صندوق در شرکت جهان فولاد سیرجان بود.
وی با عنوان این‌که شرکت جهان فولاد سیرجان در سال گذشته افزایش سرمایه شرکت را آگهی کردند که ظرف دو ماه باید تأمین مالی می‌شد اضافه کرد: در صورت عدم تأمین سهم 147 میلیارد تومانی صندوق، حق تقدم ما به سایر سهام‌داران واگذار می‌شد.
موسوی ادامه داد: با تلاش همکاران، موفق به تأمین سرمایه شدیم و اکنون صندوق دارای 37 درصد مستقیم از سهام شرکت خوب و سودده جهان فولاد سیرجان است و با در نظر گرفتن سهام شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی سهم ما 49 درصد است.
وی افزود: در سال 97 جهان فولاد سیرجان بالغ بر 230 میلیارد تومان سود شناسایی‌شده داشت که البته امسال به خاطر راه‌اندازی واحد ذوب تقسیم سود حداقلی خواهد داشت ولی برای مجمع سال 98 بر اساس بررسی‌های انجام گرفته حداقل 300 میلیارد تومان سود خواهد داشت که سهم صندوق و شرکت‌های تابعه در حدود 150 میلیارد تومان خواهد بود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس با تأکید بر این‌که نتیجه عملی این اقدامات بسیار مثبت بوده افزود: در سال گذشته حقوق بازنشستگان صنعت مس بدون یک روز تأخیر و در تاریخ بیست و پنجم هرماه واریز شد.
موسوی افزود: علاوه بر این با به ثبات رسیدن صندوق و حمایت ویژه شرکت مس، سیاست‌ترمیم و اصلاح حقوق بازنشستگانی که زیر سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند در دستور کار قرار گرفت که این مهم نیز با حمایت هیأت امنای صندوق تصویب و از سال 97 اجرا شد.
وی افزود: همچنین با حمایت هیأت مدیره محترم شرکت مس در بخش مزایا و پاداش بازنشستگان که در تعهد شرکت مس یا صندوق است 18 درصد افزایش در نظر گرفته شد و هزینه اجاره‌بها نیز برای تمام بازنشستگان شرکت مس نیز لحاظ و پرداخت شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس با بیان این‌که اقدامات صندوق برای سودآوری بیشتر و اطمینان خاطر از آینده صندوق همچنان باقدرت در حال پیگیری است اظهار داشت: در سال 98 در کنار سیاست‌های فوق تقویت حوزه رفاهی بازنشستگان را دستور کار قرار دادیم و برای این منظور به دنبال فراهم کردن مهمان‌سراهایی در مشهد و شهرهای شمالی کشور هستیم تا بازنشستگان عزیز از این امکانات استفاده کنند.
موسوی با بیان این‌که بازسازی مهمان‌سرای صندوق در بندرعباس از ابتدای سال جاری آغاز شده است گفت: علاوه بر این تلاش خواهیم کرد تا زمینه‌های حضور بازنشستگان عزیز و خانواده‌هایشان در برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مثل ارائه بلیت رایگان در کنسرت‌ها را نیز فراهم کنیم تا از جنبه روحی شاهد شادابی در این قشر گرامی باشیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی شرکت مس در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های ویژه مدیران ارشد شرکت مس و هیأت مدیره صندوق و همه عزیزانی که با انجام اقدامات مؤثر فوق زمینه‌های ایجاد آرامش بیشتر در بازنشستگان صنعت مس کشور را فراهم کردند، گفت: امیدواریم این حمایت‌ها در سال جاری و سال‌های آینده نیز به‌طور مستمر ادامه داشته باشد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
حفظ پایداری و پویایی صندوق وظیفه مهم شرکت مس
اقدامات مؤثر صندوق بازنشستگی مس جای قدردانی دارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: