ثبت بالاترین قیمت سال قراضه چین در اکتبر 2018
محدودیت تولید زمستانه و افزایش مصرف قراضه، قیمت قراضه را درچین افزایش داد

ثبت بالاترین قیمت سال قراضه چین در اکتبر 2018

دولت چین طی 2 سال گذشته قوانین سخت‌گیرانه‌ای جهت کاهش آلودگی زیست‌محیطی اجرا کرد. واحدهای فولادسازی با توجه به آلایندگی زیاد، همواره در مرکز توجه اجرای این قوانین قرار داشتند. با توجه به این موضوع که فرآوری مواد اولیه فولادسازی من‌جمله سنگ آهن و محصولات پرعیارتر مانند گندله آلودگی فراوانی را ایجاد می‌کنند؛ دولت چین در سال‌های اخیر سعی داشته است صنایع فولادسازی را به استفاده از قراضه تشویق کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اجرای قوانین جدید توسط دولت چین برای تعیین محدودیت تولید واحدهای آلاینده در فصل زمستان موجب شد فولادسازان به روش‌های مختلف برای کاهش سطح آلایندگی واحدهای فولادسازی متوسل شوند تا بتوانند سهمیه بیشتری را در برنامه کاهش تولید زمستانه بگیرند. دولت چین نیز در سال‌های اخیر برای کاهش مصرف محصولات فرآوری‌شده از سنگ آهن مانند گندله سنگ آهن که تولید آن آلایندگی به مراتب بیشتر از فولادسازی دارد، سعی داشته است تا فولادسازان را به مصرف قراضه بیشتر به عنوان جایگزین سنگ آهن سوق دهد. علاوه بر این امر، تولید و مصرف فولاد در چین طی دهه‌های گذشته رشد چشم‌گیری را سپری کرده است که امروزه با اتمام طول عمرشان، به قراضه‌های کهنه تبدیل شده‌اند. این موضوع سبب شد فولادسازان برای استفاده بیشتر از قراضه تمهیداتی را برنامه‌ریزی کنند.

با توجه به نمودار 1 روند تغییرات قیمت قراضه چین برای هر دو نوع محصول عرضه‌شده در بندر جیانگ‌یین در 3 ماهه پایانی سال 2018 یکسان است. همان‌طور که انتظار می‌رود روند قیمتی قراضه آهنی شدیدا تحت تأثیر قیمت فولاد در بازار است؛ به‌نحوی که با صعود و جهش قیمت فولاد، عموما قیمت قراضه نیز دستخوش تغییر می‌شود. هم راستا با همین امر، افت قیمت فولاد در بازار چین در ماه نوامبر باعث افت قیمت قراضه آهنی شد، ولی جالب توجه است که قراضه آهنی با سرعت بیشتری توانست سطوح قیمتی پیشین خود را بازیابی کند، در حالی که بازیابی قیمت فولاد با سرعت بسیار کمتری رخ داد. این امر از آن‌جا می‌تواند نشأت بگیرد که در فصل زمستان به‌دلیل حساس‌تر شدن مسائل زیست‌محیطی و همچنین کسری عرضه مواد اولیه معدنی فولادسازی، تقاضا برای قراضه در سطح بالایی قرار داشت و از بازیابی قیمت آن پس از افت قیمت حمایت کرد. بدین ترتیب در روز پایانی سال 2018، قیمت قراضه ریخته‌گری در سطح 2,810 یوان بر تن بسته شد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش نرخ ارز، به سود بازار قطعات ریختگی آلومینیومی
تخریب صنایع ریخته‌گری از سوی شرکت‌های وابسته به دولت
تصمیم‌گیری‌های اشتباه دولت بسیاری را از چرخه فعالیت خارج کرد
آمریکا در صدر صادرات قراضه آهنی جهان
صادرات قراضه آهنی آمریکا همچنان بی‌رقیب است
افزایش مازاد عرضه قراضه فولاد زنگ‌نزن آلمان
افزایش حجم دسترسی جهانی قراضه آهنی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: