نوسان اندک
سهام فولاد هرمزگان

نوسان اندک "هرمز" پیش از صعود ارز

سهام شرکت فولاد هرمزگان طی 3 ماه منتهی به ماه مِی (اوایل اردیبهشت) با حداقل تغییرات سپری شد. ارزش هر سهم پس از رشد حدود 60 درصدی در آذر و دی 1397، در حدود 600 تومان متوقف ماند. با این وجود رشد اخیر نرخ ارز که منجر به تکان بازار داخلی شده، احتمالا صعود ارزش نماد هرمز را نیز در پی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی "فلزات آنلاین"، نماد هرمز طی 3 ماهه گذشته نوسان اندکی را تجربه کرد؛ به‌طوری که با دامنه نوسان 50 تومان، در اوایل اردیبهشت، قیمت حدود 600 تومان برای هر سهم را داشت.

طی ماه‌های آذر و دی سال 1397 و در محدوده 45 روز، سهام شرکت فولاد هرمزگان حدود 58 درصد رشد کرد و به 577 تومان هر سهم رسید. یکی از دلایل رشد ارزش هر سهم در این بازه، تحقق میزان سود این سهام در این بازه بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود که منجر به صعود ارزش هر سهم شد. این امر از آن‌جا ناشی شد که بسیاری از فعالان بازار، با توجه به افزایش نرخ ارز، افزایش میزان سود هر سهم را از قبل محرز بود به همین دلیل قبل از انتشار سود هر سهم توسط شرکت، اقدام به خرید سهام کردند و این امر سبب شد تا رشد ارزش سهام آن پیش از انتشار خبر سود هر سهم در 9 ماه نخست سال و طی دوره کوتاه‌مدتی رخ دهد.

با این حال، پس از رسیدن به قله 600 تومانی، در ماه‌‌های بعدی و دهه اول اردیبهشت، سهام به ثبات نسبی رسید. ثبات قیمت جهانی محصولات میانی زنجیره فولاد و نرخ ارز از دلایل اصلی این امر بودند. نمودار 1 تغییرات قیمتی نماد هرمز در بازار فرابورس تهران در 6 ماه گذشته را نشان می‌دهد.

البته باید اشاره کرد، بخشی از رشد ارزش سهام شرکت فولاد هرمزگان در ماه‌های می و آوریل به تحولات جهانی قیمت محصول اصلی تولید آن برمی‌گردد. اگرچه عرضه محصول اسلب شرکت فولاد هرمزگان در بازار با قیمت منطقه‌ای CIS صورت می‌گیرد، با این وجود تغییرات قیمت جهانی اسلب روی قیمت محصولات آن و در نتیجه تغییرات سود این شرکت نیز تاثیرگذار است. طی ماه مارس قیمت جهانی اسلب، با افزایش مواجه شد. شرکت روسی NLMK که یکی از بزرگترین عرضه‌کنندگان اسلب در دنیا است، از حدود 2 ماه پیش، یکی از کوره‌های بلند خود به ظرفیت بیش از 3 میلیون تن را از مدار خارج کرد که به کاهش عرضه و افزایش قیمت این محصول میانی زنجیره فولاد در بازار جهانی منجر شد. در حالی که هم اکنون تقاضای جهانی این محصول در اوج است، انتظار می‌‌رود تا کمتر از 2 ماه دیگر این واحد بار دیگر تولید را از سر بگیرد و با جبران کسری بازار، بار دیگر قیمت آن را متعادل کند. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد در کوتاه‌مدت کاهش قیمت اسلب، کاهش ارزش سهام هرمز را با شیب ملایم و به میزان تعدیل شده، در پی داشته باشد. البته این در صورتی خواهد بود که شاهد جهش دیگری در نرخ ارز نباشیم.

گفتنی است شرکت فولاد هرمزگان در سال 1394 وارد فرابورس شد و هم اکنون بیش از 4 سال است در این بازار حضور دارد. ارزش این شرکت در بازار دوم فرابورس در حال حاضر در حدود 9 هزار میلیارد تومان است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تنوع تولید، سودآوری و بقا را تضمین می‌کند
رشد 100 درصدی حجم فروش و 300 درصدی درآمد هرمز
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: