فعال شدن معادن کوچک در آذربایجان غربی
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت آذربایجان غربی خبر داد:

فعال شدن معادن کوچک در آذربایجان غربی

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: معادن کوچک و غیرفعال با حمایت مالی و سرمایه‌گذاری توسط سازمان ایمیدرو و بخش خصوصی فعال‌سازی خواهد شد. این واحدها علاوه بر سازمان ایمیدرو، با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت گل گهر و خانه معدن معادن کوچک استان با سرمایه‌گذاری به چرخه تولید باز خواهدگشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» پریسا عابدپور در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: عمده مشکل این معادن کوچک در استان کمبود نقدینگی، نبود واحدهای فرآوری مجهز بزرگ مقیاس در منطقه، تجهیزات و ماشین آلات مناسب است که با ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این حوزه کمک زیادی به بهبود وضعیت این معادن خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این سازمان در حال تهیه شناسنامه برای معادن استان جهت معرفی به سرمایه گذاران هستیم تا بتوانیم با ارائه اطلاعات دقیق سرمایه گذاران بیشتری را در حوزه معادن و صنایع معدنی جذب کنیم.

عابدپور در خصوص صادرات سنگ استان به کشورهای همسایه و اروپایی نیز بیان کرد: با همکاری خانه معدن استان در حال ایجاد کانال بازاریابی برای مواد معدنی معادن به دیگر کشورها هستیم تا بتوانیم بازار فروش و صادرات مواد معدنی را به معادن استان بازگردانیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: هدف از جذب سرمایه‌گذار، موضوع خرید یا فروش معادن نیست بلکه تقویت معدن‌کاران است که در کنار سرمایه‌گذاران به بهره‌برداری بهتر با تمام ظرفیت برسیم.

عابدپور با اشاره به اینکه با ایجاد واحدهای پایین دستی صنایع معدنی ایجاد اشتغال پایدار در منطقه نیز رونق خواهد داشت، افزود: راه‌اندازی بخش استارت‌آپ در حوزه معادن یکی از راهکارهای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و بالا بردن بهره‌وری در معادن استان خواهد شد. با ایجاد واحدهای فرآوری، بازار فروش، افزایش نقدینگی و سرمایه در گردش معدن‌کاران معادن خود به خود به سمت فعال شدن و بازگشت به چرخه تولید خواهند رفت.

گفتنی است بخش معدن و صنایع پایین دستی آن محور توسعه آذربایجان غربی به شمار می‌رود و اما معادن سنگ این استان با مشکلات عدیده ای چون خام فروشی و نبود بازار مواجه است. اعطای تسهیلات با بهره بانکی پایین جهت سرمایه در گردش و همچنین نوسازی ماشین آلات معدنی برای بهبود عملکرد معادن این استان ضروری است. آذربایجان غربی از وضعیت مناسبی در زمینه ذخایر معدنی برخوردار است اما هنوز تا بهره برداری مطلوب از ظرفیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی راهی طولانی در پیش دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: