بهره‌برداری از پروژه مخازن اسید سولفوریک شرکت مس در 180 روز
مجری «پروژه ایجاد زیرساخت‌های انتقال و نگهداری اسید سولفوریک» خبر داد:

بهره‌برداری از پروژه مخازن اسید سولفوریک شرکت مس در 180 روز

مهندس «احمد محرمی زارع» گفت: پروژه ایجاد زیرساخت‌های انتقال اسید و مخازن نگهداری اسید با ظرفیت 112 هزار تن در سال ظرف شش‌ماه در بندرعباس و با سرمایه‌گذاری ارزی 11 میلیون یورویی و 520 میلیارد ریالی ایجاد شد.

به گزارش فلزات آنلاین به نقل از مس پرس، مجری «پروژه ایجاد زیرساخت‌های انتقال و نگهداری اسید» در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با بیان این‌که مدت زمان اجرای طرح‌هایی از این دست در پروژه‌های نفتی که البته از حساسیت‌های ایمنی کمتری نسبت به اسید برخوردارند در حدود دو سال زمان می‌برد؛ گفت: تیم مهندسی و اجرایی شرکت مس با فعال کردن همه بخش‌ها به طور همزمان موفق شد این پروژه را در مدت زمانی کوتاهی و در شرایط سخت تحریم‌ها به پایان برساند تا در روند تولید اسید سولفوریک که هدف اصلی آن حذف آلاینده‌های محیط زیستی است خللی وارد نشود.
وی افزود: با بهره‌برداری از این کارخانه به ظرفیت 600 هزار تن در سال (به طور میانگین تولید روزانه دو هزار تن اسید در روز) موضوع مهم بحث انتقال اسید و دور کردن آن از کارخانه بود.
محرمی با بیان این‌که مصرف داخلی اسید کمتر از این میزان است تصریح کرد: بنابراین سیاست شرکت بر این معطوف شد که به حوزه صادرات ورود کند؛ چراکه تحت هیچ شرایطی تولید نباید متوقف شود و از هر طریق ممکن اسید تولیدشده باید به فروش برسد.
مجری «پروژه ایجاد زیرساخت‌های انتقال و نگه‌داری اسید» ادامه داد: برای این کار پروژه ایجاد هشت مخزن اسیدسولفوریک و ایجاد زیرساخت‌های ریلی و تجهیزات حمل در بندرعباس در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: کارهای مقدماتی و مطالعاتی این طرح از اوایل مهرماه سال گذشته آغاز شد و حدود یک ماه بعد کارهای اجرایی و عملیاتی آن آغاز شد.
محرمی با بیان این‌که ساخت هشت مخزن این پروژه به اتمام رسیده است گفت: در حال حاضر بخش پایپینگ داخلی آن در حال اجرا است و در خردادماه اسید از سرچشمه به این مخازن منتقل می‌شود و از آنجا از طریق پایپ لاین به کشتی برای انتقال به بازارهای صادراتی منتقل می‌شود.
به گفته محرمی برای انتقال اسید از سرچشمه به ‌بندرعباس مجوز خطوط ریلی از راه‌آهن گرفته شده و قرارداد ساخت یک‌صد دستگاه واگن به ظرفیت هر واگن 65 تن نیز منعقدشده که 40 دستگاه واگن آن آماده انتقال به خط ریلی هستند.
مجری «پروژه ایجاد زیرساخت‌های انتقال و نگهداری اسید» با اشاره به بهره‌برداری از کارخانه اسید سولفوریک خاتون‌آباد در آینده نزدیک گفت: این پروژه قابلیت افزایش طرفیت به بیش از 200 هزار تن در سال و انتقال روزانه 4 هزار تن اسید به مخازن را دارد که در فازهای بعدی اجرایی خواهد شد.
وی تأکید کرد: با توجه به این‌که در کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه اسید 98/5 درصد تولید می‌شود، تمام حوزه‌های این پروژه با بالاترین سطح ایمنی و مطابق با استانداردهای جهانی ساخته‌شده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
انعقاد قرارداد حمل اسیدسولفوریک و احداث کارخانه فلوتاسیون سرباره
تلاش برای ساخت 400 قطعه خارجی مجتمع مس سرچشمه در داخل کشور
با بهره‌برداری از طرح اسیدسولفوریک گام بلندی در راستای حفظ محیط زیست برداشته‌ایم
حرکت مس به سمتِ صنعت سبز
پروژه سبز صنعت مس سر موعد مقرر به پایان رسید
اجرای بزرگ‌ترین طرح محیط زیستی سرچشمه در موعد مقرر به پایان می‌رسد
فعال‌سازی معادن کوچک، منجر به اشتغال‌زایی می‌شود
اسید سولفوریک تولید شرکت ملی مس کیفیت مناسبی دارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: