رشد 56 درصدی EBITDA نورنیکل
مقایسه عملکرد شرکت نورنیکل در سال 2018 و 2017

رشد 56 درصدی EBITDA نورنیکل

نورنیکل شرکتی فعال در حوزه معدنکاری و تولید فلزات در روسیه و بزرگ‌ترین تولیدکننده نیکل و پالادیوم در دنیا است. مس و پلاتین نیز از دیگر محصولات مهم این شرکت به‌شمار می‌رود. زمینه کاری این شرکت فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشاف، تولید معدنی فلزات، تدارکات و فروش را شامل می‌شود. گفتنی است که میزان درآمد این شرکت در سال 2018 رشد 28 درصدی داشت.

به گزارش فلزات آنلاین، شرکت نورنیکل در گزارش عملکرد سال 2018 خود اعلام کرد، میزان درآمد سال 2018 این شرکت نسبت به درآمد سال قبل رشد 28 درصدی داشت و به 11.7 میلیارد دلار رسید. این شرکت علت این افزایش درآمد را افزایش قیمت فلزات در سال 2018، افزایش تولید مس این شرکت در این سال و افزایش فروش پالادیوم ناشی از فروش محصول تولیدی از سال قبل این شرکت دانسته است.

همچنین در این گزارش آمده است که میزان EBITDA در سال 2018 نسبت به سال قبل درمجموع رشد 56 درصدی داشت و به 6.2 میلیارد دلار رسید. این افزایش ناشی از افزایش درآمد، کاهش هزینه‌های پروژه Bystrinsky به‌خاطر نزدیک شدن به مرحله اتمام پروژه و کاهش هزینه‌های عملیاتی تولید بود. در حالی EBITDA این شرکت رشد 56 درصدی داشت که میانگین رشد EBITDA برای شرکت‌های پیشرو فلزی و معدنی در دنیا 53 درصد بود. همچنین این شرکت در سال گذشته بیشترین میزان EBITDA پس از سال 2011 را رقم زد.

میزان هزینه‌های سرمایه‌گذاری که شرکت نورنیکل در سال 2018 داشت نسبت به سال قبل خود با کاهش 27 درصدی روبه‌رو بود و به 1.6 میلیارد دلار رسید. علت این کاهش تکمیل پروژه Bystrinsky و همچنین بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری‌های این شرکت اعلام شده است.

این شرکت در سال 2018 در حوزه تولید و فروش عمده محصولات شاهد رشد بود. نورنیکال در فروش تمامی محصولات خود به‌جز پلاتین سود قابل توجهی به‌دست آورد. حجم فروش مس و پالادیوم تولیدی این شرکت در سال 2018 نسبت به سال قبل رشد حدود 20 درصدی داشت. پروژه مس Bystrinsky به اتمام رسید و با تولید و فروش محصول حدود 100 میلیون دلار درآمد از آن حاصل شد.

سهم محصولات مختلف این شرکت، از درآمد سال 2018 در نمودار 1 آورده شده است. همانطور که در این نمودار مشاهده می‌شود حدود 28 درصد درآمد این شرکت در سال 2018 مربوط به نیکل بود. این شرکت در این سال 217 هزار تن فلز نیکل به فروش رساند که معادل فروش شرکت در سال 2017 بود. اما از آنجایی که قیمت هر تن نیکل در سال 2018 رشد 26 درصدی نسبت به سال قبل خود داشت، میزان درآمد حاصل از فروش نیکل شرکت نیز حدود 25 درصدیرشد  یافت. مس دومین محصول تولیدی این شرکت به‌لحاظ سطح درآمدی است. میزان تولید مس این شرکت در سال 2018 نسبت به سال قبل رشد 18 درصدی داشت، باتوجه به اینکه قیمت هر تن مس نیز رشد 6 درصدی پیدا کرد، سهم این فلز از درآمد شرکت در سال 2018 نسبت به سال قبل خود 23 درصد افزایش داشت.

شرکت نورنیکل در زمینه بازار نیکل پیش‌بینی می‌کند که بین سال‌های 2019 تا 2021 بازار با کاهش کسری نیکل مواجه شود که علت این امر افزایش تولید نیکل در اندونزی و چین است. در کنار این افزایش عرضه، انتظار تقاضای بالاتری برای نیکل از طرف بازار فولادهای زنگ‌نزن نیز وجود دارد. همچنین افزایش استفاده باتری‌های کاتدی نیکل می‌تواند به رشد تقاضا برای این فلز در میان‌مدت و بلندمدت شود.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بازار پالادیوم پر از حباب خالی است
موجودی انبارهای نیکل به کمترین میزان پس از سال 2013 رسید
بزرگترین تولید‌کنندگان نیکل در سال 2017
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: