بی‌نیازی صنایع از ترانسفورماتورهای وارداتی
مدیرعامل شرکت پایا مبدل:

بی‌نیازی صنایع از ترانسفورماتورهای وارداتی

مدیرعامل شرکت پایا مبدل، تولیدکننده انواع ترانسفورماتور، گفت: با توجه به کیفیت خوب ترانسفورماتورهای ساخت داخلی، هیچ نیازی به واردات ترانس‌های خارجی نیست و شرکت‌های ایرانی به راحتی رقبای خود را از میدان به در کرده‌اند. پیش از این ترانسفورماتورهای بی‌کیفیت و تقلبی راهشان برای ورود به بازار ایران باز بود.

مجید هادیزاده دواجی تولیدکننده انواع ترانسفورماتورهای قدرت، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: ما انواع ترانسفورماتور را تولید می‌کنیم، ترانس‌های تغذیه AC از یک کیلو وات به بالا، ترانس‌های توروئید در ولتاژ و وات‌های مختلف، ترانسفورماتور ایزولاتور جهت حفاظت از رعد و برق، ترانسفورماتور نظامی با فرکانس 400 هرتز تحت ولتاژ 4 الی 10کیلوولت رزینی، ترانس ایزوله جهت حفاظت از دستگاه‌ها و تجهیزات بیمارستانی، ترانسفورماتورهای روغنی(ترانسفورماتورهای قدرت از 50 الی دو هزار کیلوولت آمپر تا 11 کیلوولت)، ترانسفورماتورهای هوا خشک و رکتیفایرهای پرقدرت جهت تولید روی و مس به روش الکترولیز، تریستوری 6 و 12 پالسه، از جمله محصولات مجموعه ما هستند.

نیاز به اخذ مجوز نصب، برای ترانس‌های ولتاژ بالا

وی با اشاره به اینکه امروزه تهیه مواد اولیه بزرگترین دغدغه صنعت‌گران است، عنوان کرد: یکی از معضلات اصلی صنعت ما که تولید را با چالش‌هایی همراه کرده، کمبود مواد اولیه است. برای تولید ترانسفورماتور به جز کمبود مواد اولیه، مشکل چشم‌گیر دیگری نداریم، این مشکل نیز به این دلیل بوجود آمده که اکثر قطعات تولید ترانس از طریق واردات تامین می‌شود و با شروع تحریم‌ها واردات این قطعات سخت‌تر شده است.

مدیرعامل شرکت پایا مبدل ادامه داد: دو شرکت ایران ترانسفو و آریا ترانسفو، تولیدکننده ترانسفورماتورهای پر قدرت تا 30 کیلوولت هستند، شرکت ما در تولید رنج‌های بالا فعالیت ندارد و هیچ‌گاه نیز به این مقوله ورود نکرده است، ما ترانس‌های 11 کیلوولت تولید می‌کنیم و در بین تولیدکنندگان این رنج از نامداران هستیم. برای نصب ترانس‌های رنج بالا نیاز به اخذ مجوز از وزارت نیرو است که همان دو شرکت نام برده این ترانس‌ها را تولید می‌کنند. ما ترانس‌هایی که برای نصب نیاز به اخذ مجوز ندارند را برای صنایع سیمان، آبکاری و ... تولید می‌کنیم.

ارائه 15 سال خدمات پس از فروش

هادیزاده درخصوص کیفیت ترانسفورماتورهای ساخت ایران، توضیح داد: کیفیت ترانسفورماتور تولید داخلی بالا است و اکثرا شرکت‌های تولیدکننده، محصولات خود را از یک تا سه سال ضمانت می‌کنند. شرکت ما همچنین بین پنج الی پانزده سال بر اساس سفارش مشتری، خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد. براساس کیفیت مواد اولیه مصرفی اگر ترانسفورماتور یک سال ضمانت شود پنج سال خدمات پس از فروش، دو سال ضمانت 7 سال خدمات پس از فروش و سه سال ضمانت 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهیم. در برخی موارد تا 15 سال نیز خدمات پس از فروش داریم.

کیفیت مس ایران عالی است

وی گفت: صنایع برق و الکترونیک، آبکاری، صنایع تولیدی تجهیزات پزشکی و به طور کلی تمامی صنایع از ترانسفورماتور استفاده می‌کنند، در واقع ترانسفورماتور را می توان یکی از کلیدی‌ترین عناصر قدرت و شبکه انتقال دانست که اکثر واحدها به آن نیاز دارند.

هادیزاده با بیان اینکه اکثر قطعات تولید ترانس از طریق واردات تامین می‌شود، ادامه داد: اکثر قطعات تولید ترانس وارداتی است اما برخی قطعات تولید داخل است، قطعاتی همچون مقاطع مسی که به عنوان شینه در ترانسفورماتور استفاده می‌شود، از این دست است. در ترانس‌های آمپر بالا همچون ترانس‌های 5، 10 و 15 هزار آمپر از شینه‌های ضخیم استفاده می‌شود. ما این شینه‌ها را از شرکت‌های معتبر داخلی که استانداردهای لازم را دارند و از کیفیت محصول آن‌ها مطمئن هستیم، تامین می‌کنیم. کیفیت مس ایران بسیار بالا است و نیازی به تامین این قطعات از طریق واردات نیست. از مقطع 5 میلی‌متر به بالا در ساخت انواع ترانسفورماتور بسته به آمپر آن، استفاده می‌شود. شینه‌ها نیز ضمانت‌نامه دارند، در واقع به دلیل اینکه مواد اولیه تولید ترانس ضمانت دارد ما نیز می‌توانیم به راحتی محصولاتمان را ضمانت کنیم.

کنار رفتن ترانسفورماتورهای تقلبی از بازار ایران

مدیرعامل شرکت پایا مبدل با عنوان اینکه ترانس‌های چینی هر 6 ماه یکبار از کار افتاده می‌شوند، بیان کرد: با وجود دسترسی دشوار به مواد اولیه، در 5 سال آینده بازار خوبی را پیش‌بینی می‌کنم، صنعت ما رو به رشد است، با توجه به اینکه ترانس‌های بی‌کیفیت چینی دیگر نمی‌توانند به راحتی وارد کشور شوند، شرایط برای تولیدکنندگان داخلی مطلوب شده است. پیش از این ترانس‌های بی‌کیفیت چینی وارد و با نام برندهای مطرح اروپایی فروخته می‌شدند که البته هر 6 ماه یکبار باید تعویض می‌شدند درحالی که ترانس‌های باکیفیت داخلی تا 20 سال به راحتی کار می‌کنند. خوشبختانه الآن مصرف‌کنندگان نسبت به گذشته آگاه‌تر شده‌اند.

وضع قوانین سفت و سخت برای واردات به نفع تولیدکننده داخلی

وی افزود: 99 درصد صنعت‌گران مرتبط با حرفه ما با معضلات ترانس‌های نامعتبر چینی آشنا هستند و یک درصد باقی مانده نیز به‌خاطر ناآگاهی از تقلبی بودن این ترانس‌ها، هنوز به دلیل قیمت ارزان‌تر، خواستار خرید ترانس‌های بی‌کیفیت ساخت چین با برندهای مطرح اروپایی هستند. پیش از این واردات راحت‌تر بود، مخصوصا ترانس‌های سبک وزن به راحتی وارد ایران می‌شدند، حتی در برخی موارد ترانس‌های بزرگ با وزن 100 کیلوگرم نیز وارد می‌شد اما قوانین سفت و سختی که برای واردات وضع شده و همچنین افزایش تعرفه‌های وارداتی سبب شده واردات صرفه اقتصادی نداشته باشد، این دو موضوع به کمک تولیدکننده داخلی آمده و سبب شده ترانسفورماتورهای بی‌کیفیت از سطح کشور جمع شوند.

مدیرعامل شرکت پایا مبدل در پایان گفت: مشتریان برای خرید ترانسفورماتورهای باکیفیت بسیار هوشیار باشند و از روی ظاهر و بدون تحقیق اقدام به خرید نکنند، قطعا ترانس‌های باکیفیت ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش دارند که هنگام خرید باید بررسی شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ظرفیت تولید را افزایش داده‌ایم
ایتالیا و بلغارستان، بزرگ‌ترین بازارهای هدف صادرات مقاطع مسی ترکیه
صادرات بیلت برنجی‌ باید افزایش یابد
نورد مس و آلیاژهای مسی بسیار پیچیده است
استفاده از مس به ساختمان جان می‌دهد
بازار عراق تشنه تسمه‌های مسی ایرانی است
بازار برنج ثبات ندارد
تغییر صنف بازاریان مقاطع برنجی حتمی است
استفاده از برنج در تزئینات مراکز تجاری
امنیت شغلی نداریم
نوسانات قیمت برنج در بازار
بازار مقاطع برنجی امسال وضعیت خوبی ندارد
قیمت قراضه از کاتد مس بیشتر است
صنعت‌گر در کشور ما یتیم است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: