تعمیر و ساخت مسکن 4 منطقه سیل‌زده با وام ۲۵۰۰ میلیارد تومانی
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:

تعمیر و ساخت مسکن 4 منطقه سیل‌زده با وام ۲۵۰۰ میلیارد تومانی

بانک مرکزی۲۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به ساخت و تعمیر مسکن سیل‌زدگان لرستان، گلستان، مازندران و خوزستان اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» بر اساس گزارش صدا و سیما، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: بازسازی مناطق آسیب دیده پس از پایان حادثه سیل بلافاصله آغاز شد، بازسازی در حوزه واحدهای تعمیری اولویت بود که گام نخست اجرای آن را بحث تامین اعتبار مشخص کردیم.

علیرضا تابش بیان کرد: برای تعمیرات هر واحد مسکونی، تجاری، روستایی و یا شهری که حجم زیاد آب به آن آسیب زده، 15 میلیون وام و پنج میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: سقف تسهیلات برای احداث مسکن در شهرها 50 میلیون و در روستا 40 میلیون تومان است. اعتبار اختصاص یافته را در 21 استان، 260 شهر و پنج هزار روستا تقسیم کرده‌ و اولویت را برای مناطق مرکز سیل گذاشته‌ایم و در استان‌های خوزستان و لرستان تمام واحدهای آسیب دیده تحت پوشش قرار می‌گیرد. در صورتی که بر تخصیص این مبالغ نظارت شود، کار سریع‌تر پیش می‌رود.

تابش با بیان این که 11 هزار و 229 واحد در خوزستان نیازمند تعمیر هستند افزود: در مصوبه اخیر در مرحله اول اعتبار هفت هزار واحد تامین و کار بازسازی آنها نیز آغاز شده است.

او با اشاره به اولویت‌بندی استان‌ها گفت: بانک مرکزی دو هزار و 500 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای ساخت و تعمیر مسکن سیل‌زدگان اختصاص داد. این رقم با توجه به روستاهایی که آسیب بیشتری دیده2اند متغیر است، به ترتیب به 4 استان لرستان، گلستان، مازندران، خوزستان توجه بیشتری شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: سقف وام بلاعوض احداث واحدهای مسکونی در شهر 12 میلیون تومان و در روستا 10 میلیون تومان است. همچنین سقف وام بلاعوض ساختمان‌های تعمیری در شهر و روستا 5 میلیون تومان در نظر گرفته شده و سقف وام بلاعوض معیشتی هم 5 میلیون تومان است.

تابش گفت: سقف وام برای جبران هزینه اسکان موقت در شهرها 12 میلیون تومان و در روستاها هم شش میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان دیگر مسئول حاضر در این برنامه اظهار کرد: در حال حاضر اولویت ما ایمن سازی روستاها است، با توجه به اینکه 32 روستا اکنون وضعیت بحرانی دارند. در زمان وقوع سیلاب، 103 روستا در خوزستان زیر آب رفت و حدود 140 روستا در محاصره سیلاب بودند، اگر این روش جواب ندهد روش دیگری در پی می‌گیریم.

عبیات ادامه داد: ساکنان دو روستا خواستار جابه‌جایی هستند زیرا روستایشان همچنان گرفتار سیلاب است. تا پایان ماه رمضان، بازگشایی راه‌های روستایی پایان می‌یابد.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: