کنسرسیوم تامین تجهیزات و خدمات پیمانکاری حفاری اکتشافی ایجاد شود
غریب پور در نشست هم‌اندیشی با شرکت‌های ایمیدرو:

کنسرسیوم تامین تجهیزات و خدمات پیمانکاری حفاری اکتشافی ایجاد شود

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: کنسرسیوم تامین تجهیزات و خدمات پیمانکاری حفاری اکتشافی ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست هم‌اندیشی اکتشاف با شرکت‌های تابعه ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بخش خصوصی به حوزه اکتشاف وارد نمی‌شود و شرکت‌های بزرگ نظیر فولاد مبارکه و گل‌گهر که در این حوزه وارد شده و ریسک اکتشاف را پذیرفته‌اند، برای ما فرصت است.

غریب پور خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات انجام شده، واگذاری پهنه‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به شرکت ملی مس برای اجراست.

وی ادامه داد: نسبت به موضوع اکتشاف باید نگاه ملی داشت و از نگاه شرکتی پرهیز شود. این در حالی است که سرعت تصمیم‌گیری ایمیدرو بالاست.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در جلسات اکتشافی باید از گزارشگری صرف درباره پهنه‌ها، به‌سمت ارائه خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها، ارائه پدیده‌های برجسته و ایده‌های مطلوب برویم.

وی افزود: رویکرد سیاست‌گذاری، ایده‌پردازی و تعیین استراتژی در نشست‌های اکتشافی پررنگ‌تر شود. همچنین باید تلاش کنیم در این جلسات به چشم‌انداز اکتشاف پرداخته شود و تا موفق‌تر و کیفی‌تر به اهداف ایمیدرو دست یابیم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه آموزش تنها مربوط به کارشناسان سازمان نیست، تصریح کرد: مدیران نیز نیاز به آموزش دارند و می‌توان از اساتید دانشگاهی برای به‌روز کردن اطلاعات بهره برد.

وی تاکید کرد: امور اجرایی در حوزه اکتشاف به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی واگذار شود و ایمیدرو تنها به ارزیابی، کنترل و هدایت بپردازد.

غریب پور خاطرنشان کرد: مدیران شرکت‌ها درباره اکتشاف با مسئولان منطقه‌ای گفت و گو کنند تا این موضوع در میان آن‌ها فرهنگ‌سازی شود.

وی ادامه داد: بهترین اقدام برای ایجاد عدالت اجتماعی، ایجاد شغل است و بدون شغل، عزت نفس افراد کاهش می‌یابد. از این رو، توسعه بخش معدن به عنوان یکی از بخش‌های اشتغال زا در اقتصاد، می‌تواند به توسعه عدالت اجتماعی در کشور بینجامد.

3 پیشنهاد برای توسعه اکتشاف

وجیه ا... جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این جلسه گفت: برای توسعه اکتشاف، توجه به 3 موضوع از جمله اطلاعات استاندارد شده و فراهم شدن شرایط برای فعالیت با بانک‌های بین‌المللی ضروری است.

وی ادامه داد: ساماندهی تعرفه‌ها و فهرست بها در حفاری‌ها، از دیگر موارد مهم است و با توجه به اعمال تعرفه‌های مختلف از سوی بخش‌ها، نیاز به تعیین آن از سوی حاکمیت داریم.

برنامه‌های آموزش برای حفاران

علی اصغر زاده، مدیر اکتشاف ایمیدرو، در این نشست ضمن اشاره به پیگیری تصمیمات قبلی اکتشاف گفت: قرار است با اتحادیه حفاران غیرنفتی برای تامین تجهیزات از طریق ایمیدرو مذاکره شود. همچنین در نظر داریم برای اعضای این اتحادیه برنامه آموزشی برگزار شود. در تلاش هستیم از طریق دانشگاه امیرکبیر، استانداردهای گزارش‌های اکتشاف را ارتقا دهیم و اکنون در این زمینه با دانشگاه مذکور همکاری می‌کنیم.

برگزاری 3 دوره آموزشی جورک

غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش ایمیدرو نیز گفت: ایمیدرو تاکنون 3 بار دوره آموزشی جورک (استاندارسازی گزارش‌های اکتشافی) برای شرکت‌های خصوصی برگزار کرده است. در این زمینه پیشنهاد می‌شود تیمی در ایمیدرو تشکیل شود تا خروجی آموزش‌ها به تایید افراد حرفه‌ای برسد.

وی ادامه داد: برای توسعه آموزش‌های اکتشافی، افرادی شناسایی شده که می‌توانند از مربیان خارجی بهره بگیرند. علاوه براین، می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه‌های برخی کشورهای همسایه در امر اکتشاف بهره ببریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
راهکارهای احیا و فعال‌سازی معادن کوچک
رشد اکتشاف ایمپاسکو به مرز 50 درصد رسید
استخراج و فروش شرکت‌های معدنی به روش راهبری
جایگاه مواد معدنی؛ استخراج 461 میلیون تن، صادرات ۵۰ میلیون تن
250 میلیون تن ذخیره جدید اکتشافی سنگ آهن در یزد
در سال رونق تولید خام‌فروشی متوقف و به ارزش افزوده تبدیل می‌شود
مطالعه حدود 70 درصد پهنه‌های اکتشافی کشور توسط ایمیدرو
طرح جامع فولاد و اکتشاف، دستاورد بزرگ ایمیدرو طی سال‌های گذشته
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: