متناسب با کشش بازار تولید می‌کنیم
مسئول فروش شرکت زرین آلومینیوم پارس مهتاب:

متناسب با کشش بازار تولید می‌کنیم

مسئول فروش شرکت زرین آلومینیوم پارس مهتاب با بیان اینکه بازار داخلی ورق آلومینیوم وضعیت خوبی ندارد و با رکود مواجه است، گفت: افزایش قیمت‌ها و کاهش توان خرید مردم مهمترین عامل رکود بازار ورق آلومینیوم و صنایع پایین دستی آن به شمار می‌رود.

افلاکیان در گفتگو با «فلزات آنلاین» با بیان اینکه مقداری بحث صادارت به عراق بازار ورق آلومینیوم را نجات داده و از حالت رکود خارج کرده است، افزود: بازار داخلی ایران رونق چندان زیادی ندارد به خصوص در نیمه نخست سال رکود بیشتر است زیرا در مناطقی مانند اطراف همدان، منبع درآمد مردم کشاورزی است و باید محصول عمل بیاید و فروخته شود تا پول به دستشان برسد تا بتوانند خرید کنند.

وی در توضیح بیشتر مسئله صادرات به عراق نیز با بیان اینکه مقداری صادرات به این کشور افزایش یافته است، تصریح کرد: اگر مواد اولیه در دسترس باشد برای ادامه تولید، چون قدرت خرید عراقی‌ها بهتر شده، با توجه به افزایش قیمت دلار، هزینه خرید ورق آلومینیوم و محصولات آن برای آنها ارزان‌تر تمام می‌شود در نتیجه بهتر خرید می‌کنند.

افلاکیان با بیان اینکه شرکت ما صادارت چندانی به کشور عراق ندارد، گفت: به غیر از کشور عراق صادرات به کشورهای دیگر نیز انجام می‌شود اما بسیار کم است به خصوص اینکه در غرب ایران، بیشتر صادارت را به اربیل عراق انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه از عراق به احتمال زیاد، محصولات صادرات شده به این کشور به سایر کشورها صادر می‌شود، توضیح داد: چند سال عراق از ایران واردات ورق آلومینیوم دارد و با حجم وارداتی که دارد نشان دهنده این است که همه آن به مصرف خود عراق نمی‌رسد و به کشورهای سوریه و اردن و... نیز قاعدتا عراق محصولات ایران را ارسال می‌کند.

مسئول فروش شرکت زرین آلومینیوم پارس مهتاب با بیان اینکه واردات ورق به ایران نداریم، گفت: شمش آلومینیوم به ایران وارد می‌شد که در حال حاضر واردات این محصول به ایران نیز کاهش یافته است و تولیدکنندگان ایرانی بیشتر شمش مورد نیاز کشور را تولید می‌کنند.

شرایط ورود به بورس برای شرکت‌های کوچک دشوار است

افلاکیان همچنین با بیان اینکه شرکت‌های تولیدی برای خرید شمش آلومینیوم از بورس مشکل دارند، اظهارداشت: میزان مصرف شمش آلومینیوم برخی از تولیدکنندگان آنقدر نیست که امکان خرید شمش آلومینیوم از بورس را داشته باشند یا اینکه آن مبلغ لازم را برای خرید ندارند که مجموعه چنین عواملی شرایط را سخت کرده است.

وی با بیان اینکه برخی شرایط برای خرید شمش آلومینیوم از بورس گذاشته‌اند مانند ثبت شرکت و... تصریح کرد: این شرایط و مراحل ورود شرکت‌های کوچک که مصرف شمش آلومینیوم کمی نیز دارند را با مشکل مواجه کرده و دست آنها را برای ورود به بورس بسته است بنابراین به ناچار از بازار خرید می‌کنند یا شمش مورد نیاز خود را از فردی که توانسته از بورس خرید کرده، تهیه کنند.

افلاکیان تصریح کرد: قیمت شمش آلومینیوم خریداری شده از بازار یا از فردی که شمش را از بورس خریده است، کمی گران‌تر است.

وی با بیان اینکه عده‌ای ضایعات آلومینیوم را برای فروش به کارخانه زرین آلومینیوم پارس مهتاب می‌آورند، گفت: کارخانه ما در کنار استفاده از شمش آلومینیوم، بیشتر از ضایعات یا همان قراضه‌های آلومینیومی استفاده می‌کند.

افلاکیان با اظهار اینکه بسته به اینکه قراضه در دسترس داشته باشند یا نه، اقدام به مخلوط کردن قراضه‌ها با شمش می‌کنند، توضیح داد: قراضه در دسترس نداشته باشیم، مجبوریم از شمش آلومینیوم استفاده کنیم، اما اگر قراضه داشته باشیم آن را با شمش مخلوط می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کارخانه آن‌ها بیشتر از قراضه ظروف آلومینیومی استفاده می‌کنند، اظهارداشت: آلیاژها متفاوت بوده و پروفیل و در و پنجره هم هست که ما برای تبدیل به ظروف، از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم چون کیفیت جنس را کم و آن را خشک می‌کند، بنابراین بیشتر از ضایعات ظروف استفاده می‌‎کنیم.

مسئول فروش شرکت زرین آلومینیوم پارس مهتاب درباره شیوه تهیه قراضه آلومینیوم نیز توضیح داد: افراد متفرقه، یا مشتریانی که جنس نو را با ضایعات تعویض می‌کنند، قراضه‌ها را برایمان می‌آورد و در ازای دریافت محصولات جدید آن‌ها را به کارخانه می‌دهند.

 وی همچنین اظهارداشت: متناسب با کشش بازار اقدام به تولید می‌کنیم و اگر بازار خوب باشد، تولید بیشتری داریم اما در شرایط بد چند روزی ناچار به تعطیلی تولید می‌شویم.

افلاکیان تصریح کرد: بیشتر ورق تولیدی کارخانه را برای ساخت ظروف آلومینیومی کارخانه خودمان مصرف می‌کنیم زیرا ورق‌های تولیدی ما ورق‌های ساخت ظروف هستند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار ظروف آلومینیومی بسیار رقابتی شده است
چالش‌های فراوانی در توزیع مقاطع آلومینیومی داریم
فقط 30 درصد ظرفیت کارخانه برای تولید ورق آلومینیوم فعال است
وضعیت بازار ورق آلومینیوم نسبت به گذشته بهتر شده است
سواستفاده از کد تعرفه‌های واردات ورق آلومینیومی مشکل‌ساز شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: