بازار فولاد گالوانیزه متاثر از تشدید تنش تجاری چین و آمریکاست
نگاهی به بازار ورق فولادی گالوانیزه چین؛

بازار فولاد گالوانیزه متاثر از تشدید تنش تجاری چین و آمریکاست

قیمت فولاد گالوانیزه در شانگهای چین طی 3 ماه اخیر (از ماه مارس تا پایان ماه می) پرداخته است. توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که این محصول فولادی در صنعت خودروسازی، ساخت‌وساز و لوازم خانگی کاربرد دارد. بنابراین تغییرات این صنایع و چشم‌انداز آن‌ها تاثیر مستقیمی بر قیمت این محصول دارد. همچنین باید خاطر نشان ساخت در تولید ورق‌های گالوانیزه از ورق نورد سرد و فلز روی استفاده می‌شود، بنابراین نوسانات قیمت این 2 محصول نیز بر بازار ورق‌های گالوانیزه اثرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، قیمت ورق گالوانیزه طی ماه مارس در روندی صعودی قرار گرفت. این رشد قیمت با وجود نوسانات قیمتی در تمامی ماه حفظ شد. تا جایی که شاهد آن هستیم، قیمت این محصول از 4،610 یوآن به‌ازای هر تن در روز نخست ماه مارس به 4،800 یوآن در بیست و هشتم این ماه افزایش یافت. نمودار 1، روند قیمت این محصول را در بازار چین از ابتدای ماه مارس نشان می‌دهد.

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد قیمت فلز روی و ورق گالوانیزه بر یکدیگر اثرگذار هستند. بنابراین این روند صعودی را می‌توان به سیل در ناحیه معدن روی Mount.ISA در کوییزلند استرلیا و آتش‌سوزی در واحدهای کره زینک نیز نسبت داد. این حوادث زمینه‌ساز افزایش قیمت فلز روی بودند و بر قیمت بازار ورق گالوانیزه نیز اثر داشتند. باید خاطرنشان ساخت قیمت هر تن روی در بورس شانگهای در 28 مارس به 3،350 یوآن افزایش یافت که بالاترین قیمت طی 10 ماهه اخیر بود.

ورق گالوانیزه در ماه آوریل نوسانات بیشتری را پشت سر گذاشت. این محصول رکورد قیمتی 4،860 یوآن به‌ازای هر تن را از آن خود کرد. این قیمت از دهم این ماه تا شانزدهم آن ثابت ماند اما سپس در مسیر نزولی قرار گرفت.

شروع مجدد تنش‌های تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین را باید از دلایل ناپایداری و افت بازار ورق گالوانیره در ماه مارس عنوان کرد. کشور چین بزرگ‌ترین صادرکننده ورق گالوانیزه دنیا است. آمریکا نیز در رده بزرگ‌ترین واردکنندگان این محصول در جهان قرار دارد. بنابراین تنش‌های تجاری میان این 2 کشور بر بازار این محصول فولادی در سطح بین‌المللی تاثیر می‌گذارد.

ورق گالوانیزه در بازار شانگهای طی ماه مِی در محدوده پایین‌تری نست به آوریل فروش رفت. در هفته نخست ماه مِی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتی اعلام کرد تعرفه 10 درصدی بر روی 200 میلیارد دلار کالای چین را دوباره به 25 درصد افزایش می‌دهد. این موضوع، محرکی منفی در بازار شناخته شد. کما اینکه شاهد کاهش قیمت ورق گالوانیزه فولادی در هفته‌ دوم این ماه بودیم.

چین نیز در اقدامی تلافی‌جویانه اعلام کرد از آغاز ماه ژوئن اقدام به اعمال تعرفه متقابل بر روی کالاهای آمریکایی می‌کند و تعرفه 10 تا 25 درصدی بر روی محصولات معدنی و صنایع معدنی ایالات متحده وضع خواهد کرد. گفتنی است این تعرفه تلافی‌جویانه برای فلز روی و انواع کنسانتره آن، 25 درصد در نظر گرفته شده بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: